GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Buduci da se ne kuzin u gume skoro nista, bilo bi mi super ka bi mi neko preporucia bar otprilike koje uzet, sutra bi ih triba uzet
prednja 90/90 - 21", zadnja 120/90 -17, pretpostavljan da malo sire od toga ne smin radi tehnickog, ugl za suzuki dr-a je al rse verzija vise onako cestovna, i vozin po cesti, znaci trebale bi mi bas sta vise cestovne gume

 
SpoRRi said:
Jel se vozis na takvim tlakovima po kisi? Kako ti je po mokrome?

Dva puta sam se provoza, i to po ionako klizavom asfaltu, nisan ima nekih problema ni proklizavanja, naravno na RS 125. Doduše, nije tu bilo nekih ležanja velikih i divljarija, al bilo je OK, i sam, i s curom iza.

Neznam jesam li navea igdi, gume su Dunlop Qualifier, po sredini satrane došle s motorom, sa strane mesa ima, al su dobile oni odsjaj od starosti, koda su plastificirane na polurubu, i nikako to sakidat, mada sam ih malo ima prilike provozat kako triba. DOT 2009. Dalje ne triban pričat :D
 
pozz ljudi , kupio sam motor i na njemu su 190/50/17 a serijske gume su bile 55 visina , doslo je vrijeme za zamjenu pa pitam na kojoj dimenziji ostati i koje su prednosti/mane ? samo o visini se radi
 
vale007 said:
pozz ljudi , kupio sam motor i na njemu su 190/50/17 a serijske gume su bile 55 visina , doslo je vrijeme za zamjenu pa pitam na kojoj dimenziji ostati i koje su prednosti/mane ? samo o visini se radi

Zavisi o kojoj se gumi radi. Prednosti 55-ice su grip u zavoju (veća kontaktna površina) radi oštrijeg profila, lakše pada u zavoj radi iste stvari, a mana je (po meni) mrvicu sporije brzo prebacivanje iz jednog nagiba u drugi.

50-ica bi trebala bit stabilnija po pravcu, ali nije da ćeš to baš osjetit.

Najbolje ti je ostat na tvorničkoj 190/50, jer te stvari u praksi nećeš baš nešto primjetit i u suprotnom bi moga imat problema na tehničkom.
 
vale007 said:
pozz ljudi , kupio sam motor i na njemu su 190/50/17 a serijske gume su bile 55 visina , doslo je vrijeme za zamjenu pa pitam na kojoj dimenziji ostati i koje su prednosti/mane ? samo o visini se radi
Ja sam isto 190/50 dobio s motorom i prvi djir s motorom s curom zada odma je porubio...ta guma ima premalu mogucnost nagiba...vjerovatno ona i pruza dobar nagib al cisto psiholoski mi draze vidit nakon voznje da nije dosla do granice...zato sam i stavio zada 200/55 i ostalo mi jedva 2mm do ruba...i miran sam da moze jos...a sta se tice pribacivanja iz zavoja u zavoj to igra i tip gume jel touring ili racing
 
Sredju said:
Ako vozi R1 2012 onda mu je 190/55 seriska.

U pravu si, nisan ni gleda šta vozi, u većini slučajeva je 190/50. Nek vidi u papirima šta mu je upisano i neg se drži tog, netreba izmišljat toplu vodu.
 
aceion said:
Buduci da se ne kuzin u gume skoro nista, bilo bi mi super ka bi mi neko preporucia bar otprilike koje uzet, sutra bi ih triba uzet
prednja 90/90 - 21", zadnja 120/90 -17, pretpostavljan da malo sire od toga ne smin radi tehnickog, ugl za suzuki dr-a je al rse verzija vise onako cestovna, i vozin po cesti, znaci trebale bi mi bas sta vise cestovne gume

Odeš kod Bimbe, to ti je skoro kod kuće, i odaabereš nešto.  (y)
 
Angel GT 1151,00 kn
BT-023    1080,00 kn
 
Zanima me cijena
Metzeller m7rr
120-70/17
190-50/17

Pun ti je inbox bimba
 
Polako nam dolaze novosti za 2016, i za sada je tu grupacija Pirelli najaktivnija. Osim nove sportske gume Pirelli Diablo Rosso III, iz Metzelera nam dolazi novost u vidu nasljednika Z8.

Dakle, novi model sport-touring gume od strane Metzelera zvati će se Roadtec O1.

Ubrzo više podataka.
 
plastikman said:
Zanima me cijena
Metzeller m7rr
120-70/17
190-50/17

Pun ti je inbox bimba

Zanima me cijena
Metzeller m7rr
120-70/17
180-55/17

gotovina?
 
Od idučeg tjedna 1943,00 kn
 
bimba said:
Od idučeg tjedna 1943,00 kn

Bimba - imasli vec mozda neke detaljnije informacije oko Conti SportAttack 3?
 
kronik said:
Bimba - imasli vec mozda neke detaljnije informacije oko Conti SportAttack 3?

Eeee i mene zanima....!!!!!
Zahvaljujući Kroniku postao sam potpuni Continental fan. Trenutno na Conti sportattacku 2, nakon roadattacka 2. Ne znam sa kojom gumom sam više oduševljen.
 
Nema se tu puno šta za reći. Dok god guma nedođe u distribuciju ( početak 2016 ) , osim službenog press materijala ( svaki cigo svog konja hvali ), konkretnije zaključke o gumi nitko ne može donijet. Ono što ja mogu, i to ću kroz drugi tjedan, za sve nove gume dat neko mišljenje o tome što se može očekivat , na osnovu tehničkih podataka i ugrađenih tehnologija, ali ne mogu garantirat da će tako bit i u praksi.
 
bimba said:
Nema se tu puno šta za reći. Dok god guma nedođe u distribuciju ( početak 2016 ) , osim službenog press materijala ( svaki cigo svog konja hvali ), konkretnije zaključke o gumi nitko ne može donijet. Ono što ja mogu, i to ću kroz drugi tjedan, za sve nove gume dat neko mišljenje o tome što se može očekivat , na osnovu tehničkih podataka i ugrađenih tehnologija, ali ne mogu garantirat da će tako bit i u praksi.

ja se nadam da ce i za pocetak sljedece sezone biti kao i do sada.
a to je da smo uz veliki popust ( poklonjena  prednja guma ) doci na probu i conti i novi metzler.
 
kronik said:
ja se nadam da ce i za pocetak sljedece sezone biti kao i do sada.
a to je da smo uz veliki popust ( poklonjena  prednja guma ) doci na probu i conti i novi metzler.
Aj ti i nas obavijestavaj o tim akcijama jer ako je prednja gratis uzmi i meni komplet...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk