GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

frenky91 said:
PP imam vec 10tkm, izgleda kao nova,ali nisam vise ziher u nju-bjezi u svakom ostrijem zavoju..donro nije sad frka za DR,nek bude i 8 tis, samo da nije 5-6..kakve su angel,to je isto sportruring jel?
Je, isto je ST guma, ali naginje više na sport sa svojim malo više oštrijim profilom za ST gumu.
 
frenky91 said:
Pozdrav,ako moze kratka preporuka vezano za zadnju gumu na pegaso stradi, 70% vozim po gradu do 10 km, 30% stara cesta, gdje volim dobro potegnut.
Trenutno imam pilot power,i u zavojima cesto zna pustit (ima ripnu,dot 2014 ). Malo sam prosao po temi,pa gledam izmedju diablo rosso 2 ili pilot road (2 ili 3).
Koju bi mi preporucili,a da je trajnost opet bar za jednu sezonu (radim cca 10 tis km godisnje),hvala na odgovorima.

Od sportskih guma
Sportec M7RR ako ti nije skupa
Sportec M5 omjer /cijene i kvalitete

Od sport-touring guma Angel ST  (y)

 
bokibd said:
Pitanje za Bimba, koliko je set Pirellia Angel Gt 120/70/17, 180/55/17 da li se gume mogu poslati negdje u Dubrovnik pa bi ja dosao za njih i da li radite povrat PDV-a. Hvala

- cca 2000 kn
- poslovnica HP Expressa u DU preuzimanje
- radimo povrat PDV-a
 
bimba said:
- cca 2000 kn
- poslovnica HP Expressa u DU preuzimanje
- radimo povrat PDV-a

Hvala, poslao sam ti PP ne znam da li si vidio?
 
Tu su mi ljudi iz Pirelli-a, do ujutro sam zauzet pa javim sve detalje  (y)
 
Bimba jel možeš nešto napisati o Dunlop Mutant gumama? Za koji tip motora i kakvu vožnju su one? Imaju potpuno drukčiji profil od svih ostalih guma pa me interesira...
 
Dunlop Mutant su Supermoto gume izvedene iz kišnog slicka. To znači da su u vožnji izrazito reaktivne, da funkcioniraju skoro odmah, odličan grip na kratkim relacijama kako na mokrom tako na suhom. S druge strane, kod upotrebe na otvorenoj cesti/dužim relacijama kod brže vožnje, sklone su ubrzanoj potrošnji i pregrijavanju a onda i naglom puštanju.

Zašto te zanima, možda su taman pogođene za tvoje potrebe, a ako ne kaži što tražiš pa će sigurno postojati nešto. Ako se radi o Supermotu i traži se guma koja osim ceste može podnijeti i bijeli put i slično, onda Pirelli MT60 Corsa  (y)
 
Vozim Versys i trenutno sam na Pirelli Angel ST, vidio sliku Mutanta iznenadio me izgled pa da pitam o čemu se radi....moje će izdržati ovu sezonu (bile skoro nove od bivšeg vlasnika) a iduće godine će vjerojatno nove....relativno sam pitom vozač ni Angelu nisam našao granicu niti ju tražim namjerno. Vozim skoro cijelu godinu na posao, sa Bukovca (iznad Maksimira) -5°C je psihološka granica, ujutro rano 4-4.30 kroz šumu zna biti i vlage tako da grad čini 70-80% km i dva tri đira godišnje 2-4 dana i odlazak na more i vikend vožnje. Znači cca 7-8kkm godišnje. Za idući set gledam ili opet Angel ST, možda GT ili Metzeler Z6/Z8...Prema opisu vožnje što bi ti savjetovao?
Povremeno je i suvozačica (70kg) samnom...
 
Da li ove Maxxis imaju dozvolu za javni promet, ne mogu nigdje naci
984_-476440466.jpg
 
Pa pitaj prodavaca od kojeg kupujes. A lika  :nasilni:
 
Presa Supermotard, race supermoto guma za on/off upotrebu, u hard i medium smjesama ima DOT , znači legalna je, softu ne  (y)
 
maredo said:
Vozim Versys i trenutno sam na Pirelli Angel ST, vidio sliku Mutanta iznenadio me izgled pa da pitam o čemu se radi....moje će izdržati ovu sezonu (bile skoro nove od bivšeg vlasnika) a iduće godine će vjerojatno nove....relativno sam pitom vozač ni Angelu nisam našao granicu niti ju tražim namjerno. Vozim skoro cijelu godinu na posao, sa Bukovca (iznad Maksimira) -5°C je psihološka granica, ujutro rano 4-4.30 kroz šumu zna biti i vlage tako da grad čini 70-80% km i dva tri đira godišnje 2-4 dana i odlazak na more i vikend vožnje. Znači cca 7-8kkm godišnje. Za idući set gledam ili opet Angel ST, možda GT ili Metzeler Z6/Z8...Prema opisu vožnje što bi ti savjetovao?
Povremeno je i suvozačica (70kg) samnom...

Roadtec Z8 M/O mislim , odnosno uvjeren sam 100% da je to guma za tebe. Neutralne vozne osobine, radi kilometražu, odlična je na svim temperaturama, kompletan i vrhunski proizvod a umjerena cijena. Kao vozač nisi prezahtjevan da bi trebao top gumu od 2000-2200 set, ali s druge strane ima tu situacija gdje se traže vrhunske performanse bez obzira na stil vožnje a uvjetovane su situacijom ( grad, niske temperature ). 

Set ti je oko 1700 kn  (y)
 
Super, hvala na odgovoru i savjetu! Po onome što sam pročitao po internetu i ja nekako mislim da Roadtec Z8 zaokružuje sve potrebe, pogotovo rano ujutro kad je hladno i vlažno a ja pospan...mislim da je i prošle godine u Motoreviji uvjerljivo pobijedila na testu touring guma
 
cRuNk said:
Pa pitaj prodavaca od kojeg kupujes. A lika  :nasilni:

Pitao sam ga, on kaze da ih je kupio kao gume za kisu, vozio je supermoto i nema pojma da li su dozvoljene za promet.
Ima DOT na njoj
984_-648735103.jpg


Stare jesu, ali potrosio bih ja njih.
 
Pitanje u vezi novih guma. Trenutno su gore Pirelli MT 75, no stare su i promjenio bi ih. S obzirom na snagu motora i planiranu gradsku vožnju, stavio bih iste ili isti cjenovni rang guma.

Našao sam prednju Pirelli MT 75 100/80 R17 nekih 380 kn, ali ne mogu naći zadnju pa sam razmišljao da stavim Pirelli Angel City 130/70 R17 nekih 420 kn. Znam da je najbolje staviti iste gume na oba kotača, no nažalost nema te mogućnosti kod ova dva modela (nema na lageru)... radio bih dosta kilometara (ivanić-Zagreb na posao).

Zanima me dal bi bilo nekih problema u vožnji, stabilnosti ili šta ja znam čemu već?

Molim Bimba neku preporuku... Motor je Honda CBF 250.
 
Angel City , pogotovo za cijenu su ti gume koje bi ti definitvno preporučio, ali nažalost prednje u 100/80-17 će stići tek za mjesec dva u prodaju.

Gledaj, ti kao početnik, kada su gume u pitanju trebap imati na umu sljedeće:
- obavezno obje gume iste
- ne treba ti vrhunska guma, ali ti treba kvalitetna guma od provjerenog proizvođaća.

S obzirom na pitanje, i što si gledao ( vidim da ti je cijena isto bitna ) ponudit ću ti dvije opcije:

Metzeler Lasertec
Set cca 900,00 kn obje
Provjereno , sigurno, dobra cijena. Guma ima dobro izbalansirane performanse za sve uvjete, neće te oduševiti ali ni razočarati. Upravo ono što ti treba, kvalitetna guma po umjerenoj cijeni za sve uvjete  (y)
 
bimba said:
Angel City , pogotovo za cijenu su ti gume koje bi ti definitvno preporučio, ali nažalost prednje u 100/80-17 će stići tek za mjesec dva u prodaju.

Gledaj, ti kao početnik, kada su gume u pitanju trebap imati na umu sljedeće:
- obavezno obje gume iste
- ne treba ti vrhunska guma, ali ti treba kvalitetna guma od provjerenog proizvođaća.

S obzirom na pitanje, i što si gledao ( vidim da ti je cijena isto bitna ) ponudit ću ti dvije opcije:

Metzeler Lasertec
Set cca 900,00 kn obje
Provjereno , sigurno, dobra cijena. Guma ima dobro izbalansirane performanse za sve uvjete, neće te oduševiti ali ni razočarati. Upravo ono što ti treba, kvalitetna guma po umjerenoj cijeni za sve uvjete  (y)

Puno ti hvala na odgovoru i savjetu. Metzeler Lasertec će bit. Cjena je ok, a mjesec - dva da čekam ove Angel City nema smisla... osim ako će još toliko padat kiša.  :D

 
Mladjo2003 said:
Motor je Honda CBF 250.
Za istu madam koja treba promjenu cipelica (100/80 R17, 130/70 R17 )...dvoumim se između Michelin Pilot Street i Dunlop Arrowmax Streetsmart, to vidim da ti je dostupno... Uglavnom pristojna gradska vožnja :smiley:

Hvala ti.
 
Između te dvije, za tu svrhu i s obzirom na motor, prije sam za Pilot street  (y)
 
bimba, prosli put si mi preporucio diablo roso corsa i bio sam sadovoljan, nije mi nijednom pustila ali mislim da ipak nisam dovoljno brz/spretan da ju zagrijem do kraja pa bi mi mozda bio primjereniji diablo roso 2. malo me mucilo sto je tehnologija iza tih guma stara 5 godina, nisu dobivale nasljednika i nedavno vidim da je izasao diablo roso 3. nekako mi se to cini kao najpametniji izbor ali me pate oni nakedi oko tih fuma sa predstavljanja, sta ti mislis sta bi bilo najbolje uzeti, grip po suhom je najvazniji ali kao sto rekoh nisam siguran da roso corsu mogu zagrijati kako treba - citao sam malo onaj vodic na tvojoj stranici, ne vrijedi uzimati najskuplju gumu ako nije na radnoj temperaturi (na stazu ne idem)

:bananapivo: