GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

SpoRRi said:
Mogu ti iz prve ruke reći da su S20 jako dobre gume u svim uvjetima ali eto čovjek kaže da ima boljih guma pa ga radije poslusaj. Jebes 200-300 kuna više ako su bolje! (y)

Koji motor vozis?
Superduke ce ih jos brze pojesti sa momentom, citao sam da kao S20 Evo traju 18% duze od S20:)
Mene ne zanima supersport guma, volio bih set koji moze izdrzati agresivniju voznju u raznim uvijetima na obicnim cestama,mozda ni trajnosy nije toliki uvijet posto ne vozim neku kilometrazu godisnje,ono po gradu i i kraca putovanja vikendom
 
Matek said:
nije ni to problem da ima boljih od s20 (inače odlična guma).. al na tom v2 dreku bu ih skuril u 2000 kilometara....

A što je je brzo se troše, evo prošlo je 3-4 mjeseca od kada sam ju uzeo i već je pri kraju. A budem vidio ipak koju ću sljedeću uzeti jer bi ipak volio gume sa boljim voznim karakteristikama zbog mojeg načina vožnje  :mrgreen:


Edit


Vozim FZ6n

Ovo je street race guma, ona se prilično brzo grije i sposobna je i pri manjim temperaturama da radi ali kad je toplo ona je skoro instant spremna za akrobacije. Super sport gume se moraju krvnicki vozit da bi to uopće ugrijao a ja još nisam na tom levelu a iskreno ne znam koliko bi uopće koristi imao da ju i imam.

Vulkanizer mi je rekao da je dobra i sa žicama vozit sa njima ali ipak neću se zajebavat, ostavit ću ih preko zime jer ionako nema više nekog gasiranja zbog rose ali iduće sezone kupujem nove.
 
Roadrunner130 said:
Koji motor vozis?
Superduke ce ih jos brze pojesti sa momentom, citao sam da kao S20 Evo traju 18% duze od S20:)
Mene ne zanima supersport guma, volio bih set koji moze izdrzati agresivniju voznju u raznim uvijetima na obicnim cestama,mozda ni trajnosy nije toliki uvijet posto ne vozim neku kilometrazu godisnje,ono po gradu i i kraca putovanja vikendom
Uzmi M7RR (y)
 
SpoRRi said:
A što je je brzo se troše, evo prošlo je 3-4 mjeseca od kada sam ju uzeo i već je pri kraju. A budem vidio ipak koju ću sljedeću uzeti jer bi ipak volio gume sa boljim voznim karakteristikama zbog mojeg načina vožnje  :mrgreen:


Edit


Vozim FZ6n

Ovo je street race guma, ona se prilično brzo grije i sposobna je i pri manjim temperaturama da radi ali kad je toplo ona je skoro instant spremna za akrobacije. Super sport gume se moraju krvnicki vozit da bi to uopće ugrijao a ja još nisam na tom levelu a iskreno ne znam koliko bi uopće koristi imao da ju i imam.

Vulkanizer mi je rekao da je dobra i sa žicama vozit sa njima ali ipak neću se zajebavat, ostavit ću ih preko zime jer ionako nema više nekog gasiranja zbog rose ali iduće sezone kupujem nove.
Tu si nešto malo pobrkao  :misli:
 
SpoRRi said:
A što je je brzo se troše, evo prošlo je 3-4 mjeseca od kada sam ju uzeo i već je pri kraju. A budem vidio ipak koju ću sljedeću uzeti jer bi ipak volio gume sa boljim voznim karakteristikama zbog mojeg načina vožnje  :mrgreen:


Edit


Vozim FZ6n

Ovo je street race guma, ona se prilično brzo grije i sposobna je i pri manjim temperaturama da radi ali kad je toplo ona je skoro instant spremna za akrobacije. Super sport gume se moraju krvnicki vozit da bi to uopće ugrijao a ja još nisam na tom levelu a iskreno ne znam koliko bi uopće koristi imao da ju i imam.

Vulkanizer mi je rekao da je dobra i sa žicama vozit sa njima ali ipak neću se zajebavat, ostavit ću ih preko zime jer ionako nema više nekog gasiranja zbog rose ali iduće sezone kupujem nove.
Vremenska jedinica nam nista ne govori. :wink:
Koliko je to km :misli:
 
maRRin 06 said:
Uzmi M7RR (y)

Citam samo pozitivne stvari za M7RR  na forumima, stranim i nasim (y)
 
Vjerovatno  i jesam pobrkao  :mrgreen:

A što se tiče km evo ja sam odvozio oko 4-5 tisuca kilometara,nisam siguran koliko točno pa ugrubo pišem.

 
M7RR je jednako dobra ko S20 što se držanja tiće, ali traje nešto duže a cijenom su tu negdi, tako da je računica jako jednostavna  (y)
 
Imam na kinezu prednju gumu 90/90-18 pa me zanima hoće mi ova 2 1/2 18 pasat na felgu? http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/tomos-moto-guma-2-1-2-18-cross-oglas-11011571
 
F 2,3 R 2,5
 
PowerComander said:
Imam na kinezu prednju gumu 90/90-18 pa me zanima hoće mi ova 2 1/2 18 pasat na felgu? http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/tomos-moto-guma-2-1-2-18-cross-oglas-11011571

Fizički će stati ali je to ipak nešto uža i niža guma nego što ti je original. Da li bi bilo nekih problema, moguće, ali da budem siguran morao bi znati širinu tvoje felge. To sada ne mogu vaditi da bi ti dao konkretan odgovor, jer za 10 minuta idem na put i vračam se u Petak, pa onda mogu.
 
plastikman said:
Bimba kad će ona akcija?

Tek sljedeći tjedan. Iskrslo mi nešto i morao sam na put, jučer se vratio. Takođe, za 10 minuta opet idem i vraćam se u Četvrtak i onda moram to srediti.
 
bimba said:
Fizički će stati ali je to ipak nešto uža i niža guma nego što ti je original. Da li bi bilo nekih problema, moguće, ali da budem siguran morao bi znati širinu tvoje felge. To sada ne mogu vaditi da bi ti dao konkretan odgovor, jer za 10 minuta idem na put i vračam se u Petak, pa onda mogu.

Kad se vratite pa mi provjerite nije hitno (y)
 
U principu , ako gledamo sa tehničke strane, stane bez problema. S druge strane, felga je malo preširoka za tu gumu, tako da će je po meni razvuć više nego bi trebalo, ali ako nema drugih opcija prolazi
 
A nemam da. Iza trenutno imam 110/90-16 i jedina cross guma koju sam nasao je Mitas c10 i to 90/100-16 a naprijed imam 90/90-18 i nudi mi se 100/100-18 ali to ne mogu stavit jer ce mi ona prednje guma bit sira od zadnje i jedino sto sam uspio naći je tu od Tomosa tako da ona ide gore (y)
 
Pitanje za znalce.
Imam Metzeler Roadtec Z6 i zanima me kako se ponašaju na hladnijem vremenu. Prije sam garažirao motor, ali više nemam tu mogućnost, pa je vrlo vjerovatno da ću ga vozikati i na vrlo niskim temperaturama. Još ga redovno vozim i nisam primjetio neke probleme, ali kada se temperature spuste ispod nule, neznam kako će gume držat.
Znači koliko su sigurne tam negdje oko 0, do -3,4? I kako će zima djelovati na njih? Negdje sam pročitao da je dobro napumpati 0,3 do 0,5 bara više kada se motor ostavlja stajati vani preko zime.

hvala
 
ekipa valjaju li ove gume i da li je ovo dobra cijena?

http://www.njuskalo.hr/moto-gume/michelin-pilot-power-set-prednja-zadnja-oglas-17369648
 
Hrvoje-Bj said:
ekipa valjaju li ove gume i da li je ovo dobra cijena?

http://www.njuskalo.hr/moto-gume/michelin-pilot-power-set-prednja-zadnja-oglas-17369648
Ja ih potrosio vise setova. Dobre gume i dan danas (iako ih je vrijeme pregazilo - ne u smislu da vise nisu dobre, nego da su novije generacije bolje).
Cijena? A ovisi kako gledas u odnosu na dobiveno. Ja cu radje dat 600+ kn vise za m7rr sto ti zapravo bas nista ne znaci, osim sto racunaj da su m7rr i trajnije 15-20% (u mom slucaju) pa tih 600kn vise nije zapravo 600kn nego bitno manje, a i vozim se na objektivno (i pogotovo subjektivno :) ) boljim gumama. To ne znaci da michelinn pp nije trajna guma, dapace, jako je trajna, ali m7rr ju i po toj stavci nadmasuje.

Ta racunica vrijedi ako uvike mijenjas kao set. Ako ne, onda je michelin pp bitno povoljnija, jer u mom slucaju prednja traje 2 zadnje, a m7rr prednja mi traje tako da bi ju morao mijenjat nakon 1/3 potrosenosti druge zadnje sto nema nikakvog smisla pa mijenjam kao set. Jedino racunaj ako ces ic iskoristit do kraja michelin pp da ce prednja slabije drzat zadnju trecinu svog vijeka i da ce se mozda (kod mene uvijek) javit malo tresnje u volanu iznad 150kmh (zapravo primjetno samo ak dignes ruke s volana). Odprilike, ako im je u mom slucaju trajnost 15000km, vilan pocne lagano tres na nekih 11000-12000km.
Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk