GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

boRRis929 said:
Samo ako ces nam u ruksaku svaki dan donijeti po pivo  :mrgreen:
Nesmi se pit pivo priko posla[emoji30]

Poslano sa mob

 
Svi koji rade u usluznim djelatnostima bi trebali imati bar 0,5 promila na poslu....zbog svojeg zdravlja  :mrgreen:
 
Ne bi pomoga ni Apaurin od 10mg kakvih sve pacijenata dođe.

Poslano sa mob

 
pozz

Imam ovaj mjerač pritiska sa ebaya

https://www.ebay.com/itm/Tire-Pressure-Guage-Digital-Car-Bike-Truck-Auto-Air-PSI-Meter-Tester-Tyre-Gauge/282066653346?epid=508653984&hash=item41ac7b90a2%3Ag%3AnBEAAOSwOVpXTq1x&_sacat=0&_nkw=tyre+preassure&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

Kontroliram s njime pritisak, već neko vrijeme.

Kako su došli topliji dani, pritisak u gumama mi ostaje isti. I nakon cca 10 dana-2 tjedna ne diranja motora.
Motor držim u garaži zgrade. -1 kat.
Gume su Pirelli Angel ST.

Jel to do atmosferskih uvjeta, ili? Preko zime, hladnijih dana, pritisak je znao opadati....
 
limun said:
pozz

Imam ovaj mjerač pritiska sa ebaya

https://www.ebay.com/itm/Tire-Pressure-Guage-Digital-Car-Bike-Truck-Auto-Air-PSI-Meter-Tester-Tyre-Gauge/282066653346?epid=508653984&hash=item41ac7b90a2%3Ag%3AnBEAAOSwOVpXTq1x&_sacat=0&_nkw=tyre+preassure&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

Kontroliram s njime pritisak, već neko vrijeme.

Kako su došli topliji dani, pritisak u gumama mi ostaje isti. I nakon cca 10 dana-2 tjedna ne diranja motora.
Motor držim u garaži zgrade. -1 kat.
Gume su Pirelli Angel ST.

Jel to do atmosferskih uvjeta, ili? Preko zime, hladnijih dana, pritisak je znao opadati....

Porast ili pad temperature zraka u gumi za cca 8-9 stupnjeva C ce promijenit tlak za 0.1bar otprilike (toplije: rast tlaka, hladnije: pad tlaka). Napumpana guma koja stoji, a ne koristi se ce brze gubiti tlak, mjesecno to moze biti i do 0,1bar, neovisno o temperaturi (tj. kad bi mjerio u istim uvjetima, pad tlaka bi mogao biti toliki), ako je sve ispravno, iako, ne primjecujem da je bas toliko, obicno je manje u mom slucaju (pricam o autu jer otprilike jednom mjesecno kontroliram tlak u gumama, gume na motoru ionako provjerim svaki put prije voznje pa kod te provjere uvijek malo zraka "iscuri").
 
Kada smo kod tlakova, molio bih info vezano uz angel ST. Picim na put od par tisuca kilometara natrpan kao ciganska cerga. Prtljage ima sigurno 40-50 kg + cura (55kg) i ja (85kg). Na koliko napumpati gume pod takvim opterecenjem. Hvala  (y)
 
nostradamusbj said:
Kada smo kod tlakova, molio bih info vezano uz angel ST. Picim na put od par tisuca kilometara natrpan kao ciganska cerga. Prtljage ima sigurno 40-50 kg + cura (55kg) i ja (85kg). Na koliko napumpati gume pod takvim opterecenjem. Hvala  (y)
Ja kad imam babu i kofere na Versysu pumpam ST pr 2.5 zad 2.9 ali svejedno zadnja pod kraj dobije ravnicu po sredini..
Bez tereta standardnih 2.25-2.5
 
Gledam VEĆ dugo Dunlop sportsmart 2 MAX, zanima me vožnja na otvorenoj cesti, po suhom , dinamično...

Netko neka iskustva ako je vozio isto, pozzzz svima.
 
Meni frend ima već drugi par dunlopica na  ktm super duke r 1290 i ozbiljno se drapa s njima. Uz to vozi ih kroz cijelu godinu (y)
 
Godinama sam na Pirelliju i Metzeleru, zadnje što sam vozio jest Diablo rosso corsa 2 i sa tom gumom sa potpuno zadovoljan ....
Prije dosta godina uzeo sam sportsmart 1 i nisam bio nešto oduševljen...
Cijena od 1790 kn za set Sportsmarta 2 max 120/180 je ok , makar mi cijena nije presudna u odabiru...
 
Evo i ja se pridruzio sektašima Mitasa...doduše samo je zadnja kod mene...stavio sam je iz radoznalosti i zbog toga sta doma imam 2kom 212 gp pro u extra stanju pa mi steta to satrat liti u normalnoj voznji...za sada prezadovoljan gumom...je da je to penzionerska voznja uglavnom radi guzve al tu i tamo se otvori prilika koji zavoj kako treba i ok je skroz...

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk

 
PYsTKPT.jpg


2800 Km.

Vozim motor na posao i sad se sredina pocela trositi dobrano. Jos uvijek nisam primjetio nikakve nuspojave, jos uvijek odlicno drzi i lijepo pada.

Nekako sumnjam da ce prebaciti 4000 Km.
 
Ja sam svoju skinuo na 4, nije jos bila mrtva jos bi jedan đir odradila al sljedeca voznja je oko 1500km pa mi se nije dalo riskirati sa starom, dovoljno su jeftine
Kak ja ne vozim ni grad ni autoput potpuno jednolicno se potrosila, mm od svih granicnika dosla
 
Ja sam ju frknuo na 4500  :mrgreen:
 
Bye bye SC, bilo se lijepo družiti sa vama  8)
 

Attachments

  • 20180804_091719.jpg
    20180804_091719.jpg
    396.6 KB · Views: 378
Ima još nešto gripa ali nije to to, čim ja tazmišljam o gumi a ne o vožnji, guma ide pa-pa  :mrgreen: