GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

HONDA type R said:
bimba, prosli put si mi preporucio diablo roso corsa i bio sam sadovoljan, nije mi nijednom pustila ali mislim da ipak nisam dovoljno brz/spretan da ju zagrijem do kraja pa bi mi mozda bio primjereniji diablo roso 2. malo me mucilo sto je tehnologija iza tih guma stara 5 godina, nisu dobivale nasljednika i nedavno vidim da je izasao diablo roso 3. nekako mi se to cini kao najpametniji izbor ali me pate oni nakedi oko tih fuma sa predstavljanja, sta ti mislis sta bi bilo najbolje uzeti, grip po suhom je najvazniji ali kao sto rekoh nisam siguran da roso corsu mogu zagrijati kako treba - citao sam malo onaj vodic na tvojoj stranici, ne vrijedi uzimati najskuplju gumu ako nije na radnoj temperaturi (na stazu ne idem)

:bananapivo:
Jesi probao s dunlop sportsmart? Osobno bio zadovoljan i s prvom verzijom i drugom, sad imaš i sportsmart 3 čini mi se (nisam siguran), uloženo-dobiveno odlična guma. Motor CBR1000RR 07, frend je imao i na R1 i isto uvijek zadovoljan za svakodnevne potrebe...
 
Vedran_ZG said:
Jesi probao s dunlop sportsmart? Osobno bio zadovoljan i s prvom verzijom i drugom, sad imaš i sportsmart 3 čini mi se (nisam siguran), uloženo-dobiveno odlična guma. Motor CBR1000RR 07, frend je imao i na R1 i isto uvijek zadovoljan za svakodnevne potrebe...

Ne bi ju nikako preporučio, pogotovo ako mu je rosso corsa bila odlična. Rosso 2 je svemirski brod za sportsmart.
 
Cvitak said:
Ne bi ju nikako preporučio, pogotovo ako mu je rosso corsa bila odlična. Rosso 2 je svemirski brod za sportsmart.
Po čemu?
 
d8608a0e67d221adc9367e4dfd23154c.jpg


Danas mi se ovo dogodi, čini se da sam imao sreće, prošao je kroz tanki površinski sloj.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

 
Nikad nisam bio na stazi pa me zanima kakva je potrošnja guma na grobniku. Npr imam sport gume metzeler m7rr, evo primjer napravio sam 1000 km i rekao bi da bi izdrzale jos blizu 3 milje mog tempa, mozda nesto vise. Koliko bi staza utjecala na potrošnju? Npr 50km odvrtit na stazi
Mozda glupo pitanje ali zanima me od prilike usporedba uzevši u obzir da vozim motor od 50ks
 
Zanima me ako je netko imao gume: Continental conti motion i kakva su mu iskustva s gumom (drzanje,trajnost) ?

http://www.njuskalo.hr/moto-gume/continental-conti-motion-akcija-setove-oglas-18262912

Za 1100 kuna set s dostavom na kućnu adresu zvuči primamljivo :D
 
pitao sam pre par strana za preporuku gume, ali se raspitah jos malo za cene drugih.. pa ovako, za sport touring voznju (honda cbf600), nisam neki profi vozac...
dunlop qualifer      170€
dunlop qualifer 2  205€
dunlop roadsmart 205€
metzeler m5          210€
metzeler z6            190€

z6 je bila vasa preporuka...

sta mislite?

 
irmascher said:
Razmisli o Angel ST, odlična guma ;)
ja bi ipak osta na preporuci z6....
angel st je odlična guma, ali malo oštrijeh (sportskijeg) profila...  a smjesa je maltene  ista na z6...
on je tražio više touring gumu za početnika....
 
Ma Angel ST je super guma za nekog ko ne vozi na nož, em se ne troši brzo em možeš i srušiti fino motor dole ako treba
 
prugi206 said:
Dečki kaj velite na dunlop qualifier 2 jel valjaju kaj te gume?

Valjale su prije par godina (7-8-9 godina, koliko su na trzistu), a nisu se promijenile u medjuvremenu.
Na mokrom nisu neka sreca, na suhom su odlicne i kod zivlje voznje. Trajnost je OK (svojevremeno jako dobra - danas je vec konkurencija bitno napredovala po tom pitanju pa se Q2 vise ne istice po trajnosti).
Vole proljece, ljeto, jesen, ne vole bas zimu iako su upotrebljive i tada, ali uz dodatan oprez.

Glavni konkurent im je bio Michelin PP (kao i PP 2CT).


Dakle, solidna guma, ali 2-3 generacije starija od aktualnih modela. Ako je cijena takva da ti je jako povoljno, zelis sport klasu guma, po mokrom i po jako hladnom ne vozis (ili vozis, ali tada vozis jako oprezno) - savim OK guma
 
ma pitam s tim gumama sam kupio motor dot14 jos su kao nove tako da ovu sezonu budu zgurale koliko radim godisnje 5tkm... Zahvaljujem na odgovoru  (y)  8)
 
prugi206 said:
ma pitam s tim gumama sam kupio motor dot14 jos su kao nove tako da ovu sezonu budu zgurale koliko radim godisnje 5tkm... Zahvaljujem na odgovoru  (y)  8)

Vozi ih do kraja, dobre su to gume, a ako ti neko kaze da nisu, taj neko je razmazena pickica sa previse para koja gume mijenja ko carape  :mrgreen:


Inace, proizvode se jos uvijek jer su zlatna koka za Dunlop (kao i Pilot Power za Michelin - isto guma stara 2-3 generacije)
 
prugi206 said:
Dečki kaj velite na dunlop qualifier 2 jel valjaju kaj te gume?

Ja je imam kao prvu ugradnju na Caponordu 1200 i moram priznati da me je jako ugodno iznenadila, osim trajnošću. Drži izvrsno u svim uvjetima, ovu zimu na Plitvicama ni na 0 stupnjeva mi ni jednom nije proklizala, a u dobrim uvjetima drži k'o ljepilo. Stražnja je skoro gotova na 4700 km, prednja može izdržati još jednu novu zadnju koju ću montirati nakon što potrošim naručeni set Pirelli Angel STica. Uglavnom, gumom sam prezadovoljan iako se na mom motoru troši naočigled.