GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

RRi said:
Sad ja ko padobranac, koja je razlika između sc i sp?

SP je za normalniju brzu vožnju,
SC je stvarno brza guma kojoj treba stalno održavati radu termperaturu,
brzo se grije ali i brzo se i hladi  (y)

i ovo šta je biker4life rekao  (y)
 
Modesty40 said:
SP je za normalniju brzu vožnju,
SC je stvarno brza guma kojoj treba stalno održavati radu termperaturu,
brzo se grije ali i brzo se i hladi  (y)

i ovo šta je biker4life rekao  (y)
Pretpostavljao sam da je Sc više nastrojena za pistu...
Hvala na odgovoru...  (y)
 
SC i jeste samo za stazu.
SC nema dozvolu za ulicu, to je isto kao kada vozis slicks.


Tetka Edith: nisam siguran da li su sve mjesavine samo za stazu.
 
Modesty40 said:
SP je za normalniju brzu vožnju,
SC je stvarno brza guma kojoj treba stalno održavati radu termperaturu,
brzo se grije ali i brzo se i hladi  (y)

i ovo šta je biker4life rekao  (y)

Ja nisam nesto primjetio da ima problema sa grijanjem iliti odrzavanjem temperarure....je da je hladnije vrijeme jede jer se vjerovatno ne ugrije dovoljnom ali ona je  svejedno dovoljno topla da  drzi super
 
Sredju said:
SC i jeste samo za stazu.
SC nema dozvolu za ulicu, to je isto kao kada vozis slicks.


Tetka Edith: nisam siguran da li su sve mjesavine samo za stazu.

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/diablo_supercorsa_sc.html
 
SC je koliko je meni poznato također "street legal" kao i SP/BSB smjese. Možda nekoga buni ono "not for highway use", ali to nema veze sa time dali se smije ili ne koristiti na cesti. Sve te "racing" gume (i one koje se tako osječaju) nebi trebalo dugo ložiti po ravnom (autocesti) na velikim brzinama iz x razloga.
 
https://youtu.be/lhKybNL_Fv0

neznam dal je bilo...
 
Sredju said:
Ooops, pardon. Mislim kod "nas" u Austriji.
"Alle Motorradreifen mit der Kennzeichnung "NHS" (Not for Highway service) sind Produkte für den reinen Rennstreckeneinsatz und dürfen nicht auf öffentlichen Straßen eingesetzt werden. Bitte halten Sie sich an die Anweisungen Ihres Renndienstes. "

Nigdje ne pise da je dozvoljena za ulicu
https://www.pirelli.com/tyres/de-de/motorrad/all-tyres/sheet/diablo-supercorsa-sc

Ne razumijem jezik tako da ću ti vjerovati na riječ. :mrgreen:

Moguće da je tako, a ruku na srce ne može se reći da nema logike, jer svatko iole upučen zna čemu služe takve gume - i da za držati ih na radnoj temperaturi treba biti više-manje stalno sa "one" strane ograničenja brzine.
 
Sredju said:
Ooops, pardon. Mislim kod "nas" u Austriji.
"Alle Motorradreifen mit der Kennzeichnung "NHS" (Not for Highway service) sind Produkte für den reinen Rennstreckeneinsatz und dürfen nicht auf öffentlichen Straßen eingesetzt werden. Bitte halten Sie sich an die Anweisungen Ihres Renndienstes. "

Nigdje ne pise da je dozvoljena za ulicu
https://www.pirelli.com/tyres/de-de/motorrad/all-tyres/sheet/diablo-supercorsa-sc

Dieses Produkt gilt in der internationalen Rennsportwelt als Referenzreifen und eignet sich auch für die Straße

A sada fino priznaj da  si pogriješio i idemo dalje...

 
Da, eignet sich für die strasse nije isto sto i strassenzugelassen, ocito nije za teren.
Ja vjerujem da je mozda jedna SC dozvoljena za ulicu, ali u kojoj mjesavini.
Zanima me, jer jer bi mi bila u dobroj kombinaciji.

 
Ako su ripne 4 mm, prolazi bilo koja mjesavina. Na tehnickom sam imala Metzler K3 i samo je provjerio homologaciju i dimenziju  :wink:
 
To me i zanima, da li ima kod supercorse kao i kod raceteca jedna mjesavina koja je dozvoljena.
Kao i kod Conti RaceAttack npr, cini mi se, dozvoljena je Endurance mjesavina.
 
Sredju said:
Da, eignet sich für die strasse nije isto sto i strassenzugelassen, ocito nije za teren.
Ja vjerujem da je mozda jedna SC dozvoljena za ulicu, ali u kojoj mjesavini.
Zanima me, jer jer bi mi bila u dobroj kombinaciji.

Al ga kompliciraš bespotrebno.. Supercorsa SC je legalna guma za cestu  i točka... Slickovi nisu i imaju oznaku "not for higway use"... Sve ostalo je nepotrebno teoretiziranje...