GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pozdrav. Ima vec sigurno negdje al neda mi se trazit po stranicama.. Bimba zanima me set bt016 190,55,17-120,70,17 cijena..hvala..
 
zucko said:
Neznam jesam glupmpav za ovu trazilicu al ne nadjoh ju.. :misli:


1. Bridgestone BT-016 Pro
190/50-17 73W TL Cijena: 810,00
Gotovina: 769,50
Dostupnost: na lageru Detaljnije Kupi odmah!
2. Bridgestone BT-016 Pro
180/55-17 73W TL Cijena: 840,00
Gotovina: 798,00
Dostupnost: trenutno nema na lageru Detaljnije Pošalji upit
 
zucko said:
Neznam jesam glupmpav za ovu trazilicu al ne nadjoh ju.. :misli:

Prednja 550,00 kn imamo odmah
Zadnja 770,00 kn imamo odmah

(y)
 
kronik said:
jedini manko je reakcija gume kod dodira bijelih crta - tu malo proplese. no nista sto se odmah nakon toga ne smiri i to samo od sebe.

Mislim da ti je to plesanje na crtama vise do niske vanjske temperature na kojoj si vozio, a ne do guma.
Meni se Z8 identicno ponasa kada je hladno. Cim vanjska temperatura predje 20 stepeni, plesanje na crtama u potpunosti nestane. Valjda guma ipak ne moze u potpunosti da postigne radnu temperaturu kada je vani hladnije. Zagrije se dovoljno da drzi na asfaltu, ali ne toliko dovoljno da drzi i na crtama, posebno ako je ne ubijas (dodatno grijes) po zavojima
 
esso_sa said:
Mislim da ti je to plesanje na crtama vise do niske vanjske temperature na kojoj si vozio, a ne do guma.
Meni se Z8 identicno ponasa kada je hladno. Cim vanjska temperatura predje 20 stepeni, plesanje na crtama u potpunosti nestane. Valjda guma ipak ne moze u potpunosti da postigne radnu temperaturu kada je vani hladnije. Zagrije se dovoljno da drzi na asfaltu, ali ne toliko dovoljno da drzi i na crtama, posebno ako je ne ubijas (dodatno grijes) po zavojima

prijatelj na s1000r je imao istu reakciju i na visim temperaturama.
 
kronik said:
prijatelj na s1000r je imao istu reakciju i na visim temperaturama.

Eh onda je ocito do gume. Za 01 kazu da traje oko 20% duze od Z8, pa pretpostavljam da su to postigli biranjem malo tvrdje smjese, a to bi onda objasnilo i klizanje na bijelim crtama.
Ko ce ga znati...
 
Ista stvar kod mene, na mokrome i na hladnim temperaturama po cesti super, ali ista stvar na crtama, kada je preko 20 sve ok.
 
Bimba, poslao sam ti PP ali nisam siguran da je to prošlo jer ne vidim poruku u mapi poslanih pa ću upitati ovdje:

Trebam za ZRinku S novu P+Z i nekako mi je izbor sužen na Michelin Pilot Road 3, eventualno Pirelli Angel ST. Dimenzije su 160/60-17 i 120/70-17.
Bitno je da se brzo griju i imaju dobar grip na hladnom i mokrom tj. sada...

Trenutno glumim kamikazu na starim otvrdnulim Dunlopicama Sportmax Sportsmart... užas !!!!

Ako tko ima kakvu drugu preporuku za touring (manje sport) neka slobodno napiše.

Pozzzzz
 
Dobio pp i nije problem dati odgovor, dapače, ali moraš se malo strpjeti. Nisi jedini koji šalje PP, a i treba raditi, ne mogu trenutno odgovorati na upite  :wink: (y)
 
Miljac_KA said:
Bimba, poslao sam ti PP ali nisam siguran da je to prošlo jer ne vidim poruku u mapi poslanih pa ću upitati ovdje:

Trebam za ZRinku S novu P+Z i nekako mi je izbor sužen na Michelin Pilot Road 3, eventualno Pirelli Angel ST. Dimenzije su 160/60-17 i 120/70-17.
Bitno je da se brzo griju i imaju dobar grip na hladnom i mokrom tj. sada...

Trenutno glumim kamikazu na starim otvrdnulim Dunlopicama Sportmax Sportsmart... užas !!!!

Ako tko ima kakvu drugu preporuku za touring (manje sport) neka slobodno napiše.

Pozzzzz

Vezano za pitanje mogu ti dati sljedeći odgovor:
- u kontekstu mokrog/grijanja/ niske temperature,  izbor odličan jer su tu sport-touring gume u prednosti
- kada govorimo generalno o sport-touring gumama, ukoliko se gleda zadnje dvije generacije, rekao bih da nema loše sport-touring gume i razlike su više manje u nijansama
- kada uspoređujemo ove dvije koje si naveo , ja prednost dajem Angel ST-u, iz tri razloga. Prvo, što se tiče samih performansi garanatiram da je Angel St u najgorem slučaju jednako dobra kao PR3 ( u onom što je tebi bitno, a u dosta stvari i bolji ). Drugo, razlika u cijeni je u koristi Angel ST-a 200,00 kn. Ono treće su vozne osobine koje su puno bolje kod Angel ST-a.

Dakle, kada su ove dvije gume u pitanju, dajem prednost Angel ST-u, za koju smatram da ima u ovom trenutku najbolji omjer cijene i kvalitete na tržištu kada su sport-touring gume u pitanju. Po napisanom za tvoje potrebe bolja guma ne treba. Sve ispod toga kako cijenom , tako i kvalitetom, te na niskim temperaturama neće zadovoljiti, a generalno najbolja stvar na trržištu za uvijete koji tebi trebaju je u ovom trenutku Roadtec 01 od Metzelera.
 
Evo nešto o profilu guma...Slika govori 1000 riječi... (y)
http://www.sportrider.com/five-percent-difference?image=0
146-0302-tire5-01-zoom.jpg
 
bimba said:
Dakle, kada su ove dvije gume u pitanju, dajem prednost Angel ST-u, za koju smatram da ima u ovom trenutku najbolji omjer cijene i kvalitete na tržištu kada su sport-touring gume u pitanju.

Dakle, gumice su naručene. ZRinka S sad mora biti zadovolj(e)na.  :wink:
Anđelčići su na putu... Bimba, hvala na savjetima !!!

A taman mi je promakao blagoslov u Bedekovčini... :undecided: 
Moral bum na "vanredni" kad anđeli stignu.  :mrgreen:

Pozzz