GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Zimska Akcija
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,95894.msg4690916.html#msg4690916

(y)
 
Stigli su anđeli za Zrinku S.
Sutra idu na montažu.

Sve je OK, brzo su isporučene, jedino imam prigovor na starost jer prema DOT oznaci imaju više od 12 mjeseci od tjedna proizvodnje.
Nije strašno, ali da mi to netko u dućanu proba prodati lijepo bi se zahvalio i otišao u drugi dućan.
Bimba, NHF... malo je falilo da ih ne preuzmem i vratim ih natrag ali rekoh "hebi ga" treba se voziti a ne čekati...

Pozzzz

 
Pa u čemu je problem, guma pravilno skladištena te starosti je po svim mjerilima nova guma... i ama baš nikakavu razliku nećeš osjetit.
 
Miljac_KA said:
Stigli su anđeli za Zrinku S.
Sutra idu na montažu.

Sve je OK, brzo su isporučene, jedino imam prigovor na starost jer prema DOT oznaci imaju više od 12 mjeseci od tjedna proizvodnje.
Nije strašno, ali da mi to netko u dućanu proba prodati lijepo bi se zahvalio i otišao u drugi dućan.
Bimba, NHF... malo je falilo da ih ne preuzmem i vratim ih natrag ali rekoh "hebi ga" treba se voziti a ne čekati...

Pozzzz
Do 5 god nemas pravo prigovora a ni straja ako je skladisteno kako triba. al bimba uredno naglasi na webu i ako su 2-3 god stare, sekiras se bzvze  (y)
 
Samo vozi i neopterecuj se glupostima nisu gume mljecni proizvod da se pokvare nakon 12mjeseci. A gluposti procitane sa interneta zanemari i gustaj bez brige...
 
Miljac_KA said:
Stigli su anđeli za Zrinku S.
Sutra idu na montažu.

Sve je OK, brzo su isporučene, jedino imam prigovor na starost jer prema DOT oznaci imaju više od 12 mjeseci od tjedna proizvodnje.
Nije strašno, ali da mi to netko u dućanu proba prodati lijepo bi se zahvalio i otišao u drugi dućan.
Bimba, NHF... malo je falilo da ih ne preuzmem i vratim ih natrag ali rekoh "hebi ga" treba se voziti a ne čekati...

Pozzzz
Stari moj sa čime se ti zamaraš, vidi se da si il početnik ili nemaš pojma o gumama, sorry al iskreno. Za amaterske voznje po cesti su sve gume dobre i mogu biti starije i od 5 god. Ja recimo uzmem si gume iz garaze koje sam vozio po pistama prije 4-5-6 god i ak je profil dobar, stavim je i vozim dok imaju mesa (profila) bez razmisljanja po cesti. Najaci su mi oni kad me pitaju, koji ti DOT gume da tak fino vozis, kad im kazem, neznam, imam neku staru gumu od 4-5-6 god. tek im onda nista nebude jasno.
 
damirko_sb said:
Stari moj sa čime se ti zamaraš, vidi se da si il početnik ili nemaš pojma o gumama, sorry al iskreno. Za amaterske voznje po cesti su sve gume dobre i mogu biti starije i od 5 god. Ja recimo uzmem si gume iz garaze koje sam vozio po pistama prije 4-5-6 god i ak je profil dobar, stavim je i vozim dok imaju mesa (profila) bez razmisljanja po cesti. Najaci su mi oni kad me pitaju, koji ti DOT gume da tak fino vozis, kad im kazem, neznam, imam neku staru gumu od 4-5-6 god. tek im onda nista nebude jasno.

ti si u ch vi imate love za popravak kasnije  (y) :LOL: :LOL: :LOL:
PS: ako placam zelim da dobijem sto i platim a redovito trazim da dot bude iz godine koja je tekuća,a neko drugi nek slobdno kupuje ispravno konzerviranu i skladištenu i 10 godina 8)
 
sehrz said:
ti si u ch vi imate love za popravak kasnije  (y) :LOL: :LOL: :LOL:
PS: ako placam zelim da dobijem sto i platim a redovito trazim da dot bude iz godine koja je tekuća,a neko drugi nek slobdno kupuje ispravno konzerviranu i skladištenu i 10 godina 8)

Procitaj malo upute na svakoj vecoj stranici koja prodaje gume (a i u temi imas na 10 mista barem di je bimba pisao) pa onda pisi nesto - ocito je da se ne kontas bas u materiju...  (y)
 
Mitas prednja mi leluja volan na 200..,da ne pustim gas aj bok..
Mislim da mi ovaj šta je stavljao nije balansirao..(nisam ni ja strućnjak neki..)
 
sehrz said:
ti si u ch vi imate love za popravak kasnije  (y) :LOL: :LOL: :LOL:
PS: ako placam zelim da dobijem sto i platim a redovito trazim da dot bude iz godine koja je tekuća,a neko drugi nek slobdno kupuje ispravno konzerviranu i skladištenu i 10 godina 8)
kakav popravak, čega? Nema to nikakve veze sa lovom il se ima love ili ne, neg zasto da se trose novci bez veze kad su za cestu vecinom sve dobre gume, ima ih dobre i bolje. Ovdje na forumu neki zahtjevaju vise od dokora Rosija, guma ovakva onakva pa DOT pa ovo pa ono i to za neke poluproizvedene motorčiće :) a voze kao po jajima  :021: stavi gumu i samo gas.  (y)
 
damirko_sb said:
kakav popravak, čega? Nema to nikakve veze sa lovom il se ima love ili ne, neg zasto da se trose novci bez veze kad su za cestu vecinom sve dobre gume, ima ih dobre i bolje. Ovdje na forumu neki zahtjevaju vise od dokora Rosija, guma ovakva onakva pa DOT pa ovo pa ono i to za neke poluproizvedene motorčiće :) a voze kao po jajima  :021: stavi gumu i samo gas.  (y)

pa motocikla  (y)
Ako dođeš u mesnicu i kažeš da želiš meso onda ocekujes frisko a ne od prosle godine kod mene je tako sa svime pa tako i sa gumama!  :jesus: :jesus:
 
kokolo_f said:
Mitas prednja mi leluja volan na 200..,da ne pustim gas aj bok..
Mislim da mi ovaj šta je stavljao nije balansirao..(nisam ni ja strućnjak neki..)
Nemoj vozit 200 :wink:
 
sehrz said:
pa motocikla  (y)
Ako dođeš u mesnicu i kažeš da želiš meso onda ocekujes frisko a ne od prosle godine kod mene je tako sa svime pa tako i sa gumama!  :jesus: :jesus:
nije ni cudo zasto nam drzava u banani, jer su vecina svi pametni kao ti. Htio sam ti reci samo da vozis gumu bez problema , nema veze što je stariji DOT. I kad narasteš shvatit ćes, mozda :) . Sretno u svakom slucaju.  (y)
 
damirko_sb said:
nije ni cudo zasto nam drzava u banani, jer su vecina svi pametni kao ti. Htio sam ti reci samo da vozis gumu bez problema , nema veze što je stariji DOT. I kad narasteš shvatit ćes, mozda :) . Sretno u svakom slucaju.  (y)

Nisam ja rekao da stariji dot ne valja(ako kupujem polovne), sve dok dodem u ducancic i izbacim 300€ ocekujem novo,ne starije od god dana... nisam pametan samo znam sto ocekujem za svoju lovu  (y)
PS:Fala bogu da ste svi vi manje pametni osli ,pa ostalo vise posla za izbor nama pametnima u rvatistanu! (y)
 
sehrz said:
Nisam ja rekao da stariji dot ne valja(ako kupujem polovne), sve dok dodem u ducancic i izbacim 300€ ocekujem novo,ne starije od god dana... nisam pametan samo znam sto ocekujem za svoju lovu  (y)
a tu je kvaka, ebeš 300 eurića :) , ja toliko svako jutro izmokrim alkohola.

Ipak sretno sa gumama i voznjom.  (y)
 
damirko_sb said:
a tu je kvaka, ebeš 300 eurića :) , ja toliko svako jutro izmokrim alkohola.

Ipak sretno sa gumama i voznjom.  (y)

Mi ovdje dole se jednostavno popišamo  (y) a u našoj državi je i dalje valuta na koju smo ponosni a ne ona koju su nam nametnuli  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:  (y)
 
fawlty82 said:
Nemoj vozit 200 :wink:

Hoj spat  :)  Stvarno i rijetko idem koliko može ali malo živcira ako nemogu do mojih magičnih 220.. Možda čujem još koju pametniju..
 
damirko_sb said:
nije ni cudo zasto nam drzava u banani, jer su vecina svi pametni kao ti. Htio sam ti reci samo da vozis gumu bez problema , nema veze što je stariji DOT. I kad narasteš shvatit ćes, mozda :) . Sretno u svakom slucaju.  (y)

Koje su cijene u Shvici za gume sa starijim dotom, a koje sa tekucim?
 
Sredju said:
Koje su cijene u Shvici za gume sa starijim dotom, a koje sa tekucim?
prihvatljiva je ovdje cjena guma, cca 250 plus ,minus 60.- fr. Sve vrste guma. jeftine su, skoro ni jedan dan nemoras radit (cca 6-7 sati) da bi kupio set guma. Gume koje su prije 2-3 god. proizvedene su jos jeftinije. Inace ja nosim odavdje gume frendovima u lipu nasu, jer kazu da je ok cijena iako je franak jos uvijek jak.
 
Nije stariji dot guma proizvedena krajem 2015te koja je ispravno skladistena - to je bit cile price...
A svak ko je ima posla s Matkom zna da je covik posten i ljudina ponajprije pa tek onda trgovac. I isti vrag je u svici i u nas sto se dot-a tice, ne mogu u nas duze gume na lageru izdrzat nego u njih  :LOL: