GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Elias said:
Metzler Roadtec 01, namontira danas, moran još probat....

Frend ima tu gumu na BMW S1000R. Jucer je namontirana i odmah smo napavili ca. 400 - 450km djir.
Na pocetku je bio vrlo skeptican. ali je onda krenulo.
Kako izgleda sa tom gumom samo GAS!!!
 
kronik said:
Frend ima tu gumu na BMW S1000R. Jucer je namontirana i odmah smo napavili ca. 400 - 450km djir.
Na pocetku je bio vrlo skeptican. ali je onda krenulo.
Kako izgleda sa tom gumom samo GAS!!!

Kako mu se ponasa prednja 01 ?
Meni je na R1200R fabricki dosao Z8 i prednja mi ide vise do ruba nego zadnja, sto mi se bas i ne svidja. Ne znam da li je do konfiguracije motora, mog stila voznje ili je do oblika gume. Mozda neko iskusniji zna. Blizi im se vrijeme zamjene i razmisljam o 01, ali ne bi volio da i na njima imam isti scenario sa prednjom
 
esso_sa said:
Kako mu se ponasa prednja 01 ?
Meni je na R1200R fabricki dosao Z8 i prednja mi ide vise do ruba nego zadnja, sto mi se bas i ne svidja. Ne znam da li je do konfiguracije motora, mog stila voznje ili je do oblika gume. Mozda neko iskusniji zna. Blizi im se vrijeme zamjene i razmisljam o 01, ali ne bi volio da i na njima imam isti scenario sa prednjom

kod njega je i prednja skoro do ruba ( 2-4 mm odokativno)
a sto se gume tice je i vise nego zadovoljan.
 
Ova tražilica je beskorisna..    :?

Zanima me kakva su iskustva sa ovim 'običnim' Pirelli Diablom (set 1241 kn)  ?

http://www.motogume.hr/proizvod/pirelli-diablo-set10

Jel se isplati to uzeti ?    :misli:

 
Johnny 1 said:
Ova tražilica je beskorisna..    :?

Zanima me kakva su iskustva sa ovim 'običnim' Pirelli Diablom (set 1241 kn)  ?

http://www.motogume.hr/proizvod/pirelli-diablo-set10

Jel se isplati to uzeti ?    :misli:
Ja sam ga stavio kupcu svoje Yamahe pred 2 tjedna, ono što sam prvo zamijetio je lakoća pada u nagib (al to je ono što primjetiš nakon svake gume koju potrošiš pa staviš novu) i učinilo mi se korektan grip za tih 5 km što sam prošao od Fontane do stana... Ali čine mi se svakako bolje od npr. Mitasa Sportforce+ koji je u toj cjenovnoj kategoriji...
 
Johnny 1 said:
Ova tražilica je beskorisna..    :?

Zanima me kakva su iskustva sa ovim 'običnim' Pirelli Diablom (set 1241 kn)  ?

http://www.motogume.hr/proizvod/pirelli-diablo-set10

Jel se isplati to uzeti ?    :misli:

ispati , meni je guma vrh ,  ja san cuda cinia sa njon. fenomenalno ide u nagib , odlicno se ponasa u nagibu ,, trpi razne tlakove ,  uliva pouzdanje,  stvarno me odusevila guma, meni bolja od mnogih razvikanih guma (y)
 
nakir said:
ispati , meni je guma vrh ,  ja san cuda cinia sa njon. fenomenalno ide u nagib , odlicno se ponasa u nagibu ,, trpi razne tlakove ,  uliva pouzdanje,  stvarno me odusevila guma, meni bolja od mnogih razvikanih guma (y)

Hmm.. Meni osobno smeće od gume.. Po zimi još ok ali čim je temp prešla 25C mi je počela kliziti i popuštati..
 
BareJr said:
Hmm.. Meni osobno smeće od gume.. Po zimi još ok ali čim je temp prešla 25C mi je počela kliziti i popuštati..
Neznam, ja san moga sta san god tia sa njon i to uglavnom lito . A sad ko ce ga znat. Trajala je 3tk , malo al ...
 
Johnny 1 said:
Ova tražilica je beskorisna..    :?

Zanima me kakva su iskustva sa ovim 'običnim' Pirelli Diablom (set 1241 kn)  ?

http://www.motogume.hr/proizvod/pirelli-diablo-set10

Jel se isplati to uzeti ?    :misli:


pitao si za gume,
pa evo da javim nakon tek par km

ja stavio drugi set - izdrže taman mijenjanje ulja (manje od 6000km)
ako ćeš voziti do platna :LOL:


http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,254167.msg4674391.html#msg4674391


danas, malo hladnjuckavo i cesta u brdu povremeno vlažna, pa
nisam forsirao do ruba - ostalo još nekih pola cm i onaj znakić, za toplije dane :mrgreen:


:misli: a što napisati? guma nova  8) naravno motor sam pada i vodi
kroz zavoj - prije sam uzimao svakakve, skuplje, ali više mi se na baca
lova na gume - ionako nisam neki rejser, niti mi je motor za to,
sve više sam orijentiran na dulje laganije vožnje, sam ili sa ženom  :D

znači; one prije - iste, sa linka su bile OK,
ali sam se sam zeznuo i nisam se nadao naglom kočenju, a već su
po sredini bile pretanke za dulji put, no sreća izdržale (y)

:misli: a sad jel' su isplative :neznam:
tko vozi sezonu tek par tisuća km - OK, taman za ubiti do zime, za nas kontinetalce,

ja sam imao još par setova iz Verone,
pa kombinirao na početku sezone, ali kad meni ne traju dugo
moš' misliti kako bi ih netko ubio na R-u brzo ;)

8OG0FjG.jpg



3hYX8py.jpg
 
:mrgreen: e da i


stavio nove kutne ventile, ali kako sam znao da će teško biti pogoditi istu "zlatnu",
stavio "srebrene" - ima i nje po motoru nešto :LOL:

a tlak ovih dana baš varira ;)

ujutro i navečer već palim grijanje :no:  :mrgreen:


:misli: iako, bit će još lijepih dana  :D
ali vidim već kukuruz, blato, lišće... stotine traktora, u krivinama po cesti  :LOL:
 
Znači sve ok,ali neisplative jer se brzo troše...jbg    :?

Ipak ću ih uzeti...iz znatiželje,a i zato jer ove sezone već previše uložio u motor da bih još išao i na zadnji krik gumarske tehnologije ..

  fala    (y)
 
za tu lovu  (y) nema bolje


možda sam i ja malo prije ubio je po sredini, zbog tereta ;)

iako sam se dosta vozio sam,
većina vožnje ove godine je bila s koferom, torbom i ženom

a i ima i mene dosta kg  :LOL: :mrgreen:
 
Mislim da u tome cjenovnome rangu Bridgestone BT-016 je daleko najbolja guma.Ja sam sa setom napravio 8000 km a vecinom je vožnja u dvoje,na duge relacije.Kad se poželis malo po brdu poganjati nece te razočarati.Moja preporuka  :021:
 
Kad smo kod te BT 016, koliko vrsta ima te gume, gledam je na novoj 10ki ninji, cini mi se da je na njoj BT016 dvokomponentna.
Tetka Edit, sad sam izguglao imaju 4 vrste, R, R pro, Hypersport i obicna.
 
BT016 je najvece smece koje sam ikad imao i vozio  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

da mi ih netko pokloni, bacio bi ih u smece (eventualno bi ih ponudio tu na forumu prije bacanja)  :LOL: :mrgreen:
 
Ajde i mene zanima :mrgreen:

Znam da nisu kurca trajale i da je onih 8000km gore bila znanstvena fantastika za njih ali svi su se kleli da je odlična guma po ostalom :misli:
 
Moje licno iskustvo sa BT 016 je bilo super. Potrosio 2 seta na 2 razlicita motora (prvi set na staroj Hondi Hornet 600, a drugi na Kawi Z750). Zadnja je trajala u prosjeku oko 6000km, a prednja negdje do 8000km. Nisam iskusio nikakve probleme ni iznenadjenja, odlicno su drzale, a posebno dobro su se ponasale na bijelim linijama po cesti (nisu klizale)
Na mokrom su bile malo slabije, ali i tu su performanse bile i vise nego dovoljne za svakodnevnu, cestovnu upotrebu. Kasnije je izasla PRO verzija (unaprijedjena verzija standardne bt 016), ali njih nisam imao priliku probati