GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

ovo ti je po hladnom ko da si stavio iza batić,i ideš se vozit  :mrgreen:

šlajfa,nosi,nemoš ugrijat,i na otvaranju je veselo  :LOL:

meni je zimska guma pirelli supercorsa
a ljetne su mi dunlop sa slike  (y)
 
irsel said:
ovo ti je po hladnom ko da si stavio iza batić,i ideš se vozit  :mrgreen:

šlajfa,nosi,nemoš ugrijat,i na otvaranju je veselo  :LOL:

meni je zimska guma pirelli supercorsa
a ljetne su mi dunlop sa slike
  (y)

Ali ti se "malo" jace vozis nego ja, tako da uzmi i to u obzir  (y)
 
Ali zato GP Racer traje kao touring guma  :LOL:
 
A kad ne znas voziti i odvrces gas kao da je stegnut moment kljucem  :LOL: :mrgreen:


Meni i Supercorse izdrze 7k km a rijetko me pohvataju na cesti, samo se dobro zaletis i zazmiris  :mrgreen:
 
jedno pitanje za crunka :D :D  posto vidim da vozis 600rr kao moju,moze li se nabaciti na nju 190/55 ? il samo 180/55 ?
koje gume trpi nazad da ne kaci ?  posto je poprilicno usko
 
Mozes naravno, ali radije ne. Ukratko - sve se pojebe  :mrgreen: Imas neke iznimke, ali to su rijetke i skupe gume za stazu. Na cesti bi se samo drzao 180-ke. I jos nesto, ako ikako skupis nesto malo love, stavi si opruge za svoju tezinu u ovjes.  (y)


Pisao je bimba vec tome
 
mislio sam kupiti gume sa staze,a one su vecinom u dimenziji 190/55/17,zato pitam moze li,ako slucajno naleti 180/55 rado cu uzeti :)
a sto se tice tezine,mislim da su opruge ok(barem se nadam) jer sam tezak 67-70kg,a negdje sam procitao da je 600rr pc40 podesen za tu tezinu +- 5kg
 
Nije, nazad je opruga za 80-85kg a naprijed nevjerojatnih 120kg  (y)


Motor ti prednji kraj drzi visoko i vilicu izduzenu pa siri putanju u zavoj. Vjeruj mi, istrazio sam i treba mijenjati opruge  :mrgreen: :LOL:
 
hahaha nista mi ne ostaje nego da se udebljam na 80-85kg hahaha :p
mislio sam da je za manju kilazu,jer je dosta mekan u usporedbi sa nekim R6,R1 i sl. na sta sam sjedao i vozio i koju su kruci.

e sad da siri ne siri putanju ne znam :p ja vazda gledam na kraj krivine i tamo idem :p nisam imao prilika da idem siroko osim ako se ne za*?*m hahaha :D i zagledam u prvo drvo i sl :p

i zar se zadnja opruga ne dozete samo ? il ti mene dotezes ovdje malo ? :p
 
Pozdrav
Na kinezu(zongshen 200) kojeg vozim je prednja guma 3.00 18, u manualu pise 100/90 18 a meni uletila 3.50 18 i to nova za džabe
Pitanje je mogu li ju montirat bez nekih posljedica sto se tiče ciklistike
 
Na kolko pumpam metzeler sportec m7 rr? Motor je Kawasaki ER-6n.
120/70-ZR17
160/60-ZR17
 
Ajdin-_- said:
hahaha nista mi ne ostaje nego da se udebljam na 80-85kg hahaha :p
mislio sam da je za manju kilazu,jer je dosta mekan u usporedbi sa nekim R6,R1 i sl. na sta sam sjedao i vozio i koju su kruci.

e sad da siri ne siri putanju ne znam :p ja vazda gledam na kraj krivine i tamo idem :p nisam imao prilika da idem siroko osim ako se ne za*?*m hahaha :D i zagledam u prvo drvo i sl :p

i zar se zadnja opruga ne dozete samo ? il ti mene dotezes ovdje malo ? :p


I straznju i prednju oprugu treba staviti tvrdocom po svojoj kilazi. Dotezanjem ili otpustanjem se moze malo dobiti ako si blizu kilazom.. u ovom slucaju je prevelika razlika.

Tek kada promijenis opruge ces vidjeti kako se vozi ovaj motor  (y) Ne jebem te, bio sam u istim problemima  :LOL:
 
cRuNk said:
I straznju i prednju oprugu treba staviti tvrdocom po svojoj kilazi. Dotezanjem ili otpustanjem se moze malo dobiti ako si blizu kilazom.. u ovom slucaju je prevelika razlika.

Bravo  (y)

Idealna opruga je ona koja nudi ispravan rider sag kad je preload podesen oko sredine
 
Ljudi ne vjeruju koliko znaci dok ne probaju. Ovu "nadogradnju" bi prije nazvao obaveznom prilagodbom i iznimno puno pruza sto se tice sigurnosti, voznosti i ponasanja motora u zavojima.

Za pilote sa autoceste i birtije je sve dobro  (y)
 
Ajdin-_- said:
jedno pitanje za crunka :D :D  posto vidim da vozis 600rr kao moju,moze li se nabaciti na nju 190/55 ? il samo 180/55 ?
koje gume trpi nazad da ne kaci ?  posto je poprilicno usko

Mozes nabaciti 180/60, ako moze stati.
 
jozo0110 said:
Pozdrav
Na kinezu(zongshen 200) kojeg vozim je prednja guma 3.00 18, u manualu pise 100/90 18 a meni uletila 3.50 18 i to nova za džabe
Pitanje je mogu li ju montirat bez nekih posljedica sto se tiče ciklistike

3.50-18 je skoro isto što 100/90-18. U originalu je na njemu 3.00-18 ili ti ga u milimetrima 90/90-18. Stavljanjem šire gume naprijed dobit češ "teži" volan na malim brzinama i oštrim zavojima i to je to.
 
cRuNk said:
Ljudi ne vjeruju koliko znaci dok ne probaju. Ovu "nadogradnju" bi prije nazvao obaveznom prilagodbom i iznimno puno pruza sto se tice sigurnosti, voznosti i ponasanja motora u zavojima.

Za pilote sa autoceste i birtije je sve dobro  (y)

gdje se mogu nabaviti opruge? osim ohlinsa naravno koji je deranje guzova  :LOL: