Grafitna / Litijeva mast -primjena itd.

jolly the roger said:
kako li si se ti samo drznuo kontrirati strašila


@ emeritus - kalcijeva mast se stavlja na mjesta koja se ne zagrijavaju preko 90°C, a mogu doć u kontaktu s vodom. dakle savršen primjer uporabe grafitne masti je baš homokinetički zglob.

pa dobro čovječe... daj pročitaj svoje psotove u ovoj temi (nema ih puno, pa nije teško) ... pa još nešto napiši ...  :shock:

jolly the roger said:
suncetižarko*ebem, rekao sam osovina nogare. koliko znam bočna nogara to nema, ona ima štift oko kojeg se okreće. samo centralna ima osovinu :dobar:
suncetižarko*ebem vidise da ste si ti i sip blizu :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

nije govno, nego se pas posrao ... :lolcry:

da preformuliram ....

suncetižarko*ebem, pa ti savjetuješ čovjeka s čime da podmaže centralnu nogaru ... unbolovible ...  :LOL: :LOL:
 
jolly the roger said:
glup si
u igličasti ležaj vilice ide litijeva jer je taj ležaj dobrano zaštićen. homokinetički ima gumenu manžetu oko sebe i lako dođe u kontakt s vlagom. litijeva mast ne voli vlagu, a grafitna ju podnosi. otud primjena jedne i druge, prvi je kriterij prisustvo vlage, drugi je radna temperatura
kad homokinetički dođe u dodir s vlagom znači da je manžeta šuplja pa je masan blatobran iznutra, djelovanjem centrifugalnih sila, izbacana je mast kao i voda koja unutra završi...a grafitna je unutra jel je viskoznija i zbog navedenih sila raspoređena na najvećem promjeru, po kuglicama u slučaju ispravne manžete...
 
znam da je manžeta pukla ako ima vlage u homokinetičkom, al da je manžeta više tu da zadrži mast u zglobu da ona ne šprica okolo, nekak mi nije shvatljivo. po meni manžeta ima ulogu zaštite zgloba od prašine i kamenčića koji mogu razjebat kuglice i staze, a ne ulogu zadržavanja masti u zglobu :misli:
 
jel nije bilo priče da se grafitna može koristit dok ti bravica šteka  :misli:
 
lili said:
jel nije bilo priče da se grafitna može koristit dok ti bravica šteka  :misli:
grafit da ali bez masti.  (y)
 
jolly the roger said:
znam da je manžeta pukla ako ima vlage u homokinetičkom, al da je manžeta više tu da zadrži mast u zglobu da ona ne šprica okolo, nekak mi nije shvatljivo. po meni manžeta ima ulogu zaštite zgloba od prašine i kamenčića koji mogu razjebat kuglice i staze, a ne ulogu zadržavanja masti u zglobu :misli:

ajde probaj razmišljati na ovaj način ...

hoće li homokinetički duže trajati (teoretski, jer se ovo prakitično vrlo teško može napraviti) ako staviš manžetu bez masti ili (ovo je sad teoretski dio) ako je homokinetički stalno mastan, ali bez manžete ?
 
lili said:
jel nije bilo priče da se grafitna može koristit dok ti bravica šteka  :misli:
grafitna da, al prašina :wink:
mast/ulje/WD lijepe na sebe prašinu pa na kraju svega brava i dalje šteka
 
skuco said:
grafit da ali bez masti.  (y)
lili said:
jel nije bilo priče da se grafitna može koristit dok ti bravica šteka  :misli:

ja osobno nebih koristio grafit za kontakt bravicu .... ali to sam samo ja... :neznam:

iako je električni dio bravice "zatvoren", ja ipak nebih volio da mi grafit tamo dođe...
 
strasilo said:
ajde probaj razmišljati na ovaj način ...

hoće li homokinetički duže trajati (teoretski, jer se ovo prakitično vrlo teško može napraviti) ako staviš manžetu bez masti ili (ovo je sad teoretski dio) ako je homokinetički stalno mastan, ali bez manžete ?
glupa usporedba
trajnost ovisi o nekoliko desetaka faktora, ne samo jel oko zgloba manžeta ili nije. moš ti zglob staviti da se kupa u masti, al će i dalje trajati ko i onaj koji je pravilno zaštićen i podmazan
 
zanemari desetke faktora... uzmi u obzir samo ta dva, jer je oko toga rasprava... neka je ostalih 8 faktora isto i u jednom i u drugom slučaju .. ;)
 
jolly the roger said:
grafitna da, al prašina :wink:
mast/ulje/WD lijepe na sebe prašinu pa na kraju svega brava i dalje šteka
ja sve podmazujem balistolom. bravicu,prekidaće i sve đekove do kojih može voda.
 
poco loco said:
ako bočna nogara nema osovine, oko čega se zakreće  :LOL:

ako ćemo tjerati mak na konac, više je centralnih nogara sa štiftom nego bočnih, ali to je već mission impossiblle za objasniti ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
zanemari desetke faktora... uzmi u obzir samo ta dva, jer je oko toga rasprava... neka je ostalih 8 faktora isto i u jednom i u drugom slučaju .. ;)
lijepo piše na grafitnoj "za male obrtaje" znaći ležaji kotača gumenjaka ili traktorske prikolice može.  :mrgreen:
i je jedan faktor..  :mrgreen:
 
skuco said:
lijepo piše na grafitnoj "za male obrtaje" znaći ležaji kotača gumenjaka ili traktorske prikolice može.  :mrgreen:
i je jedan faktor..  :mrgreen:

isto piše i na (gotovo) svim ostalim mastima...  :jesus:
 
strasilo said:
ako ćemo tjerati mak na konac, više je centralnih nogara sa štiftom nego bočnih, ali to je već mission impossiblle za objasniti ...  :mrgreen:
enivej...ako se nešto oko nečeg okreće po zadanoj osi, onda se taj komad, jelte, oko koje se okreće zove OSOVINA, bez obzira šta nama to izgleda kao štift ili neki šćonćić  :wink:
 
poco loco said:
enivej...ako se nešto oko nečeg okreće po zadanoj osi, onda se taj komad, jelte, oko koje se okreće zove OSOVINA, bez obzira šta nama to izgleda kao štift ili neki šćonćić  :wink:
nemoj ni pokušavati ...  :LOL:
 
3alfa3 said:
Kaj nije grafit izolator?

zar da se google guruu tako nešto desi ?  :shock: :no:

Grafit je alotropska modifikacijaugljika i naziv je dobio prema grčkoj riječi γραφειν (graphein): "pisati", jer se upotrebljava u olovkama. Za razliku od dijamanta, grafit posjeduje električnu provodljivost, pa se može koristiti kao elektroda. Grafit je pod standardnim uslovima najstabilnija forma ugljika (stabilniji je i od dijamanta).

Grafit je mekana čvrsta tvar s visokim talištern, mutnim metalnim sjajem i dobrom električnom i toplotnom vodljivoŠću.