GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

b0du1 said:
Imaš pravo, nije mi baš svejedno zezat se s ovom gumom. Još je race ali dobio je s motorom pa kontam da je iskoristim još nešto sitno šta je ostalo, a odradila je i Grobnik. I tako ne vozim do granice tako da nema straha (ako mi se ne dogodi kao i Neru  :LOL: ).

A da vidiš zadnju koju sam dobio s motorom... Oš vidit?
Ti se ne racunas ti vozis Hondu  :LOL:
 
Al si ih skockao ...  :shock:
Minjaj to  :mrgreen:
 
Taman će izdržat do proljeća...  :mrgreen: Zadnja je bila DOT 2006. Da mi je samo znat di je ovu iskopa :LOL: Odradila je i ona svoje (y)
 
Modesty40 said:
Pa da me navuce da stavim i ja sliku, pa ce bit da san ovakvaonakva, divljakusa i statijaznan  :mrgreen:

Doduse, sad na Hondici iman BT016, idu do ruba al ih jos nisan rascupala...  :brush:



Ja sam pred cca 5god u dvojki zamalo imao katapult sa bt016 pa pazi ako ces ih ic cupat po pisti...  :mrgreen:
 
Miljac_KA said:
Bilo kako bilo, gumice su jutros namontirane i ZRinka S je spremna za jahanje.
Prvih 10km je položila ispit. Za dalje treba malo više sunca i celzijevaca.
Opet imam kočnice i mogu oštro startati na semaču!!! Jeeeeeee....  :cbanana:



Ma nemas brige.. Samo gas...  (y)

Ionako nikakve razlike nema u toj staroj godinu i u onoj od pol godine,  nit bi sto osjetio...
 
Dale said:
Bodule viš ti na kojim gumama voziš neće do ruba a da je dot od 3 miseca išla bi sigurno do kraja.
Baci to ča i trk u SLO ili AUSTRIJU po gume
Ova ti dobra. (y)  I DOT mora biti od ove godine da bi se vozilo do ruba  :LOL:

Neki bolje da prodaju motor neg da se zamaraju sa glupostima. I priremaju se kao da idu na trke sa Rossijem .
 
Modesty40 said:
Pa da me navuce da stavim i ja sliku, pa ce bit da san ovakvaonakva, divljakusa i statijaznan  :mrgreen:

Doduse, sad na Hondici iman BT016, idu do ruba al ih jos nisan rascupala...  :brush:

hondica je pristojna curica.. 8)
 
MadjaRR said:
Guma od 6 mjeseci i starija je bolja od one koja ima mjesec
dana ali uzalud to govoriti nema svrhe  :LOL:
Upravo tako


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 
Ljudima koji voze sportski motor DOT nije vazan, ionak ce potrositi set u sezoni, ali ako netko turpija jedan set 3-4 godine.
 
Sredju said:
Ljudima koji voze sportski motor DOT nije vazan, ionak ce potrositi set u sezoni, ali ako netko turpija jedan set 3-4 godine.
Svakako ih triba minjat tad, makar napravija samo 200km u te 3-4 god...
Bit je kad je nova i pravilno skladistena da te 3 god ne znace nista, al 3 god na motoru je vec drugi par opanaka.
Nego ne znam sto se mi uopce trudimo, nek ljudi rade sta hoce  (y)
 
Miljac_KA said:
Dakle da krenem redom:

Vidim da ovdje ima onih koji uopće ne mare za DOT dok ima i onih koji mare za ono šta će dobiti za svoje novce, nebitno jesu li novci zarađeni u Švici za jedan dan ili je netko rintao pola mjeseca u Lipoj našoj. Za ove prve me boli "kiki" jer spadam u ovu drugu grupu.
Gume su stare godinu i pol i to je u skladu s uvjetima prodaje koji su objavljeni na web stranici Motobox-a. Da sam to pročitao prije nego sam naručio onda bih prvo provjerio telefonski koji DOT su gume i ako bi bile STARIJE OD POLA GODINE sigurno ih ne bi naručio.
Ima još trgovina s NOVIM gumama po HR a ima NOVIH guma i preko granice. Od Karlovca mi je 35km do sjeverne granice i 45km do južne granice... Nije da nemam izbora...
Novci su moji i imam puno pravo odlučivati koji DOT ću uzeti a koji neću. Isto kao što odlučuju i oni koje ne zanima DOT i koji mene uopće ne zanimaju sve dok nismo na istoj cesti. Da li sam ja početnik ili sam laik po pitanju guma uz ovu svitu samozvanih "eksperata"... hmmmm...
Dakle, ovo je još jedan oblik kupovine mačka u vreći. Svojedobno sam uzeo gume za auto na jednom hrvatskom portalu i dobio sam gume stare 3 mjeseca iako je pisalo da je dopuštena starost 12 mjeseci. Bio sam ugodno iznenađen jednako kao što sam i sada ostao neugodno iznenađen.
Njih sam preporučio svojim prijateljima dok ovu trgovinu sigurno neću spominjati u dobrom svjetlu.
To šta pišu svjetski "stručnjaci" o gumama itd. itd. to su naručeni tekstovi i analize kao i razni testovi po časopisima. Tko više plati njegova je guma bolja.
Jednako kao za DOT. Pa moraš biti totalni kreten da vjeruješ u bajku da će guma nakon 5 godina stajanja imati ista svojstva kao i nova guma...
Tko u to vjeruje neka se vozi na 5 godina starim gumama, ja sigurno neću kupiti gumu koja ima preko 6 mjeseci... i to je moje pravo !!!

Ovo je forum, mišljenja o DOT-u su podijeljena, ja nisam laik ali nisam niti visoko školovani stručnjak/kemičar za gume, imam svoje mišljenje i to mišljenje će ostati takvo i kod svih slijedećih kupovina sve dok plaćam svojim novcima i vozim svoje dupe na tim istim gumama.
Ako za cijenu gume stare godinu i pol mogu dobiti gumu staru pola godine onda biram gumu staru pola godine !!!

Lesson learned !!!  Čitaj uvjete prije nego naručuješ...

Pozdrav svima....

Posto sam prozvan , red je i da odgovorim. Na putu sam do Petka pa sve rijesimo  (y)
 
Miljac_KA said:
Sve OK. Np.
Ti ga poznaš osobno, ja ga ne poznam. Who cares?
Korektan...JE, nemam prigovora, sve je bilo u skladu s uvjetima na webshopu. I uslužan za 10.  (y)
Ja znam puno ekipe koja ne uzima od njega nego uzimaju na drugim mjestima iako su čuli za "tamo nekoga u Splitu"...
Ja ga neću preporučiti odnosno samo ću prenijeti iskustvo s web-narudžbom i DOT-om koji je poslao a neka moj sugovornik odluči jel to njemu prihvatljivo ili nije.
Meni nije i to otvoreno kažem!!!  :palacdolje:
Onda ti je moj savjet da sva gumena crijeva i dihtunge i lajtunge i ostale điđe miđe od gume mjenjas svako 2 mjeseca jer jebiga od gume su pa da bude sve u skladu s dotom od guma......joj sta sve vozi motore.....

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 
MadjaRR said:
Guma od 6 mjeseci i starija je bolja od one koja ima mjesec
dana ali uzalud to govoriti nema svrhe  :LOL:
tako je  (y). Sta ja kazem, nekim ljudima nevrijedi uopce objasnjavat kad nekuze.
 
Mario T said:
Onda ti je moj savjet da sva gumena crijeva i dihtunge i lajtunge i ostale điđe miđe od gume mjenjas svako 2 mjeseca jer jebiga od gume su pa da bude sve u skladu s dotom od guma......joj sta sve vozi motore.....

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
reci mu  (y) . nemoras mu objasnjavat kad lik nekuzi. Bolje da nevozi motor, prica o gumama i DOT kao da je stavlja na svemirski brod  :LOL:
 
damirko_sb said:
reci mu  (y) . nemoras mu objasnjavat kad lik nekuzi. Bolje da nevozi motor, prica o gumama i DOT kao da je stavlja na svemirski brod  :LOL:
Pa ni ne vozi motor... to drlo je malo bolje od MZ ETZ 250    :mrgreen:
 
b0du1 said:
Jedne od boljih su mi rennsport ali kratko traju i brzo se troše po sredini.


Moras se nagnut pa ce se manje trosit po sredini...    :jesus:  :mrgreen:
 
damirko_sb said:
tako je  (y). Sta ja kazem, nekim ljudima nevrijedi uopce objasnjavat kad nekuze.

pa kaj si onda kupil panjagalea nofog jednako ti se kotrljat i na 916  :LOL: