GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Vidio sam par motora na  Heidenau njemačkim gumama pa mi je jedan objasnio da ta firma radi između ostalog i specijalizirane gume za zimu.  Jedan se frend iz Bjelovara koji nije na forumu a vozi motor cijelu godinu malo raspituje pa me zanima da li ih je netko koristio i kakva su iskustva ?
 
zvjerko rider said:
Vidio sam par motora na  Heidenau njemačkim gumama pa mi je jedan objasnio da ta firma radi između ostalog i specijalizirane gume za zimu.  Jedan se frend iz Bjelovara koji nije na forumu a vozi motor cijelu godinu malo raspituje pa me zanima da li ih je netko koristio i kakva su iskustva ?

Jesam ja prednju K60 SiO2 Silica. Prva liga za hladno i vlažno. Vrlo se brzo potroši ako voziš po toplom asfaltu.

imaš ovdje detalje:

http://de.reifenwerk-heidenau.com/modules/reifenliste/view.php?point=5&rtyp=17&PHPSESSID=87km2an372al96apnhd8o3bbq0
 
b0du1 said:
Još malo pa je gotov GP Racer... Dobro drži i po hladnom, baš se osjeća kako grize asfalt (ili su mi gume izdušene :LOL: ali mislim da su oko 2-2.2. Prednja je u nedjelju kad sam provjeravao na pumpi bila na 1.0  :no:)  :afro:

Pa kada si se zadnji put vozio? :shock:
 
AnteK said:
Jesam ja prednju K60 SiO2 Silica. Prva liga za hladno i vlažno. Vrlo se brzo potroši ako voziš po toplom asfaltu.

imaš ovdje detalje:

http://de.reifenwerk-heidenau.com/modules/reifenliste/view.php?point=5&rtyp=17&PHPSESSID=87km2an372al96apnhd8o3bbq0

Te K60 sam i vidio, djelovale su mi rođene za kišu.
 
BareJr said:
Pa kada si se zadnji put vozio? :shock:
Ma prednja mi duši ima bit. Već sam je jednom pronašao na 1.5, a sada nisam odavno provjeravao pa je izdušila. Uglavnom sad znam da kad je malo teži na volanu da je izdušena guma... :LOL: (y)
 
bimba said:
Dobar je, da se tu raspravljat o detaljima i kome je što bitno , ali nemaš straha biti češ zadovoljan  (y)

Danas se vozio sa kolegom, on na Bridgestone  S20  a ja S21.
Odmah da kazem, on je sto put bolji vozac, ali...iako njemu guma super, meni iz nekih razloga nije.
Na prednju nisam imao primjedbi, ali zadnja mi nikako ne pruza osjecaj  sigurnosti i danas mi par puta pustila iako nisam bio preagresivan na gasu.
Da napomenem da moj motor ima 180 a njegov 130 konja...mozda za njegov motor ta guma dobro radi a meni pusta zbog viska snage?!?

Sve u svemu, napravil sam oko 1000 km sa S21 i nikako da se nadjem snjom.

Ima li ko slicna iskustva i dali predlazete da probam M7RR ili predjem na street racing gumu?



 
Sasa10 said:
Danas se vozio sa kolegom, on na Bridgestone  S20  a ja S21.
Odmah da kazem, on je sto put bolji vozac, ali...iako njemu guma super, meni iz nekih razloga nije.
Na prednju nisam imao primjedbi, ali zadnja mi nikako ne pruza osjecaj  sigurnosti i danas mi par puta pustila iako nisam bio preagresivan na gasu.
Da napomenem da moj motor ima 180 a njegov 130 konja...mozda za njegov motor ta guma dobro radi a meni pusta zbog viska snage?!?

Sve u svemu, napravil sam oko 1000 km sa S21 i nikako da se nadjem snjom.

Ima li ko slicna iskustva i dali predlazete da probam M7RR ili predjem na street racing gumu?

Čekaj da malo ugrije. Ja sam u istoj dilemi stavio M7RR za preko zime, na proljeće ih prešaltam na drugi motor i stavim si poštenu gumu na maketu. Prehladno je sada za te mekane gume, tako i tako sada i nije baš za voziti se (brzo)...
 
biker4life said:
Čekaj da malo ugrije. Ja sam u istoj dilemi stavio M7RR za preko zime, na proljeće ih prešaltam na drugi motor i stavim si poštenu gumu na maketu. Prehladno je sada za te mekane gume, tako i tako sada i nije baš za voziti se (brzo)...

Ma kuzim sve to, ali on kaze da njemu drzi super a meni svako tolko zadnja pusti...
Znam da je i do vozaca i da posto je on brzi bolje je ugrije al opet pitam se dal bi mi druga gima bolje radila jer se mislim vozit i 12ti i prvi mjesec...
 
Fluidno sa gasom kroz krivine i nema problema a ako nismo baš iskusni onda ne pretjeravati sa KS jer po nekad nas koštaju glave
 
ljudina said:
Fluidno sa gasom kroz krivine i nema problema a ako nismo baš iskusni onda ne pretjeravati sa KS jer po nekad nas koštaju glave

A hebiga kad je gust otvorit gas cim prije da osjetis da zadnja malo siri putanju  :D
A ovo za konje si upravu al pruzila se dobra prilika uzet litru  (y)
 
karadolo46 said:
Jel mozda tvoj 899 zavrsio kod antonia u RI...  :misli:

Hvali se Antonio kako se sad i polumrtve babe okreću za  njim na ulici...  :LOL: :LOL:
 
Prijatelj ima na CBR 600 S20 i ono što sam primijetio je da guma ima vrlo visoku radnu temperaturu.. Dosta  sporijim tempom od mene njegova S20 je na dodir puno toplija od moje DR3 šta mi baš nije napeto...    Nekako imam dojam da bi pustila guma kad bi se pošteno  vozila...  :misli:
 
evo jedno razmišljanje u vezi dot-a guma
pošto vidim da ljudi koji voze brže i bolje od mene kažu da dot nije bitan,kupio neki dan vfr800,ima 11300km,2000g,na njemu gume zadnja 1501 još ni zaštitni sloj nije skinut,prednja 1002 isto nisu ni brkovi skinuti,motor stajao u garaži na štenderima,suho,mračno
probao vozit na vanjskoj temp. 9-11 c,vozio laganini i ništ čudno,istina ne preko 170 i samo dugi blagi zavoji
ipak iako nemaju vidljivih nedostataka(čak ni pod prstom nisu tvrde ko kamen)pošto motor neću reg. negdje do 3-4mj kupit ću nove gume