GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

djuka007 said:
Aj ti i nas obavijestavaj o tim akcijama jer ako je prednja gratis uzmi i meni komplet...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

ne obecavam nista. ali mogu probati!
 
Kakva su iskustva sa Bridgestone Batlax S20 Evo, pri kupnji mi je rečeno da će izdržati 8 tisuća ali prekjučer bio u vulkanizera da provjerim tlak i rekao mi je da će teško izdržati 8.Kaže mi da je dobra ona i na žicama za vozit. Evo ja sam prošao nekih 4 tisuće km i već je navodno pri kraju.
 
bimba said:
Polako nam dolaze novosti za 2016, i za sada je tu grupacija Pirelli najaktivnija. Osim nove sportske gume Pirelli Diablo Rosso III, iz Metzelera nam dolazi novost u vidu nasljednika Z8.

Dakle, novi model sport-touring gume od strane Metzelera zvati će se Roadtec O1.

Ubrzo više podataka.

Profil djeluje spremno za vlažne uvjete. Čini se da žele šišnuti Michelin po mokrom.

P.S. Što je duža predigra mačkica je vlažnija :LOL: :LOL: :LOL:
 
SpoRRi said:
Kakva su iskustva sa Bridgestone Batlax S20 Evo, pri kupnji mi je rečeno da će izdržati 8 tisuća ali prekjučer bio u vulkanizera da provjerim tlak i rekao mi je da će teško izdržati 8.Kaže mi da je dobra ona i na žicama za vozit. Evo ja sam prošao nekih 4 tisuće km i već je navodno pri kraju.
:LOL: :LOL: :LOL:
 
SpoRRi said:
Kakva su iskustva sa Bridgestone Batlax S20 Evo, pri kupnji mi je rečeno da će izdržati 8 tisuća ali prekjučer bio u vulkanizera da provjerim tlak i rekao mi je da će teško izdržati 8.Kaže mi da je dobra ona i na žicama za vozit. Evo ja sam prošao nekih 4 tisuće km i već je navodno pri kraju.

8 ako računaš 4 prva i 4 zadnja  :LOL:
 
zoki-op said:

Tutty said:
8 ako računaš 4 prva i 4 zadnja  :LOL:


A momak koji mi ih je preporučio isto vozi te a i citao sam o S20 modelu koje su se pokazale odličnim za sve uvjete ali imali su mali broj km.Ovo je updejtirana verzija i trebale bi duže trajati.Nemam pojma, dobre su mi pa ću ih vjerovatno opet uzeti jer su na mokrom a pogotovo suhom fenomenalne.Ne bi neke koje traju 12 tisuća jer ne znam kako bi meni pasale jer volim peglat po zavojima  pa me toga strah jer sam još početnik. Jbg ne možeš dobiti sve.
 
Pripremamo, idući tjedan inventura, i nakon toga ( do 15.11 ) krećemo  (y)
 
SpoRRi said:
A momak koji mi ih je preporučio isto vozi te a i citao sam o S20 modelu koje su se pokazale odličnim za sve uvjete ali imali su mali broj km.Ovo je updejtirana verzija i trebale bi duže trajati.Nemam pojma, dobre su mi pa ću ih vjerovatno opet uzeti jer su na mokrom a pogotovo suhom fenomenalne.Ne bi neke koje traju 12 tisuća jer ne znam kako bi meni pasale jer volim peglat po zavojima  pa me toga strah jer sam još početnik. Jbg ne možeš dobiti sve.

Od BT-014 pa na dalje, Bridgestone za svaku iduću sportsku gumu deklarira da traje duže, a u praksi se pokaže čak i kraće nego prethodna. Cijela priča oko Bridgestonovih sportskih guma je dosta specifična i sa mog gledišta ( čitaj stručnog , profesionalnog ....) radi se po meni u jednu ruku o promašenom proizvodu, što prodajni rezultati potvrđuju. Da pojasnim, gumu kao što je S20 u principu može napraviti svaki proizvođać ali se ne usuđuje. Kod projektiranja svake gume vodi se računa o njenoj namjeni i stavlja se naglasak na karakteristike koje su bitne za tu namijenu ( sport-touring -kilometraža i mokro itd... ). U svemu tome su sami proizvođaći svjesni, a kupci bi takođe trebali biti svjesni, da je nemoguće napravit gumu koja će u svemu bit vrhunska. I sada se vraćam na S20 koja je sportska guma. Od takve gume se očekuje da je odlična u pogledu suhog i voznih osobina ( dakle , naglasak na sportsku vožnju ) i da ima u sebi dozu svakodnevne upotrebe ( dakle da ne ode za 2-3 tisuće, kada padne kiša da nije panika itd... ). S20 je sportska guma koja je na suhom i po voznim osobinama odlična, jedna od najboljih. Guma koja je na mokrom za sportsku gumu i generalno odlična. Gumu koja drži na visokim i niskim temperaturama itd.... Međutim sve to zvući divno ali ima jedni veliko ali, a to je potrošnja. S20 se troši kao i racingstreet guma i tu cijela priča donekle pada u vodu i gubi smisao. S jedne strane ako se voziš dosta agresivno, onda daš 200-300 kn više , uzmeš Supercosu ili Gp Racera i slično, kod brže vožnje S20 koliko god bio dobar sa njima se ne može mjerit, a kilometraža je ista. S druge strane , većina njih očekuje od sportske gume i određenu kilometražu , u krajnju liniju zato i ne kupuje racingstreet gumu ( govorimo o financijskoj strani kn po km ), i koliko god bili zadovoljni sa S20 , na kraju sve pada u vodu kada se vidi da je kilometraža maltene u pola u odnosu na druge.

Od 10 setova koje montiramo u radioni, skoro svi kada ih vidim kažu da je guma super i da će je opet stavit, ali kada je potroše možda 1 od 10 je ponovo montira.
 
Bimba.
Mozda je i bilo, nisam procitao sve komentare na ovoj temi, ali ja bih se osobno zahvalio na svim ovim informacijama do sada.
(y)

 
Ako S20 drzi kao GP Racer ili SuperCorsa, kazi, moze i na trkacu stazu, onda i nije tako los.
Posto mu je Set minimalno 100 € jeftiniji od spomenutih dvije.
Jer uzmimo Michelin Pilot power 2 CT, njemu kad spomenes stazu on se vec rastopi, kamo da ga vozis.
 
@Bimba

Hvala ti na opsežnom odgovoru.Prije nego sam kupio nove gume pročitao sam ovu temu uzduž i poprijeko i zaista te smatram profesionalcom koji zna o čemu priča tako da nemam ni trunke sumnje u tebe. (y)

Postoji mogućnost da sam ja njega krivo uhvatio jer sam mislio da je ovo sport touring guma a ne street race.Pa to je onda okej kilometraza.nisam od onih koji gleda svaku kunu jer volim brzo voziti i ne želim misliti ocu li gdje proklizati.

Iskreno, nisam  iskusan niti previše informiran a vjerovatno mi je momak sve pojasnio ali ja sam u glavi već vrtio film gdje ću se provozati da skinem tu zaštitu da mogu kasnije peglati po zavojima  :mrgreen:

Spomenuo si te dvije gume kao bolju isplativiju opciju zbog kvalitete u vožnji.
Interesira me jesu li dobre na mokrom? To mi je jako bitno jer zimi vozim prilično dosta km.

I ono najvažnije jel potrebno puno zagrijavati gume? Ne bi volio da ih moram grijati da prorade :mrgreen:


Doduše, da me nitko krivo ne shvati znam da je potrebno sve gume zagrijati pogotovo zimi ali ponekad (često ali psst, uvijek dođem minutu dvije prije početka radnog vremena) kasnim na posao pa ne bi se volio baš razletiti po putu i naravno do neke granice ne mislim da mi odmah ide do ruba.
Ove sada koje imam mogu odmah voziti do neke granice čak i kada je jako hladno_Oprosti na gnjavazi ali početnik sam i ulazim u svijet motora tek nekih 6 mjeseci.Ne komtam tomose i skutere  :mrgreen:
 
Sredju said:
Ako S20 drzi kao GP Racer ili SuperCorsa, kazi, moze i na trkacu stazu, onda i nije tako los.
Posto mu je Set minimalno 100 € jeftiniji od spomenutih dvije.
Jer uzmimo Michelin Pilot power 2 CT, njemu kad spomenes stazu on se vec rastopi, kamo da ga vozis.

S20 drži odlično za sportsku gumu, ali nije to ni blizu Supercorse i GP Racera, u tome i je poanta
 
@Bimba,
Kupujem KTM superduka 990 ovaj tjedan,gume su mu katastrofa pa ih moram odmah mijenjati,vec sam bio siguran da uzimam S20 Evo ali sad se dvoumim...Imas li koji drugi prijedlog za taj motor?

Nece biti voznje po stazi, ono srednje agresivna koliko se moze sa takvim motorom :)
 
Roadrunner130 said:
@Bimba,
Kupujem KTM superduka 990 ovaj tjedan,gume su mu katastrofa pa ih moram odmah mijenjati,vec sam bio siguran da uzimam S20 Evo ali sad se dvoumim...Imas li koji drugi prijedlog za taj motor?

Nece biti voznje po stazi, ono srednje agresivna koliko se moze sa takvim motorom :)

Mogu ti iz prve ruke reći da su S20 jako dobre gume u svim uvjetima ali eto čovjek kaže da ima boljih guma pa ga radije poslusaj. Jebes 200-300 kuna više ako su bolje! (y)
 
SpoRRi said:
Mogu ti iz prve ruke reći da su S20 jako dobre gume u svim uvjetima ali eto čovjek kaže da ima boljih guma pa ga radije poslusaj. Jebes 200-300 kuna više ako su bolje! (y)

nije ni to problem da ima boljih od s20 (inače odlična guma).. al na tom v2 dreku bu ih skuril u 2000 kilometara....