GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

tibertov said:
Ima soft, normal i sport...većinom sam u sportu. Jebiga vi ste svi atletski građeni, a ja 120kg  :( ...budem digao tlak na 3.0, al s novom gumom, s ovom vise nema smisla.

Kao što sam rekao, rdc mi pokazuje 2.7, a na benzinskoj 2.9...i kome sad vjerovat...tako da ja uvijek vozim da na rdc bude očitanje 2.7. Možda je u tome problem...
Piše ti u post-u iznad :wink:
 
Tlak u gumama provjeravaj/pumpaj na hladno, prije voznje, kad se zagriju tlak se poveca pa ti je pumpanje na benziskoj pumpi na 2.9 zapravo realnih 2.5-2.6, a i kako vjerovat manometru na pumpama?
Taman da je manometar savrsen, ako toplu gumu provjeris na 2.7 kako si spomenuo, to znaci da bi tlak kad se ona ispravno pumpa 2.3-2.4, a uz svo opterecenje koje spominjes, to je puuuuuno premalo

 
tibertov said:
Pa jel se može guma zagrijat u 3km vožnje do benzinske? To znači da prije svake vožnje moram doma pumpat.

Moze, ne na radnu temperaturu, pogotovo ako je lagana voznja, ali da ce tlak porast i u 3km - hoce.

Ne moras pumpat prije svake voznje, ali provjerit bi bilo pozeljno  (y)  Imas na ebayu digitalnih manometara za par dolara, dovoljno su precizni za to sto ti treba.
 
3alfa3 said:
Moze, ne na radnu temperaturu, pogotovo ako je lagana voznja, ali da ce tlak porast i u 3km - hoce.

Ne moras pumpat prije svake voznje, ali provjerit bi bilo pozeljno  (y)  Imas na ebayu digitalnih manometara za par dolara, dovoljno su precizni za to sto ti treba.
Izgleda da triba 10-15 ljudi napisat isto da bi se uvjeria.
 
tibertov said:
Pa jel se može guma zagrijat u 3km vožnje do benzinske? To znači da prije svake vožnje moram doma pumpat.

Meni se u 3km lagane voznje guma zagrije dovoljno da pritisak skoci za oko 0,2 bar.
Ovo sto su ti drugi vec predlozili ti je najbolje. Kupi neki mini manometar i drzi ga stalno pod sicom. Sa njim iskljucivo na hladno, prije voznje provjeris pritisak (ja provjeravam jednom u 7 dana), koristi ga i za provjeru/potvrdu pritiska kada pumpas gume na nekoj benzinskoj. Neka ti benzinska bude samo izvor zraka za pumpanje, a ocitanje gledas iskljucivo na svom manometru (y)

 
tibertov said:
Ok, budem tako radio, hvala na savjetima.

Ako nemas izbora pa moras voziti do benzinske da dopuses gume, onda zapamti koliko su bile ispuhane kada si mjerio na hladno i za toliko "prepusi" na pumpi.
Npr zadnja ti na hladno bude 2,6, a trebalo bi 2,9. Kada dodjes do benzinske, vjerovatno ce ti pokazivati  2,9 zbog zagrijavanja. U tom slucaju dodaj jos 0,3 i napusi na 3,2. Kada se guma i zrak u njoj ohladi, trebalo bi da pritisak padne i bude tu negdje oko 2,9. Ovo nije strogo precizna racunica, ali ja na ovaj nacin pogodim pritisak u odprilike 0,1 bar razlike.
Ili ih jos malo prepusi, vrati motor u garazu (nemoj se vozati) pa par sati kasnije izmjeri na hladno i po potrebi ispusi na zeljeni pritisak
 
ili da ga gura 3 km do benzinske, ovako postoji šansa da se računica sjebe :misli:
 
ja prije vožnje obavezno vizualnim pregledom ustanovim da guma nije prazna... pa onda još i nogom stisnem da vidim da nije prazna...

ako nije vozim po zadnjem , stružem fuzićima i boli me kurac koji je tlak  :mrgreen:
 
to je na grubo, a za precizno se sjedne na motor i malo cocne i gleda u gumu jel prazna.. :mrgreen:
 
MOONSHIELD said:
ili da ga gura 3 km do benzinske, ovako postoji šansa da se računica sjebe :misli:
Još sigurnije bi bilo skinit kola s motora, odnit ih do benzinske (pokrivene bilim platnom da ne upijaju sunce putem) i onda napumpat.
Prilikom pumpanja ih držat u zraku da se ne prenosi toplina s podloge.

:misli:
 
ako ćemo tjerat' mak na konac, tako bi bilo najbolje (y)
i obavezno na benzinskoj tražiti potvrdu DZM da je tlakomjer friško baždaren jer bi se moglo desiti da i ta 0.3 bara krivo pokazuje i onda ponovo agonija..
 
A niste promislili da mu komp na motoru pokazuje točni pritisak u gumama, aaa!!! :LOL: :jesus:
 
Kaj vi pumpate gume? :shock: :shock: Bolesno....

:mrgreen: :mrgreen:
 
DD750 said:
Pošto nitko nije odgovorio mene isto pitanje zanima metzeler m7rr ili pireli rosso corsa 2 vozio sam  pireli rosso corsa oduševila me a ako je ko voza pireli rosso corsa 2 zanima me razmišljanje...
nemam previse iskustva ali od nedavno imam rosso 2 i dobra mi je. Nekoliko iskusnih ljudi su je hvalili. Koliko kuzim ona je sastrane kao corsa a po sredini je tvrda da duze traje
 
Dragon Racing said:
Ja lupnem nogom gumu, i ako se cuje tupi dupppp, dobro je. Do sad nisam ima problema.
To je to .... ja čak obratim pažnju i na to koliko mi se čizma odbije  :LOL: (y)