GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Kakva ti je opruga, za koju tezinu i koliko tebe ima?  :mrgreen:
 
Ne bi trebalo biti do toga obzirom da se na prethodnim gumama to nije događalo. Inače opruga je za moju kilažu, tj granična ali je zbog toga još malo stvrdnuta. Ove nove metzelerke imaju svakakvih čudnih pojava, ima gore slika i tih pukotina..  :?
 
Kada kazes prethodnim gumama, pretpostavljam da su dimenzije ostale iste? Meni izgleda kao nedovoljno dampinga (premalo rebounda pa guma radi nekontrolirano gore/dolje kroz zavoj) a moglo bi biti i prezategnut lanac.

Nisi jedini ne brini

yzLcc06.jpg



Ovo sve govorim s pretpostavkom da si rider sag iliti propadanje namjestio kako treba. Dalje od toga i moj latinski postaje tanak  :mrgreen:
 
Kad kazem prethodna guma mislim ista obzirom da vozim samo na metzelerkama zadnjih god dvije. Radi se o prednjoj gumi, novom modelu. Znaci 2 nova modela, jedan ima brezuljke drugi valove.
Sto se tice postavki ovjesa nisu mijenjane. I sto je zanimljivo ovo se događa samo na lijevoj strani gume. Prvo sam mislio da je problem sa zategnutosti osovine odnosno mostova ali nije. Sve je normalno kao i prije. Kolega je iste valove imao prije mjesec dana na starom modelu metzelera. Stavio je nove i sad ih nema. Sad su tu samo pukotine.. :mrgreen:
 
a da ti lanac ne tandrče po gumi? Bar je meni tako bilo jednom prilikom na onom govancu od gume Dunlop Sportsmart.

 
Srki said:
spori ste pa vam gumiti grizu rubove



Srki

nema šanse, ipak su to race motori sa poštelanim ovjesom i race gumama  :LOL:
 
Ja vidim samo ovu zadnju sliku, tlaka mi sve pregledavati  :mrgreen:
 
Nisam skuzio da je prednja, rano je  :mrgreen:


Mozda je problem u geometriji (heloou eugene  :LOL:). Guma mi se cini kao da nema dovoljno tezine naprijed pa uz tvrdje opruge mrvicu skace.

Kako ti se ponasa prednji kraj na ulasku u zavoj? Trese malo? Siri putanju?


Ja bi probao spustiti 2-4mm na trokutima pa natrag na stazu mrvicu sporije da vidis sto se dogadja u voznji. A bude i guma pokazala jel joj se svidja ili ne  :misli:
 
Ajmo rezime ponovo..  :mrgreen:

Prije 2 mj na motoru stari metzeler racetec sm. Kupujem i montiram novi model. Vozim se i sve je super sve je za 5. Prije dva tjedna idemo na trening i primjecujem na svim novim metzeler gumama pukotine po bocnim stranama. Smjesa je stvarno mekana, ono s malim pajserom guma ide dolje odnosno gore ali su rubovi popucani. Kod kolege ista stvar, inace on je vulkanizer..
Odlazim na trening i pusta mi prednja. Mali pad nista posebno. Onda prvi put primjecujem ona brdasca. Mislio sam mozda je pri padu stitnik vila grebao ili sl ali nije. Nastavio sam se vozit i opet isto. Uzimam novu prednju. Treniram jos sad u petak sa starom i za subotu trku montiram novu. Nakon voznje vidim te valove.. Eto.
Napominjem da su sve postavke ovjesa unazad 2 mj iste. Pa ti sad budi pametan..
 
Ovo je sigurno neki problem s gumom.

Bound rebound geometrija i postanak svemira nema veze s tim.
 
dovla said:
Što se tiče moje situacije, ovi valovi se čine kao da na tom dijelu guma uopće nije dirala podlogu što je nemoguće..
A oni manji komadići, oni nisu pokidani već kao izbočeni u odnosu na ostatak ruba, znači brežuljci..

Metzeler Racetec SM - valovi, brežuljci i rascjepi... Kakav pejzaž...  :LOL:

I uz sve to ona drži jebeno..  :shock: A troši se još jebenije..  :?

čudno - stvarno čudno  :misli:

na onoj cRuNk-ovoj se vidi da je i taj dio korišten u vožnji, a ovo :neznam:
 
otišla sam iz znatiželje pogledat , i moja ih ima, od obične cestovne vožnje  :neznam:
 
ne, ravna je , samo ima ovo nacrtano , al može bit jer sam lagana i zato što sam na cesti , tu nema takvog trenja ko na stazi  :neznam:
 
nisam neki stručnjak,
u principu: nemam pojma :mrgreen: ali ja i dalje mislim da je to do izrade gume

trebali ste pogledati gume dok su bile nove ;) (y)

sad se to vjerojatno više vidi, jer je dio gaznog sloja više potrošen
 
Kolega iz srbije mi je jučer poslao sliku njegove nove metzelerke..
Ista stvar, znači do guma je..

 
dovla said:
Kolega iz srbije mi je jučer poslao sliku njegove nove metzelerke..
Ista stvar, znači do guma je..


Tako i moja m7rr izgleda (tocno tako, s tim da je na mojoj gumi 2-3 takva "otiska"). Na novim gumama toga naravno nema (imam novi set u garazi i toga nema).

Ne zamaram se - ne osjetim u voznji ni najmanje, cak sam mislio da je to nastalo kad sam na D8 u jednom lijevom zavoju pogodio neki kamencic i kad je motor zaplesao, al izgleda da nije od toga kad je i kod drugih tako