GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Onda zaboravi, druge kombinacije ne postoje  :wink:
 
Za prednju ti i govorim, zaboravi....
 
Bimba, jel moze tvoje misljenje na moj post iznad  :misli:  (y)
ako nije prevelika gnjavaza  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Ovih dana (drugi set M7RR koje su stavljene prije 1500km) je bas veselo. Hoce pustit na otvaranju gasa po ZG. Al nije do guma nego vozaca - ponasam se ko da je ljeto, a to ne ide. Znam tu i tamo upallit aplikacuju za mob koja mjeri duljinu voznje, prosjecnu brzinu itd. Skuzio da od kad sam na M7RR, prosjecna brzina je veca, a ja na gasu jaci i tu je razlog. Mogu samo mislit kako bi bilo vozit na Sportsmartu (1 i 2) koje sam imao prije da ih uz ovaj stil voznje sada stavim.

Prokleti ljudi - naviknu se na bolje, a onda to zloupotrebljavaju  :LOL:


Malo se igrao i sa tlakom zadnje gume - na 10-12C kod mirnije voznje kad se gume ne zagriju nesto znacajno, imam bolje rezultate sa 2,7 bara nego sa 2.9 kako vozim po toplijem vremenu, iako je moto tezak 225kg + mojih 100kg u opremi - osjeti se kad nicim izazvan neki zavoj hocu malo jace proc, a gume na niti 40C. Za prednju ne brinem - i dalje na 2.5 i drzi odlicno

Mislim da pretjerujes stim tlakovima 😜
Ja sam proslu zimu isto na M7 vozio, pol zime nisam ni znal kolki mi tlak, prenizak definitivno bia, pa se isto spanao dobrano i na 10- stupnjeva
Doduse otvorena cesta pa se bolje ugriju

A i sad se vozim sa tlakom koji sam stavil prije mjesec dana, znaci sigurno opet preniski i ljen sam prekontrolirat. I opet se vozim ko i prije...cim se ugrije pun gas i sve pet

Ne kuzim kako se osjeti tih 0,1 0,2 promjene tlaka pogotovo po gradu pri manjim brzinama i nagibima.??

Vjerovatno sam ja bleso pongo pitanju, al meni dobro, uvjek se fino propeljam 😝
 
Sasa10 said:
Mislim da pretjerujes stim tlakovima 😜
Ja sam proslu zimu isto na M7 vozio, pol zime nisam ni znal kolki mi tlak, prenizak definitivno bia, pa se isto spanao dobrano i na 10- stupnjeva
Doduse otvorena cesta pa se bolje ugriju

A i sad se vozim sa tlakom koji sam stavil prije mjesec dana, znaci sigurno opet preniski i ljen sam prekontrolirat. I opet se vozim ko i prije...cim se ugrije pun gas i sve pet

Ne kuzim kako se osjeti tih 0,1 0,2 promjene tlaka pogotovo po gradu pri manjim brzinama i nagibima.??

Vjerovatno sam ja bleso pongo pitanju, al meni dobro, uvjek se fino propeljam 😝

Ma osjeti se samo ako pročitaš da se MORA osjetiti pa si zabriješ, nešto slično hipohondrima. Doba prehlada je i odmah su i oni bolesni makar nema simptoma. Samo gas i nema brige  (y)
 
Cvitak said:
Ma osjeti se samo ako pročitaš da se MORA osjetiti pa si zabriješ, nešto slično hipohondrima. Doba prehlada je i odmah su i oni bolesni makar nema simptoma. Samo gas i nema brige  (y)

Znam jednog tipa, vozi ko kamikaza, bez obzira kakve su gume....
Jednom na celavim gumama, zadnja skoro na podu, prazna, sreli se na cesti, proletio pored mene i ja za njim...bilo ga svuda, al ne popusta...i da se razimijemo, bile su brzine i 200+ i ne samo ravno 😝
Kaze on do god mu rubovi imaju mesa samo gas 😀

Sta zelim rec je da ko ima talenta ima bez obzira na 0,1 ; 0.3 itd promjene tlAka, a mi obicni smrtnici se ne trebamo stim zamarat jer ionako nis ne kuzimo; samo gas i dobro je 😉
 
Sasa10 said:
Znam jednog tipa, vozi ko kamikaza, bez obzira kakve su gume....
Jednom na celavim gumama, zadnja skoro na podu, prazna, sreli se na cesti, proletio pored mene i ja za njim...bilo ga svuda, al ne popusta...i da se razimijemo, bile su brzine i 200+ i ne samo ravno 😝
Kaze on do god mu rubovi imaju mesa samo gas 😀

Sta zelim rec je da ko ima talenta ima bez obzira na 0,1 ; 0.3 itd promjene tlAka, a mi obicni smrtnici se ne trebamo stim zamarat jer ionako nis ne kuzimo; samo gas i dobro je 😉

Znam ja jednog takvog "starca". Vozi "R" motor za koji kažu da je serijski u kurcu, kočnice drama loše, ovjes smiješan itd. A on nema pojma o tome i kad krene peglaona vidi se da krivom kurcu i dlaka smeta. Dakle samo gas  (y)
 
Sasa10 said:
Mislim da pretjerujes stim tlakovima 😜
Ja sam proslu zimu isto na M7 vozio, pol zime nisam ni znal kolki mi tlak, prenizak definitivno bia, pa se isto spanao dobrano i na 10- stupnjeva
Doduse otvorena cesta pa se bolje ugriju

A i sad se vozim sa tlakom koji sam stavil prije mjesec dana, znaci sigurno opet preniski i ljen sam prekontrolirat. I opet se vozim ko i prije...cim se ugrije pun gas i sve pet

Ne kuzim kako se osjeti tih 0,1 0,2 promjene tlaka pogotovo po gradu pri manjim brzinama i nagibima.??

Vjerovatno sam ja bleso pongo pitanju, al meni dobro, uvjek se fino propeljam 😝


Naravno da razlika nije spektakularna, ali pazi ovo:

Ista ruta, isti tempo, ista vanjska temperatura (oko 10-11C)....
Izmjerio temperaturu prednje gume nakon voznje: 38C. Izmjerio zadnju: 39C. Spustio tlak u zadnjoj za 0,2 bara i drugi dan izmjerio na prednjoj istih 38C, ali na zadnjoj 42C. 8% toplija zadnja guma. Gradska voznja, dosta semafora. Nije bas znanstvena metoda, ali temperatura u prednjoj sugerira da su uvjeti bili jako slicni kao i stil voznje, a zadnja je ipak bila nesto malo toplija.
 
Novost za 2016 , Pirelli Diablo Rosso III, nask+ljednik dvojke.  Kad uhvatim vremena proučim press materijal i prevedem pa napišem više  (y)

The latest arrival in the DIABLO™ tyre family, the direct descendent of the renowned and highly rated DIABLO ROSSO™ II, was born from the racetrack for the road and its strong points are sports handling, a high level of grip and long lasting performance 
 
Face_Off said:
Bimba, jel moze tvoje misljenje na moj post iznad  :misli:  (y)
ako nije prevelika gnjavaza  :mrgreen:

Nema problema, ali ne mogu sada, večeras  (y)
 
bimba said:
Novost za 2016 , Pirelli Diablo Rosso III, nask+ljednik dvojke.  Kad uhvatim vremena proučim press materijal i prevedem pa napišem više  (y)

The latest arrival in the DIABLO™ tyre family, the direct descendent of the renowned and highly rated DIABLO ROSSO™ II, was born from the racetrack for the road and its strong points are sports handling, a high level of grip and long lasting performance

Op op, baš je lepa  :0648:
 
bimba said:
Nema problema, ali ne mogu sada, večeras  (y)

jesi legenda  (y)
 
bimba said:
Novost za 2016 , Pirelli Diablo Rosso III, nask+ljednik dvojke.  Kad uhvatim vremena proučim press materijal i prevedem pa napišem više  (y)

The latest arrival in the DIABLO™ tyre family, the direct descendent of the renowned and highly rated DIABLO ROSSO™ II, was born from the racetrack for the road and its strong points are sports handling, a high level of grip and long lasting performance

Oće sad pojeftinit Rosso II?  :0648:
 
bimba said:
Novost za 2016 , Pirelli Diablo Rosso III, nask+ljednik dvojke.  Kad uhvatim vremena proučim press materijal i prevedem pa napišem više  (y)

The latest arrival in the DIABLO™ tyre family, the direct descendent of the renowned and highly rated DIABLO ROSSO™ II, was born from the racetrack for the road and its strong points are sports handling, a high level of grip and long lasting performance

ako imas i neke informacije o Conti Sport Attack 3. Znam da su testirali gumu na ringu pored Salzburga. No nazalost smo to tek saznali kada je test zavrsio.

O informacijama koje smo dobili direktno na stazi je da je guma odlicna... no u usporedbi sa kojom gumom??!!?
 
Sasa10 said:
Mislim da pretjerujes stim tlakovima 😜
Ja sam proslu zimu isto na M7 vozio, pol zime nisam ni znal kolki mi tlak, prenizak definitivno bia, pa se isto spanao dobrano i na 10- stupnjeva
Doduse otvorena cesta pa se bolje ugriju

A i sad se vozim sa tlakom koji sam stavil prije mjesec dana, znaci sigurno opet preniski i ljen sam prekontrolirat. I opet se vozim ko i prije...cim se ugrije pun gas i sve pet

Ne kuzim kako se osjeti tih 0,1 0,2 promjene tlaka pogotovo po gradu pri manjim brzinama i nagibima.??

Vjerovatno sam ja bleso pongo pitanju, al meni dobro, uvjek se fino propeljam 😝

ja se uopce ne zamaram tlakovima znam samo da je zadnja 2,9 a prednja 2,5 i onda sam sretan a za punpavanje je zadužen deda koji zasluži pivu dok mi svojim umjerenim manometrom svakih 2-3 tjedna punpava gume... sretan on sretan ja  (y)

uostalom veci mi gust vidit njega kako se veseli kad ulazim u garazu kao da dolazi velko karlovačko hehe  :LOL: :LOL:
 
NANKANG ROADIAC SPORT
s-l500.jpg

Iskustva?
 
zlogi said:
NANKANG ROADIAC SPORT
s-l500.jpg

Iskustva?

od 5 no name je nankang tek na trecem mjestu ...
http://www.motorradonline.de/motorradreifen/guenstige-motorradreifen-im-produkttest-endwertung-und-fazit/559138?seite=9