GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

esso_sa said:
Moje licno iskustvo sa BT 016 je bilo super. Potrosio 2 seta na 2 razlicita motora (prvi set na staroj Hondi Hornet 600, a drugi na Kawi Z750). Zadnja je trajala u prosjeku oko 6000km, a prednja negdje do 8000km. Nisam iskusio nikakve probleme ni iznenadjenja, odlicno su drzale, a posebno dobro su se ponasale na bijelim linijama po cesti (nisu klizale)
Na mokrom su bile malo slabije, ali i tu su performanse bile i vise nego dovoljne za svakodnevnu, cestovnu upotrebu. Kasnije je izasla PRO verzija (unaprijedjena verzija standardne bt 016), ali njih nisam imao priliku probati

Takoder ,koristim 4 set pro i svaki put je to to!zadnja 4000 prednja 8000 i to e to
 
Pitanje za stručnjaka - znači g. Bimbu

Pirelli izbacio novu gumu Scorpion rally STR
https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorsport/motorcycle/scorpion-rally-str

index.php


Možda koji komentar (lagani teren) ?
Šta mislite u usporedbi sa MT90 A/T
 
Sličan profil te prevario, nije ovo ista guma što je koristi D...

Ovo je novi model, Pirelli SC Rally Street. Na prvu veoma baca na SC Rally , ali šara je mrvicu gušća i puno plića. Radi se o zamijeni za MT90 A/T i trebala bi biti zlatna sredina u smislu On /OFF gume.

U tom pogledu , očekuju se vrlo dobre performanse na lakšim i srednje teškim terenima, dok po cesti u pogledu voznih osobina i gripa ne bi smjela zaostajati puno za cestovnim enduro gumama.

Ono što je zanimljivo je da koristi smjesu gazečeg sloja Scorpiona Trail II, što znači da dvokomponentna tehnologija prvi put ulazi i u segment guma namijenjenih manjim/večim dijelom i za upotrebu na terenu.

Ovo je ono što znam za sada. U toku idučih 10-tak dana trebao bi dobiti materijal za dilere , što znači da bi trebao imati nešto više informacija o samoj gumi od ovih predstavljenih za javnost, kao i cijene te kada će se pojedine dimenzije pojaviti na tržištu.  (y)

 
bimba said:
Sličan profil te prevario, nije ovo ista guma što je koristi D...

Ovo je novi model, Pirelli SC Rally Street. Na prvu veoma baca na SC Rally , ali šara je mrvicu gušća i puno plića. Radi se o zamijeni za MT90 A/T i trebala bi biti zlatna sredina u smislu On /OFF gume.

U tom pogledu , očekuju se vrlo dobre performanse na lakšim i srednje teškim terenima, dok po cesti u pogledu voznih osobina i gripa ne bi smjela zaostajati puno za cestovnim enduro gumama.

Ono što je zanimljivo je da koristi smjesu gazečeg sloja Scorpiona Trail II, što znači da dvokomponentna tehnologija prvi put ulazi i u segment guma namijenjenih manjim/večim dijelom i za upotrebu na terenu.

Ovo je ono što znam za sada. U toku idučih 10-tak dana trebao bi dobiti materijal za dilere , što znači da bi trebao imati nešto više informacija o samoj gumi od ovih predstavljenih za javnost, kao i cijene te kada će se pojedine dimenzije pojaviti na tržištu.  (y)

Hvala 👍
 
bimba said:
Ovo je novi model, Pirelli SC Rally Street. Na prvu veoma baca na SC Rally , ali šara je mrvicu gušća i puno plića. Radi se o zamijeni za MT90 A/T i trebala bi biti zlatna sredina u smislu On /OFF gume.

E tako da, cestovnjača.  (y)
 
prolazi
 
Bimba u posljednje vrijeme mi je poceo metzeler m7rr da proklizuje cesce nego inace, nije u pitanju vrijeme i temperatura. Kako sam mogao primjetit kao da se stvorio neki sloj prljavastinje ili cega vec preko guma. Pokusao sam to skidati cetkom i minivasom ali ne mogu skroz da ga skinem (skinem ali nije to to opet). Isto tako treba da napomenem da nema dovoljno dobrog puta da se motor moze potjerati toliko agresivno ili cak spustati do ruba gume... Postoji li neki nacin da se guma vrati na prvobitno stanje i drzi kao sto je i prije drzala.
Ostalo je mozda nekih 65% gume, ostalih 35% je istroseno.
 
Nađi pravu cestu i dobro poderi gumu, vjerovatno se zagladilo
 
:shock: samo toliko km?
 
Litra i ako je vožen vecinom za gušt, nista cudno  (y)
Meni je prijatelju supercorsa na R1 trajala cca 2000km (prije manje nego više)  :mrgreen:
 
suspenzija said:
M7rr dosta dobra guma al ocekiva san dosta vecu trajnost. Neznan jesan li 3500km do zice napravio

Sta ne bi M7RR po iskustvima ostalih tribala dosta vise proc?  :shock:
 
RSV ždere gumu pogotovo ako ga se šilji u prvoj drugoj do ibera samo radi njam njam a guma papa
 
plastikman said:
RSV ždere gumu pogotovo ako ga se šilji u prvoj drugoj do ibera samo radi njam njam a guma papa

Imao sam 999 tako da znam kako se V2 odnosi prema gumama, al ova kilometraza je neznatno veca nego kilometraza rennsporta/supercorse (oko 3 bi navuka), a m7rr bi (u teoriji) treba drzat vise.
 
Previše je tu nepoznanica u jednadžbi da bi moga reć trajat će toliko i toliko. Ja više manje isto vozim istim motorom na svojih zadnjih 3-4 seta M7 pa mi je jedan set traja priko 6000, a jedan jedva 4000....
Jaka je to mašina, još ako je vozač agresivan na gasu nije to nikakvo čudo što su trajale 3500. A ako nije do toga možda je bila na nižem tlaku pa ju poilo na brzinu  :mrgreen:
 
Da guma drzi dobro i da san bio zadovoljan...jesam. tlak nikad nije bio nizak. Bas sam pazio redovito. I voznja je bila 75% klanje motora. Ostatak kruzing.
Al ocekiva san 5000km ko od sale.