GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Sredju said:
Nitko nie doveo u pitsnje saru na SC, vec mjesavinu gume, koja moze biti kao i slicku.
Nebitno, kod nas nisu legalne.

Jesu. Diablo Supercorsa SC je legalna guma sa homologacijom za cestovnu upotrebu kako kod nas, tako i na cijelom području EU, jer je homologacija za istu izdana od strane EU, i ovo je 100%.

Ono što se možda događa , kao što se događa i kod nas, je da si naletio na neškolovanu i neupućenu osobu na tehničkom pregledu. Primjer. Prije tri godine montiram nove Supercorse na svoju Hondu i nakon dva dana odem na tehnički. Lud dan, problemi na poslu itd... dolazim na tehnički, prijavim i platim i dolazi barba sa papirima do motora , gleda u gume pa u mene i kaže onako bahato, jel ti stvarno misliš da češ sa ovim gumama proći tehnički. Taj momenat meni smješak na lice i kažem si " dobar , taman da izbacim ovo sve iz sebe "  :mrgreen:.

Ukratko , došlo je do šefa stanice, pa se kontaktiralo Zagreb i CVH, da bi me na kraju njih trojica molili da stanem i da mogu nastavit sa poslom, jer sam ih držao sat vremena i čitao bukvicu i objašnjavao stvari oko guma. Tehnički sam prošao.

U zadnjih par godina imao sam 3-4 slučaja gdje su mi kupce vraćali sa tehničkog da promijene gume iz istog razloga, sa svima sam otiša nazad u stanicu i svi su prošli tehnički pregled normalno.
 
kokolo_f said:
Mitas prednja mi leluja volan na 200..,da ne pustim gas aj bok..
Mislim da mi ovaj šta je stavljao nije balansirao..(nisam ni ja strućnjak neki..)

Nije do balansa, da je do toga problem bi se pokazao puno prije, nešto je tu drugo u igri. Ili je do gume ( i to čisto sumnjam jer bi se pokazalo prije , ili je neki tehnički problem na motoru.

Ono što je takođe moguće, ako nemaš iskustva da sam to uzrokuješ. Motor ima tenedenciju da sam sebe " ispravlja " , na brzinama od 200 km/h i nakedu, veliki je otpor zraka i tjera te da prečvrsto držiš volan i onda nastaje problem. Probaj u tom trenutku samo malo smanjit stisak na volan i spustit se dole preko rezervara.
 
Miljac_KA said:
Bimba  (y)

Hvala na komentaru. Kao što sam i sam napisao, sve si napravio u skladu s pravilima svoje firme koja su jasno objavljena.
Moja greška je što ih nisam pročitao jer bih svakako provjerio DOT guma i ako bi bio u suprotnosti s mojim predrasudama onda ih ne bi naručio već bi samo zahvalio na korisnom savjetu.
Također meni nije cilj blatiti tebe osobno niti tvoju firmu već samo podijeliti informaciju o dobivenim gumama sviđalo se to drugima ili ne.
BTW, gume su iz prve polovice prošle godine.

Ako budem opet naručivao, sigurno ću prethodno provjeriti DOT.
A možda provjerim i starost asfalta pa odem na drugu cestu ako je asfalt stariji od 6 mjeseci... ktm08 želim ti brz oporavak i hvala ti za komentar (y)

Pozzzzz

- Dakle, ovo je još jedan oblik kupovine mačka u vreći.
- Njih sam preporučio svojim prijateljima dok ovu trgovinu sigurno neću spominjati u dobrom svjetlu.

I ima toga još, tako da ne znam za namjeru ali tako sam shvatio i odgovorio  :wink: (y)

U svakom slučaju, kako sam rekao , svatko bira za svoj novac gdje.što i kako , i provjera DOT-a na zahtjev kupca nikada nije bila upitna  (y)
 
MISTER moto said:
Početnička brija o najmlađem mogućem DOT-u. Treba nešto izvoženosti i iskustva svakog pojedinca da se ta problematika malo bolje shvati u glavama.
Oni koji zaista znaju, znaju da se stvar ustvari gleda na malo drugačiji način. Na motor se ne stavlja guma mlađeg datuma proizvodnje od godine dana. Zašto? Zato jer gumi otprilike toliko treba da odstoji i da se u njoj završe svi kemijski procesi zbog kojih je u tih prvih godinu dana pregnjecava i bitno se brže troši od normalnog, a da pritom i nema bolji grip nego kasnije.  Naprosto su  smiješni likovi koji bi bili najsretniji da gumu odmah iz kalupa još toplu od proizvodnje  mogu odmah staviti na svoj motor.
Zbog toga, ja nikada na motor ne bih stavio gumu mlađu od godinu dana, jer tek nakon godinu dana odležavanja ona ima svoja optimalna svojstva.
Kao vrlo mlad i neiskusan vozač, na gumi sam gledao samo, jedino i isključivo DOT. Ta vremena su sada daleko iza mene.

- Do prije 4-5 godina, preporuka proizvođaća guma je bila da se gume mlađe od tri mjeseca ne stavljaju u upotrebu
- od tada, zbog napretka kako u pogledu same proizvodnje , tako i korištenih materijala, proizvođaći deklariraju da nema više potrebe za tim i da se guma može staviti u upotrebu odmah
- e sad ovo od godine dana itd.. dalo bi se tu diskutirati ali rađena su neka ispitivanja po tom pitanju, i moram priznati da su rezultati pokazali nešto u tom smjeru. S druge strane , osobno mislim da se oko toga nema potrebe zamarati niti diskutirati jer se radi o razlikama tipa ova je stala od 0-100 za 37 metara a ova druga za 37.02 metra, odnosno minimalne razlike koje se niti mogu osjetiti u upotrebi.
 
Johnny 1 said:
'bemti,vidi koje sranje je i meni poslao...piše dot 1515      :shock:

Odmah ih bacam u smeće...    :mrgreen:

Sad čekaj još barem 2-3 godine da dobiju pravi bouquet    :LOL:
 
Vidiš ti to, pokvarenjaci jedni pokvareni, ništa im više nije sveto. :palacdolje:
 
Matko je predobar...

najjači su ovi kaj traže 50 savjeta on napiše roman  i onda kupe gume za 150 kuna na njuškalu... ili nikakve....

ja bi ih sve poterao u kurac......

Osobno sam prekonekoliko puta kupovao kod njega gume i ostale moto dijelove i čovjek je dobričina , poštenjačina i ide ti maks na ruku....

jednom je jedna guma zacvikala negdje u pošti - digo je cijelu firmu na noge i unutar 24 sata riješio problem.... 
jednom je htio zamjenit mitasice novima jer su spadale u seriju onu lošu...... (al već je prodan motor i gume u smeću bile)
tražio mi glupi lančanik za 100 kuna pol dana...
poslao skuplje pločice po jeftinijoj cijeni jer je obećao poslat dogovorene kojih više nije imao na lageru...

uglavnom palac gore

;)



 
mislim da nitko normalan tko je radio s matkom nema primjedbe na njegov rad :mrgreen:
 
Matek said:
Osobno sam prekonekoliko puta kupovao kod njega gume i ostale moto dijelove i čovjek je dobričina , poštenjačina i ide ti maks na ruku....
Matkova stručnost i profesionalnost su neupitni...    (y)

Nego,jel ima li kakav link gdje se mogu vidjeti ti ostali moto dijelovi..  ?   

...ili čovjeka jednostavno ugnjavite telefonom ?    :misli:

 
Johnny 1 said:
Matkova stručnost i profesionalnost su neupitni...    (y)

Nego,jel ima li kakav link gdje se mogu vidjeti ti ostali moto dijelovi..  ?   

...ili čovjeka jednostavno ugnjavite telefonom ?    :misli:

Ugnjave me na telefon  :mrgreen:

Nažalost stranica je u izradi ( traje dugo jer treba biti pretraga po proizvođaću/modelu/godini proizvodnje i za napravit pravu bazu traje predugo ), ali evo idući tjedan nam dižu probnu da je testiramo i počnemo otklanjati nedostatke, tako da će biti spremna za iduću sezonu.

U svakom slučaju, ako trebaš dijelove , pošalji mail na [email protected] ili nazovi na 091/977-2028, a možeš i na pp.  (y)