GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Enigm@ said:
Mislio sam uzeti set Dunlopa Roadsmart 2 ali rekao si da neće bit u akciji. Što preporučaš kao zamjenu sa sličnim karakteristikama? Imam dosta mokre vožnje kroz godinu, sa Roadsmartom 2 sam bio zadovoljan u svim segmentima. Radi se o dimenzijama 120/70-17 i 160/60-17
Angel ST možda?

Pirelli Angel St je definitivno guma za preporučiti.

U ovom trenutku od sport-touring guma u tvojim dimenzijama, to mi i je jedino što mi je ostalo da imam na lageru.
Za set Angel ST-a u ovom trenutku , mogu ti ponuditi cijenu od 1596,00 kn za karticu odnosno 1516,00 kn za gotovinu


 
LemmyZD said:
Koliko su ti M7RR sa tim popustom (set) 120-180

Imam jednu u 180/55-17 tako da za te gume nisam ni mislio radit akciju jer mi nema potrebe, ali nije problem dat neki dodatni popust.

Mogu ti ponudit cijenu od 1845,00 kn
 
vjelovic said:
Sta bi te preporučili za gsx 1250 fa?? Sada imam zadnju pireli corsa red a prednju metzeler racetec RR koju sam uzeo rabljenu na Grobniku. Motor vozim cijele godine, svakodnevno radim 40 km ili više, međutim ne vozim brzo osim eventualno zaobilaznice cca 110-130 km/h. Ovu prednju sam stavio jer je podosta mekana i rečeno mi je da ima dobar grip, a treba mi i kad su temperature oko 0.

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Mislim da imaš totalno krive gume na motoru, a i da su te krivo savjetovali. Prvo, da bi ti bio konkretniji u odgovoru, morao bi znati točno na koju prednju gumu misliš, jer Pirelli Corsa Red ne postoji. Pirelli Diablo Roso II, Pirelli Diablo Rosso Corsa , Daiblo Supercorsa, pretpostavljam da se radi o nekoj od ove tri, najvjerojatnije drugoj.

Ono što želim reći je da su ovo gume od sportske do ekstremnije namjene. Iako su " mekše " uz to ide i radna temperatura koja je puno veća nego kod sport-touring guma, što znaći da na niskim temperaturama to šta su mekše ne znaći ništa , jer ih je puno teže zagrijati i u stvari imaš kontra efekt.

S obzirom na navedno trebaš ići na sport-touring gume  (y)
 
bimba said:
Mislim da imaš totalno krive gume na motoru, a i da su te krivo savjetovali. Prvo, da bi ti bio konkretniji u odgovoru, morao bi znati točno na koju prednju gumu misliš, jer Pirelli Corsa Red ne postoji. Pirelli Diablo Roso II, Pirelli Diablo Rosso Corsa , Daiblo Supercorsa, pretpostavljam da se radi o nekoj od ove tri, najvjerojatnije drugoj.

Ono što želim reći je da su ovo gume od sportske do ekstremnije namjene. Iako su " mekše " uz to ide i radna temperatura koja je puno veća nego kod sport-touring guma, što znaći da na niskim temperaturama to šta su mekše ne znaći ništa , jer ih je puno teže zagrijati i u stvari imaš kontra efekt.

S obzirom na navedno trebaš ići na sport-touring gume  (y)
Da li bi preporučio Metzeler z8?

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk
 
bimba said:
Pirelli Angel St je definitivno guma za preporučiti.

U ovom trenutku od sport-touring guma u tvojim dimenzijama, to mi i je jedino što mi je ostalo da imam na lageru.
Za set Angel ST-a u ovom trenutku , mogu ti ponuditi cijenu od 1596,00 kn za karticu odnosno 1516,00 kn za gotovinu
👍👍👍 ja sam napravio 2 tkm na angel st i svakako ih preporucam
 
bimba said:
Imam jednu u 180/55-17 tako da za te gume nisam ni mislio radit akciju jer mi nema potrebe, ali nije problem dat neki dodatni popust.

Mogu ti ponudit cijenu od 1845,00 kn
Puno je to  :mrgreen:
 
Nije  :mrgreen:
 
Zadnji set sam dobio tu u Zadru za 1815 kn negdi u 5-om misecu. Ovaj set očekujem da bude bar 5-10% jeftiniji  :mrgreen:
 
LemmyZD said:
Zadnji set sam dobio tu u Zadru za 1815 kn negdi u 5-om misecu. Ovaj set očekujem da bude bar 5-10% jeftiniji  :mrgreen:

(y)
 
bimba said:
Ono što želim reći je da su ovo gume od sportske do ekstremnije namjene. Iako su " mekše " uz to ide i radna temperatura koja je puno veća nego kod sport-touring guma, što znaći da na niskim temperaturama to šta su mekše ne znaći ništa , jer ih je puno teže zagrijati i u stvari imaš kontra efekt.

A nekako ljudi percipiraju da što je guma mekša to bolje drži na hladnom i mokrom, i to očekuju od starta.
 
pa zašto onda ljudi ne voze slickove na autima po zimi?  :mrgreen:
 
bimba, koji pritisak mi preporucujes, gsxr750 k8 prednja guma mi je conti race attac a zadnja michelin pilot power 3?
imam 110kg ako to sta znaci  :mrgreen:
 
Prednja 2,1 , zadnju od 2,5 do 2,9
 
treba mi dobra klasična pumpa s manometrom,
ako je tko kupovao u zadnje vrijeme

ili; ako je netko kupovao koji digitalni manometar,
one jeftinjare, ali precizne - gdje/cijena?

… nožne pumpe s jednim cilindrom traju tek par sezona,
manometri na njima neprecizni, na benzinskim p. - mahom loše,
a mrzi me ići kod onih koji imaju pravi kompresor/manometar u radioni


kompresor me ne zanima, jer ono što vrijedi i košta, a
jeftina kineska sranja samo zvrče, a od tlaka niš' 

imao sam jedan dobar manometar, ali izgubio  :?

... znači treba mi nešto kvalitetno za tek dopumpati gume i prekontrolirati pritisak
 
DADO+ said:
treba mi dobra klasična pumpa s manometrom,
ako je tko kupovao u zadnje vrijeme

ili; ako je netko kupovao koji digitalni manometar,
one jeftinjare, ali precizne - gdje/cijena?

… nožne pumpe s jednim cilindrom traju tek par sezona,
manometri na njima neprecizni, na benzinskim p. - mahom loše,
a mrzi me ići kod onih koji imaju pravi kompresor/manometar u radioni


kompresor me ne zanima, jer ono što vrijedi i košta, a
jeftina kineska sranja samo zvrče, a od tlaka niš' 

imao sam jedan dobar manometar, ali izgubio  :?

... znači treba mi nešto kvalitetno za tek dopumpati gume i prekontrolirati pritisak