GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Toliko o temi gume. Ajde ti mister moto otvori svoju temu za gume i to je to.
 
Ja iskreno mislim da moto ima pravo,  sta neki tamo bimba zna o gumama..
Sta bimbi znaci da putuje po cijeloj europi i sta mu znaci stalno informiranje, posjecivanje seminara ili biti jedan od prvih koji probaju gumu.

Iskreno bimba bez ljutnje ali mister motovih 102 konja i 60 njutna momenta ipak neki faktor u trosenju guma.

Tako da molim te da zatvoris radnju i preimenujes ovu temu vidoviti milan tj mister moto i dunlopice.


Tmax i Dunlop kraljevi a sve ostalo je za obicne smrtnike i one koji nemaju para..



Haug!
 
Da je Bimbi bilo samo da proda meni bi dao Racetec koji sam namjerava uzet i koji je skuplji od DR3 i vec bi drugi set triba montirat - al covik savjetova drugacije na svoju stetu, a na moju korist pa toliko o tome....
 
Bimba je genije od guma.

Toliko znanja, strpljenja i entuzijazma u svojoj struci ima malo ljudi  (y)

Ajmo dalje  :mrgreen:
 
MISTER moto said:
Slobodan sam primjetiti da vjerojatno više padaju zbog tebe,  nego zbog mene. Oni koji koriste gume koje super lijepe, teže padaju od onih koji se voze na gumama koje im ti guraš. 

Gle, bimbo, naravno da ti je u interesu prodati što više različitih guma, različitih proizvođača i naći što više kupaca koji će pušiti tvoju spiku.
Poštujem tvoje razloge za ovakav stav jer si očito dobar trgovac i znaš prodati spiku, ali sam siguran da si  nešto lošiji znalac po pitanju iskustva u voženju raznih i kojekakvih guma. Držiš se kao da se nitko ne vozi na gumama ovim i onim i nije prikupio nikakva osobna i vlastita iskustva sa pojedinim proizvođačima i modelima. Jedino ti znaš što je za bilo koga najbolje? Daj se zborji. Možda nekome i jesi nekakav autoritet (početnicima), ali onima koji razmišljaju logikom zdravog razuma i imaju svoja iskustva sa gumama, kao i svoje mišljenje, tvoje sugestije ne znače ništa.

Svoje prijetnje zadrži za sebe jer nije pametno bilo kome bilo čime prijetiti. Nikad ne znaš kakvih sve ljudi ima. 

I naravno, nemoj se ljutiti što sam iznio svoje mišljenje. Valjda imam pravo na to. 

nisam primijetio da je itko tražio tvoje mišljenje u ovoj temi, niti da te iko smatra nekakvim znalcem kaj se guma tiče

javljaš se jer ti je dosadno, tražiš pažnju i nemreš progutat da Bimbu smatraju relevantnim za pitanje guma

a eto tebe niko ne doživljava, povero


ovo je jedna od rijetkih tema koje su zadržale kakav takav nivo, budi siguran da će bit dovoljno volje da takva i ostane



Srki
 
MISTER moto said:
Oni koji koriste gume koje super lijepe, teže padaju od onih koji se voze na gumama koje im ti guraš. 
S ovime se nemogu sloziti.Guma koja bolje drzi zahtjeva bolje/brze reakcije od vozaca jer grip popusta naglije od neke manje ljepljive gume.
No iskusnima je to sasvim svejedno kada znaju granice.
 
Na ovom forumu svako malo neki novi redikul ispliva,srecom imamo Srkija da to dovede u red!




Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 
Citajuci bimbu sam stvarno skuzio sto trebam gledati kod guma, do sada sam manje vise vozio mejn strim, sto drugi u grupi kupe, kupovao sam i ja, osim njemacke gume, mada Metz radi s Pirellijem, te bi one mogle doci u pitanje.
Eventualno Haidenau supermoto na dominator, zimske.
Tako da komentari mister mota su 100 % neumjesni.

Citajuci Mario T. mi se cesce dize pimpek.

Nakndadno, Mister moto bi trebao ukljuciti i mozak, ne samo otvoriti oci i stvarno pokusati skuziti procitano.
 
MISTER moto said:
Slobodan sam primjetiti da vjerojatno više padaju zbog tebe,  nego zbog mene. Oni koji koriste gume koje super lijepe, teže padaju od onih koji se voze na gumama koje im ti guraš. 

Gle, bimbo, naravno da ti je u interesu prodati što više različitih guma, različitih proizvođača i naći što više kupaca koji će pušiti tvoju spiku.
Poštujem tvoje razloge za ovakav stav jer si očito dobar trgovac i znaš prodati spiku, ali sam siguran da si  nešto lošiji znalac po pitanju iskustva u voženju raznih i kojekakvih guma. Držiš se kao da se nitko ne vozi na gumama ovim i onim i nije prikupio nikakva osobna i vlastita iskustva sa pojedinim proizvođačima i modelima. Jedino ti znaš što je za bilo koga najbolje? Daj se zborji. Možda nekome i jesi nekakav autoritet (početnicima), ali onima koji razmišljaju logikom zdravog razuma i imaju svoja iskustva sa gumama, kao i svoje mišljenje, tvoje sugestije ne znače ništa.

Svoje prijetnje zadrži za sebe jer nije pametno bilo kome bilo čime prijetiti. Nikad ne znaš kakvih sve ljudi ima. 

I naravno, nemoj se ljutiti što sam iznio svoje mišljenje. Valjda imam pravo na to. 

S tobom je moja ikakva diskusija po bilo kakvom pitanju završena, čisto da znaš unaprijed , da ne ispadnem nekulturan. Neću ti objašnjavati zašto, jer to ne bi shvatio ( da možeš shvatiti ne bi pisao to što pišeš ).

Vezano za prijetnje, jedna stvar da ti je jasna , pa makar je sada popušio ban. Napisao sam što sam napisao , i rekao točno što ću napraviti, i to nije nikakva prijetnja , nego upozorenje koje nažalost nisi poslušao.

Međutim , ovo što si ti napisao  je već prijetnja ( nikad ne znaš s kim imaš posla ) i sada ti poručujem vrlo jednostavno. Matko Ozretić, vlasnik firme MotoBox iz Splita, koja se nalazi na Adresi Vidina 11, i tu me možeš uvijek naći ako imaš koji problem s menom i želiš ga riješiti. A uz to ti još poručujem da me zaboli neka stvar tko si i što si, i nastaviš li u tom tonu onda če mi postati bitno tko si i što si i gdje živiš......
 
Matko kralju no sikiriki  (y)
Redikula ima i privatnom (stvarnom)životu a da ne govorim u virtualnom.
Ne triba se sekirat za nekog kepeca sa malim pišom koji se krije iza tipkovnice.
(y) (y) (y)
 
Moze li mi netko opisati simptome nebalansirsne prednje i stražnje gume? Sto se sve osjeti u vožnji...?
 
choco said:
Moze li mi netko opisati simptome nebalansirsne prednje i stražnje gume? Sto se sve osjeti u vožnji...?


Jesu ti Dunlopice na felgama?
 
maRRin 06 said:
Trese gori-doli i/ili livo-desno. Pogotovo prednja 8)
meni ne trese toliko kad normalno vozim na pravcu, koliko u krivini...(pa zato pitam, moze li biti do balnsa guma ili je do viljuske). Ok, hvala
 
Po preporuci Bimbe sam uzeo M7 RR, i generalno sam izuzetno zadovoljan...brzo dođe na temperaturu, ima gripa da se mogu vozit "veselo". Do sada nikada nije popustila niti me iznenadila...držim se kao budala tlakova 2,5-2,9 i nemam volje eksperimentirat.
Trenutno sam u problemu pošto moram uzet nešto novo, s obzirom da je supruga u drugom stanju i tura u dvoje nema neko vrijeme...vožnje su se svele na skosanja prema Plominu ili Karlobagu i povremeni samostalni vikend izleti od cirka 500 km ako ne i više...
Vožnja mi je (usudio bi se nazvat tako) sve agresivnija ...
Volio bi izbjeći gume koje treba zagrijavati, paziti da je sve na temperaturi i u konačnici koja neće oprostiti kao ova guma...
Pa bi te zamolio Bimba za komentar barem ili ako ti je potreban kakav info još...
Imam prijatelja sa kojim se redovno vozim, on tvrdi da mi je vrijeme za neki Racetec  :LOL: