GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Iebi Vyethar said:
da, bio sam na vidikovcu jučer
Onda smo se skoro sreli  :mrgreen:,ja sam namjeravao jučer do vidikovca ali imao sam problema sa autom tako da nisam stigao,bio na kraju đir do grobnika. Ali srest će mo se jednom  :mrgreen:
 
Gume jučer naručene, danas došle (y) (y) (y) Sve pohvale na poslovnosti i ekspeditivnosti i to naravno nije prvi put. (y) (y) (y)

Osim pohvala Bimbi imam još nešto za pripoćiti svekolikom pučanstvu koje prati forum.

Naime od prošle godine sam na Pirelli Diablo Stradi jer jednostavno nisam mogao odoljeti da ne isprobam gumu po toj cijeni (prvo sam ipak malo popričao sa Bimbom). To su najjeftinije gume koje sam vozio od 04 mjeseca 1999te od kad vozim XXa, a u tom sam vremenu sa 3 Xa napravio ukupno preko 300000km. Kako vozim? Volim reći da vozim maštovito. Volim se popeljati šarf, a koliko je to šarf neka pričaju ljudi koji su se provozali samnom (a ima ih tu na forumu), jer pričati sam o sebi je nemjerodavno i nezahvalno. Guma je to koja me nigdje i nikad (vozim se cijele godine kad god mogu ili moram) nije iznevjerila po kiši, hladnoći, prilikom jurnjave i tako to. Normalno treba znati da niti jedna guma nije svemoguća, a normalno je da postoje i bolje gume. Treba znati i da se sa svakom gumom može pretjerati, a treba imati na umu i to da ne postoje gume koje na crti ili zebri neće kliznuti (kod crti i zebara treba uzeti u obzir da nisu sve isto natrackane jer ima ih koje su nacrtane na grubom asvaltu pa su u njegovim porama, a ima ih i koje su 2 milimetra (možda i više) debeli sloj boje na cesti, a osim načina na koji su crtane mogu biti i masne, vlažne, te masne i vlažne odjednom) jer to ovisi o onom što sam napisao u zagradi. Troše se 2 zadnje na 1 prednju (tako je barem kod mene na Xu) tako da sam u ovih godinu dana upravo to i potrošio pa ispada kad se prevede u kilometražu da sam sa zadnjom br. 1 napravio cca 7100 km, a zadnjom br.2 otprilike isto tako, što će reći da je prednja izgurala nekih petnaestak tisuće km. Meni to ulazi u zadovoljavajuču kilometražu obzirom na stil vožnje, i kad se na to doda cijena moja ocjena gume je čvrsta 7ica (ocijena od 1 do 10). Od prošlog tjedna na motoru je opet novi par Diablo Strade, a danas je stigla zaliha za iduću sezonu (jer neznam koliko će ih dugo biti po ovakvoj cijeni) :LOL: :LOL: :LOL:. Daaaaaa vozio sam i sportske gume koje su na suhom bolje, ali su na mokrom i hladnom pušiona. Probao sam i turing gume koje rade više kilometara, a neke su bolje i na kiši i po hladnom, ali su manje agilne i tako to svašta nešto.

Nego da zaključim: Izvrsna guma za malo, ma najmanje novaca u dimenzijama 120/70-ZR17 i 180/55-ZR17. Ko je bio skeptičan i nije ju probao jer je morao nazuti na svoju pilu nešto najnovije super performastično strašno dobro svedržeće trajno i neznam što sve ne, nepotrebno je bacio pare :jesus: :jesus: :jesus:

Jer kao što sam to napisao u ovoj temi, a i temi o gumama 2013te godine kad sam se uključio na forum, puno je filozofije o gumama i pritiscima istih, a malo kad mi se desi da na cesti vidim nekoga da projuri i da pomislim VAUuuuuuuuuu ovaj je fakat brz, dobar i zna kaj radi.

Gornji tekst baziran je na mojem iskustvu i moje je mišljenje. Normalno neće se svi složiti s time, ali nadam se da netko bude i da ću tom koji će se na osnovu ovdje napisanog odlučiti kupiti Diablo Stradu uštediti nešto novaca, a neće požaliti (y)

Pozdrav!
 
I onda se ljudima stavi link ..

http://motogume.hr/proizvod/pirelli-diablo-strada-set21

...i slikovno pojašnjenje šta znači 'šarf'        :wink:


 

Attachments

  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    30.4 KB · Views: 184
Trebam nove gume za ninju 250 iz 2010. Na njemu su još tvorničke koje imaju puno mesa ali više fakat ne valjaju. Motor inače vozim po zg kuća-posao-kuća po 4km tijekom skoro cijele godine, kilometraža je mala tako da mi trajnost nije važna, važno je da što bolje drži na mokrom, maglovitom, sluzavom vremenu i kratkim relacijama.

Gledam michelin street radial, pirelli sport demon... možda metzeler? Koliko bi koštao komplet i što preporučate?

Dimenzije su 110/70 r17 i 130/70 r17.
 
Moja iskustva na 250cc motoru sa Michelin Pilot Street radial izrazito dobra. Po suhom ju ne možeš sa tim motorima natjerat u neku krizu, dopušta dobre nagibe i pri tom je stabilna, a na mokrom i hladnijem odlična, naravno uz primjeren oprez. Osobno sam vagao između tog Michelina i Pirelli Rosso II u istim dimenzijama. Vjerujem da je zasigurno bolja na suhom, ali i dosta skuplja, a Michelin mi je, osim što je po setu jeftiniji, po testovima djelovao kao zaokruženija cjelina za cijelogodišnju uporabu, što mi je kod tog motora bilo bitno. Za ostale gume u tim dimenzijama ne znam. 

Doduše, dimenzije su mi 110/140 (original), u 130 je puno manji izbor, a vjerujem da bi i kod tebe to odstupanje bilo prihvatljivo  (y)
 
vozd said:
Trebam nove gume za ninju 250 iz 2010. Na njemu su još tvorničke koje imaju puno mesa ali više fakat ne valjaju. Motor inače vozim po zg kuća-posao-kuća po 4km tijekom skoro cijele godine, kilometraža je mala tako da mi trajnost nije važna, važno je da što bolje drži na mokrom, maglovitom, sluzavom vremenu i kratkim relacijama.

Gledam michelin street radial, pirelli sport demon... možda metzeler? Koliko bi koštao komplet i što preporučate?

Dimenzije su 110/70 r17 i 130/70 r17.
Ja sam u tim dimenzijama vozio Metzeler Lasertec i Michelin Street Radial. Osobno bi za sebe uzeo Street Radial jer su mi bile baš dobre gume, lijepo su padale u nagib, držale po suhom odlično bez greške. Po mokrom ih nisam probao.
Ali u tvom slučaju bi ipak uzeo Lasertec jer nikad nisam imao nikakvu kriznu situaciju s njima, niti kiša niti neka veća brzina. Mislim da one više puno odgovaraju tvom načinu vožnje zbog cijelogodišnje vožnje i hladnog i morkog.  (y)
 
Općenito :mrgreen:
 

Attachments

  • FB_IMG_1505570993271.jpg
    FB_IMG_1505570993271.jpg
    88.7 KB · Views: 266
zločest si  :LOL: