GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pozz ekipa,

naime ako ste voljni i imate malo vremena da jednom mladom bikeru pomognete oko izbora gume.

naime vozim Versys 650 ABS, 2014, godinu.. trenutno imam na njemu orginal Dunlop 160/60/17, 7500km i gotova je..

Naime nalazim se u blizini Austrijskih Alpi tako da si stalno gore, znaci ima puno krivina, serpentina, a i prevalim dosta km u danu tako da se bude i mokre ceste..

Pa bih trebao skladno ovome primjernu gumu..

Hvala unaprijed!

 
dovla said:
Kolega iz srbije mi je jučer poslao sliku njegove nove metzelerke..
Ista stvar, znači do guma je..
Nažalost sezona mi je u punom jeku i jednostavno sam rastrgan na sve strane, tako da nemam vremena za detalje, ali idemo ovako ukratko i sve potkrijepit činjenicama.

- vezano za valove itd... to je nuspojava procesa proizvodnje i radi se preljevanju viška materijala u veoma tankom sloju. Nikakva greška , ništa što utječe na sigurnost vožnje i ništa oko čega bi se trebalo zabrinjavati.
Da skratim priču i potvrdim navedeno, svaka guma od Metzelera i Pirelli-a koja se radi određenim postupkom proizvodnje ( radijalne gume ) to ima, dokaz je i zadnje dvije strane citata i slika sa tim gumama kod svih , a koji su to tek primjetili nakon što je stavljena prva slika

- vezano za pukotine prednje gume, to je nešto drugo, i to je greška. S druge strane ne utječe na siguirnost i perfromanse gume, ali je ružno za vidjet i definitivno nešto što se ne bi trebalo dogoditi. Kako sam ti rekao, ovaj dio je u postupku reklamacije , i biti će riješen, samo treba vremena jer ljudi koji su odgovorni za te stvari rade malo na terenu , malo u kancelariji, i samo se još malo strpi  (y)


Kasnije u detalje  (y)
 
bimba said:
... vezano za valove itd... to je nuspojava procesa proizvodnje i radi se preljevanju viška materijala u veoma tankom sloju. Nikakva greška , ništa što utječe na sigurnost vožnje i ništa oko čega bi se trebalo zabrinjavati.
Da skratim priču i potvrdim navedeno, svaka guma od Metzelera i Pirelli-a koja se radi određenim postupkom proizvodnje ( radijalne gume ) to ima, dokaz je i zadnje dvije strane citata i slika sa tim gumama kod svih , a koji su to tek primjetili nakon što je stavljena prva slika

(y) eto,
kad potvrdi stručnjak ;)
 
Ok samo da napomenem sto se tice pukotina, pojavile su se i na prednjoj i zadnjoj, obe strane..
 
matamat29 said:
Pozz ekipa,

naime ako ste voljni i imate malo vremena da jednom mladom bikeru pomognete oko izbora gume.

naime vozim Versys 650 ABS, 2014, godinu.. trenutno imam na njemu orginal Dunlop 160/60/17, 7500km i gotova je..

Naime nalazim se u blizini Austrijskih Alpi tako da si stalno gore, znaci ima puno krivina, serpentina, a i prevalim dosta km u danu tako da se bude i mokre ceste..

Pa bih trebao skladno ovome primjernu gumu..

Hvala unaprijed!

Topli savjet za ovakva pitanja konzultiraj manual od motora, a forum eventualno ako sve drugo propadne.

Recimo manual za yamahu MT-07 preporuča

http://motorcycle.michelinman.com/tires/michelin-pilot-road-3

i

http://www.bridgestone.com/products/motorcycle_tires/products/detail/pr011/index.html

Neznam jeli stvar u meni ali nekako ispada da često vozim po kiši  :? i ja sam prezadovoljan sa stock michelinkama.
 
matamat29 said:
Pozz ekipa,

naime ako ste voljni i imate malo vremena da jednom mladom bikeru pomognete oko izbora gume.

naime vozim Versys 650 ABS, 2014, godinu.. trenutno imam na njemu orginal Dunlop 160/60/17, 7500km i gotova je..

Naime nalazim se u blizini Austrijskih Alpi tako da si stalno gore, znaci ima puno krivina, serpentina, a i prevalim dosta km u danu tako da se bude i mokre ceste..

Pa bih trebao skladno ovome primjernu gumu..

Hvala unaprijed!

Jedna bitna stavka, dobra je informacija što si dao , a to je da si opisao uvjete upotrebe, a ono što fali je infoamcija kako se ti voziš. Te dvije stavke su najbitnije za pravilan odabir guma  (y)
 
iggy_rock said:
Topli savjet za ovakva pitanja konzultiraj manual od motora, a forum eventualno ako sve drugo propadne.

Recimo manual za yamahu MT-07 preporuča

http://motorcycle.michelinman.com/tires/michelin-pilot-road-3

i

http://www.bridgestone.com/products/motorcycle_tires/products/detail/pr011/index.html

Neznam jeli stvar u meni ali nekako ispada da često vozim po kiši  :? i ja sam prezadovoljan sa stock michelinkama.

Totalno krivo. Konkretno MT-07 se može voziti od krajnosti do krajnosti, tipa umjerene gradske vožnje pa do ekstremne vožnje na otvorenoj cesti. Drugo, onaj tko je proizveo motor ne zna i ne može znati gdje će taj motor završiti i tko i kako će ga voziti. Vozač je taj koji određuje odabir gume i poanta je u tome da guma svojom namjenom ( karakteristikama ) mora odgovarati načinu vožnje i uvjetima upotrebe.  :wink: (y)
 
bimba said:
Totalno krivo. Konkretno MT-07 se može voziti od krajnosti do krajnosti, tipa umjerene gradske vožnje pa do ekstremne vožnje na otvorenoj cesti. Drugo, onaj tko je proizveo motor ne zna i ne može znati gdje će taj motor završiti i tko i kako će ga voziti. Vozač je taj koji određuje odabir gume i poanta je u tome da guma svojom namjenom ( karakteristikama ) mora odgovarati načinu vožnje i uvjetima upotrebe.  :wink: (y)

Šta je krivo?
To što yamaha preporuča te gume za taj motor, ili to što sam ja zadovoljan s njima na tom motoru?
 
- Krivo je tumačenje tog podatka. Svaki proizvođać mora za svaki proizvod specificirati tehničke specifikacije ugrađenih komponenti, pa tako i ulja u mašini , pa tako i ugrađenih guma. Taj podatak označava gume prve ugradnje , dakle govori o tome , kada se kupi taj motor , koje gume češ dobiti na njemu. Ništa više i ništa manje od toga

- što se tebe kao takvog tiče, to šta si zadovoljan sa njima govori točno ono što tvrdim, da tvoj način vožnje i uvjeti upotrebe odgovaraju karakteristikama gume i da si zbog toga zadovoljan. Isto to znači da je tvoj način vožnje drukčiji, da isti tako ne bi bio zadovoljan sa njima

E sad, da li s shvatio poantu ili ne, tu ti ne mogu pomoći  :wink: (y)
 
bimba said:
- Krivo je tumačenje tog podatka. Svaki proizvođać mora za svaki proizvod specificirati tehničke specifikacije ugrađenih komponenti, pa tako i ulja u mašini , pa tako i ugrađenih guma. Taj podatak označava gume prve ugradnje , dakle govori o tome , kada se kupi taj motor , koje gume češ dobiti na njemu. Ništa više i ništa manje od toga

- što se tebe kao takvog tiče, to šta si zadovoljan sa njima govori točno ono što tvrdim, da tvoj način vožnje i uvjeti upotrebe odgovaraju karakteristikama gume i da si zbog toga zadovoljan. Isto to znači da je tvoj način vožnje drukčiji, da isti tako ne bi bio zadovoljan sa njima

E sad, da li s shvatio poantu ili ne, tu ti ne mogu pomoći  :wink: (y)
I meni je Qualifier I bio super, dok nisam probao M7RR koja mi vise odgovarala, a bome ni DR3 nije losa... Ako ne probas nesto drugo neces ni znat sta ti vise pase i sta ti odgovara - jos uz savjet iskusne osobe  (y)
 
Osim što vas tu uči o gumama Bimba radi još mnogo pozitivnih stvari:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,251018.msg4633647.html#msg4633647

(y) (y)
 
EnduroLab said:
Osim što vas tu uči o gumama Bimba radi još mnogo pozitivnih stvari:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,251018.msg4633647.html#msg4633647

(y) (y)

Dobro da si rekao! Već sam htio žicat motobox nalje a zauzvrat tržit gume..  :mrgreen:
 
brzina said:
Pozz ekipa. Pitanje za frenda.
Honda VFR 750 92
Pirelli Angel GT

Koji pritisak ? 2.5  2.9 ?
http://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/fitment?brand=19148&model=535168&version=1033739#/search
(y)
 
:misli:  da li mi može netko objasniti;

da li je razlog veće potrošenosti gume na desnoj strani, zato što
je netko dešnjak ili zato što je na drugoj strani mjenjač ili
jednostavno više ima boljih desnih zavoja ili nešto treće?

(iako taj isti misli da mu bolje leže lijevi zavoji :LOL: )

u principu; :misli: da li je to normalno ili samo slučajnost? :mrgreen:
 
lex said:
Nagib ceste?

pa kako?

ako ideš u lijevi - isto je,
jedino ako nisu cestari zeznuli i napravili kontra nagib što se može dogoditi i u lijevima i u desnima,
ali to nema veze ;)