GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Nitko nie doveo u pitsnje saru na SC, vec mjesavinu gume, koja moze biti kao i slicku.
Nebitno, kod nas nisu legalne.

 
Bimba A+++ @ moje iskustvo od nekidan.
Strpljenje, profesionalnost i znanje.
Pozdrav iz Rijeke od TDM drivera s metz z6.
 
Svi smo znali odgovor, samo se matka cekalo da to strucno napise  (y)
 
Bimba  (y)

Hvala na komentaru. Kao što sam i sam napisao, sve si napravio u skladu s pravilima svoje firme koja su jasno objavljena.
Moja greška je što ih nisam pročitao jer bih svakako provjerio DOT guma i ako bi bio u suprotnosti s mojim predrasudama onda ih ne bi naručio već bi samo zahvalio na korisnom savjetu.
Također meni nije cilj blatiti tebe osobno niti tvoju firmu već samo podijeliti informaciju o dobivenim gumama sviđalo se to drugima ili ne.
BTW, gume su iz prve polovice prošle godine.

Ako budem opet naručivao, sigurno ću prethodno provjeriti DOT.
A možda provjerim i starost asfalta pa odem na drugu cestu ako je asfalt stariji od 6 mjeseci... ktm08 želim ti brz oporavak i hvala ti za komentar (y)

Pozzzzz
 
I opet ispocetka... :LOL:
 
Početnička brija o najmlađem mogućem DOT-u. Treba nešto izvoženosti i iskustva svakog pojedinca da se ta problematika malo bolje shvati u glavama.
Oni koji zaista znaju, znaju da se stvar ustvari gleda na malo drugačiji način. Na motor se ne stavlja guma mlađeg datuma proizvodnje od godine dana. Zašto? Zato jer gumi otprilike toliko treba da odstoji i da se u njoj završe svi kemijski procesi zbog kojih je u tih prvih godinu dana pregnjecava i bitno se brže troši od normalnog, a da pritom i nema bolji grip nego kasnije.  Naprosto su  smiješni likovi koji bi bili najsretniji da gumu odmah iz kalupa još toplu od proizvodnje  mogu odmah staviti na svoj motor.
Zbog toga, ja nikada na motor ne bih stavio gumu mlađu od godinu dana, jer tek nakon godinu dana odležavanja ona ima svoja optimalna svojstva.
Kao vrlo mlad i neiskusan vozač, na gumi sam gledao samo, jedino i isključivo DOT. Ta vremena su sada daleko iza mene. 

 
MISTER moto said:
Početnička brija o najmlađem mogućem DOT-u. Treba nešto izvoženosti i iskustva svakog pojedinca da se ta problematika malo bolje shvati u glavama.
Oni koji zaista znaju, znaju da se stvar ustvari gleda na malo drugačiji način. Na motor se ne stavlja guma mlađeg datuma proizvodnje od godine dana. Zašto? Zato jer gumi otprilike toliko treba da odstoji i da se u njoj završe svi kemijski procesi zbog kojih je u tih prvih godinu dana pregnjecava i bitno se brže troši od normalnog, a da pritom i nema bolji grip nego kasnije.  Naprosto su  smiješni likovi koji bi bili najsretniji da gumu odmah iz kalupa još toplu od proizvodnje  mogu odmah staviti na svoj motor.
Zbog toga, ja nikada na motor ne bih stavio gumu mlađu od godinu dana, jer tek nakon godinu dana odležavanja ona ima svoja optimalna svojstva.
Kao vrlo mlad i neiskusan vozač, na gumi sam gledao samo, jedino i isključivo DOT. Ta vremena su sada daleko iza mene.

OMFG, o čemu ti trabunjaš;?!?!?!?    :shock:

Daj to reci nekome tko se kuži u gume ili nekome u garaži na GP ili još bolje daj preporuku proizvođačima da prvo gume stave na kontrolirano "starenje" prije nego ih daju u prodaju...  :LOL:

Fakat, molim ovakve da ne pišu gluposti po forumu i ne sramote se bez veze.
Stvarno ima smiješnih likova ovdje na forumu !!!  :palacdolje:
 
Miljac_KA said:
BTW, gume su iz prve polovice prošle godine.

Ako budem opet naručivao, sigurno ću prethodno provjeriti DOT.
'bemti,vidi koje sranje je i meni poslao...piše dot 1515      :shock:

Odmah ih bacam u smeće...    :mrgreen:
 
Miljac_KA said:
OMFG, o čemu ti trabunjaš;?!?!?!?    :shock:

Daj to reci nekome tko se kuži u gume ili nekome u garaži na GP ili još bolje daj preporuku proizvođačima da prvo gume stave na kontrolirano "starenje" prije nego ih daju u prodaju...  :LOL:

Fakat, molim ovakve da ne pišu gluposti po forumu i ne sramote se bez veze.
Stvarno ima smiješnih likova ovdje na forumu !!!  :palacdolje:

Jedine gluposti koje je ovdje netko napisao su one koje je napisao onaj  tko ne stavlja gume mlađe od 6 mjeseci.
Moto GP i ovo ovdje ne miješaj. Od kuda ti znaš koliko su stare gume koje se stavljaju na Moto GP motore i da li nisu prošle fazu potrebnog odležavanja?
Proizvođači računaju na odležavanje prilikom distribucije i skladištenja kod trgovaca.
Prestani ismijavati sam sebe. Ružno je za čitati koliko netko može biti toliki panglu.   
 
Kad uđem na ovu temu, pomislim kako je barem 10ak ljudi sa nje u nekom ozbiljnijem takmičenju (MotoGP, SBK, itd)...
A onda uvidim da je realnost mnogo drugačija :D

Svaka čast Matku na iscrpnim odgovorima, a inače radujem se poslovanju sa njim svaki put i ne bih ga mijenjao...
 
Malo sam se opustio pa nisam pazio na DOT. Od kada čitam ovu temu, opreza radi mijenjam gume svaka tri mjeseca. Čak odem direktno do Matka da gume budu što friškije.
 
ktm08 said:
Ja niti ne vozim po asfaltu koji je stariji od 6 mj. :mrgreen:
E bravo!
Ni ja isto, plus jedino kad je temperatura preko 19 stupnjeva i relativna vlaznost zraka manja od 76,9%
:D

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 
Najsigurnije se ne voziti :mrgreen:

A miljac čeka gume na kraju proizvodne trake i skida ih nakon 6 mj sa motora :LOL: :LOL: