GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Evo da pohvalim Matka-Bimbu  :jesus:
Bio sam ovo ljeto u Splitu pa prošao na čakulu i konzultacije, i poslušao ga...

Nakon preporuke da uzmem Sportec M7 sa kojima sam bio jako zadovoljan, ove godine su muda veća pa sam ga poslušao i uzeo RACETEC RR K3  :0648:

S obzirom na to da je guma uža ubiti bez obzira što se radi o istim dimenzijama, prebacivanja u S zavojima su pjesma. Nekako lakša i cijeli motor je agilniji i meni vepru od 190 cm i 100+kg...

Prednji kraj je nekako sigurniji na kočenju, mirniji bi se usudio reći, ma da je to možda subjektivno jer je guma nova.
Dok zadnji kraj što god da radio..forsirao kako na kočenju ili ubacivanjima u niže, otvarao iz nagiba, jednostavno je žvakaća...

Mislim da smo se našli. Motor, guma i ja  :LOL:

Zagrije se brzo i drži pravo.

Malo sam fejsliftao motor, pa sam stavio zadnju osovinu sa pet vijaka i felgu od novog Vfr-a 800, koja je punih kilu lakša od one od CB-a... ma da mislim da to utjecaja nešto previše i nema...

Uglavnom sa moje strane preporuka za tu gumu  (y)
 
Pojela ih bivša Ninja par komada...sa zadovoljstvom, RACETEC RR K3  (y) :0648:
 
Kako Bimba kaže...guma se kupuje za vozača, ne za motor...ali guma koja će zadoviljiti 90% vozača i po voznim osobinama, a pogotovo po cijeni...
 
Stealth, koji DOT ti je uvalio? Jesi provjerio da nije stara guma (6+ mjeseci)?
 
einstein said:
Stealth, koji DOT ti je uvalio? Jesi provjerio da nije stara guma (6+ mjeseci)?
:LOL:
 
(y)  Dobro si napravio.

Daiblo Rosso Corsa je u biti karkasa i srednji dio gazečeg sloja od Pirelli-a Diablo Rosso II a bokovi gazečeg sloja su od Supercorse SC2. Tako da u kontekstu upotrebe na niskoj temperaturi u nagibu nema razlike između nje i Supercorse. Kilometraža , vozne osobine, itd... tu ima razlike ali u onom što ti je bitno na niskoj temperaturi ne.  :wink:
 
bimba said:
(y)  Dobro si napravio.

Daiblo Rosso Corsa je u biti karkasa i srednji dio gazečeg sloja od Pirelli-a Diablo Rosso II a bokovi gazečeg sloja su od Supercorse SC2. Tako da u kontekstu upotrebe na niskoj temperaturi u nagibu nema razlike između nje i Supercorse. Kilometraža , vozne osobine, itd... tu ima razlike ali u onom što ti je bitno na niskoj temperaturi ne.  :wink:

E to me i brinulo, niske temperature. Bude M7RR dobra do proljeća, pa pred ljeto nešto mekše (Supercorse). :D
 
bimba said:
(y)  Dobro si napravio.

Daiblo Rosso Corsa je u biti karkasa i srednji dio gazečeg sloja od Pirelli-a Diablo Rosso II a bokovi gazečeg sloja su od Supercorse SC2. Tako da u kontekstu upotrebe na niskoj temperaturi u nagibu nema razlike između nje i Supercorse. Kilometraža , vozne osobine, itd... tu ima razlike ali u onom što ti je bitno na niskoj temperaturi ne.  :wink:

Ja sam imao tu Rosso corsu  i meni je ta guma osjetno stepenicu ispod supercorse sc :?

Ne znam objasniti točno šta ali nije to ni blizu :(
 
BareJr said:
Ja sam imao tu Rosso corsu  i meni je ta guma osjetno stepenicu ispod supercorse sc :?

Ne znam objasniti točno šta ali nije to ni blizu :(

Ja sam na svom 899 prvo vozio na rosso corsi, pa presao na racetec rr i sad  na.supercorsi sc.
Supercorsa meni najbolja....ukratko jednostavno mozes joj radit sta hoces, agresivno se prebacivati otvarat zatvarat gas i drzat ce di bi vec racetec a pogotovo rosso.corsa vec popustili

 
BareJr said:
Ja sam imao tu Rosso corsu  i meni je ta guma osjetno stepenicu ispod supercorse sc :?

Ne znam objasniti točno šta ali nije to ni blizu :(

Sasa10 said:
Ja sam na svom 899 prvo vozio na rosso corsi, pa presao na racetec rr i sad  na.supercorsi sc.
Supercorsa meni najbolja....ukratko jednostavno mozes joj radit sta hoces, agresivno se prebacivati otvarat zatvarat gas i drzat ce di bi vec racetec a pogotovo rosso.corsa vec popustili

SC ili SP? (pitanje obojici)
 
biker4life said:
SC ili SP? (pitanje obojici)

SC, napomenuo sam baš zato jer su kao krajevi od nje ali u praksi ne treba očekivati nešto posebno od te gume..

Mislim da je SP npr puno bolji izbor od rosso corsa ako se ne ide na SC
 
einstein said:
Stealth, koji DOT ti je uvalio? Jesi provjerio da nije stara guma (6+ mjeseci)?

Prednja je koliko sam vidio sredina 2016 (još je bila naljepnica od DHL-a na njima, došle iz Dojčije friško :LOL: ), zadnja je 12 mj. 2015 koliko me pamćenje služi...
Meni su stajale neko vrijeme doma, do kad nisam iskompletirao potrebno za konverziju na pet rupa...
I ovako i onako su mrtve do početka 06mj.  :LOL:
Kao i prošle to mijenjam u paru...
S obzirom da mi dolaze nove Honde iz tvornice sa gumama koje imaju i po godinu dana (ako ne i više) a ljudi se voze normalno,
Ne razbijam si glavu toliko....
:mrgreen:
 
Sad ja ko padobranac, koja je razlika između sc i sp?