GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ne gadi ovi prostor tu. Bitte


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
pred 5-6 str. smo nešto pisali o maxi enduro gumama

bridgestone battlewing (bw501 prednja i bw502 zadnja)

vožnja do sada jako umjerena, privikavam se na novu koncepciju motora, nov motor, gume, itd., sve novo u kratkim crtama
opčenito prosječan vozač u pitanju, nisam neka šoferčina

za sada sam zadovoljan, guma je u svim režimima izvršila šta se od nje tražilo (put, autocesta, kiša, u dvoje, zavoji, brzo se grije, nije osjetljiva na pjesak po cesti itd.)
ja se vozim na nekih 2/3 svojih mogučnosti ali do tu (dalje nisam probao) guma pokazuje da prati moj tempo i tempo motora
zanimljivo je da i prednju dosta opterečujem, više nego na ranijim motorima...

na slikama ispod sam se vozio po meni ne tako dobro poznatim cestama pa je ovaj graining malo pomaknut više prema sredini u odnosu na inače...

usput pitanje...
kažu prednja malo manje nego inače (2.3) dok zadnja može kao i na cestovnim motorima (2.9)...
Matko? :misli: savjet...
 

Attachments

  • IMG_0522_resize.jpg
    IMG_0522_resize.jpg
    339.1 KB · Views: 210
  • IMG_0525resize.jpg
    IMG_0525resize.jpg
    425.8 KB · Views: 196
bimba i ostali znalci molim savjet! Znači, na motoru sam imao (prednju još uvijek imam) gume Dunlop sportmax D214 i dok smo bili na vožnji kroz Austriju vidim čavao u zadnjoj gumi  :LOL:  Budući da je to bilo dan prije velike gospe u 5 sati popodne jedina guma koju smo mogli nabaviti je bila roadsmart 3. Uzmi ili ostavi - uzeo naravno bolje nego preko Grossa sa čavlom u gumi.
Sad trebam promijenit prednju a mislio sam uzeti sportsmart 2 max ili slično. Mogu li te gume zajedno :misli: (mada znam da nije pametno miješat kruške i jabuke) barem neko vrijeme dok zadnja ne dođe opet na red pa se prebacim na sport gume? Nebi baš da mi se gume posvađaju u nekom zavoju a ja završim u grabi  :grin:
 
Ak je za silu idu zajedno ako nije nemoj rasparivat vrlo jednostavno  :mrgreen:
 
Razmisljao sam da na rs250 metnem sm gume, s obzirom da je dosta lagan motor, i da mi treba za iskljucivo suhu i glatku cestu, da se brzo grije i da to drzi? Inace, nevezano za ovaj moj post,  razmisljao sam uzeti RacetecK3, navodno odkicna na suhom...sad niti sam vise ne znam sta bi bila preporuka :misli:
 
Navodno su za lake motociklete dobre sportmax gpr alpha 13. Ja sam vozio na prethodniku, gpr alpha 10 na malo tezem, ali sa manje konja i guma je drzala nevjerovatno, ali su se brzo potrosile.
A i cijena je visoka.
A i preporucio bih viralnu Mitas sport force+, koja za pola novaca radi, skoro, isti posao.

 
biker4life said:
usput pitanje...
kažu prednja malo manje nego inače (2.3) dok zadnja može kao i na cestovnim motorima (2.9)...
Matko? :misli: savjet...

Usput, za Matana, na R1200GSA vozim s 2,3/2,6 - ne li to u redu?
Guma Anakee 3 s kojom sam generalno happy. Sad s 6500km sredina već vidljivo otupila ali nema tragova popuštanja. Idući set Pirelli ST3.
 
MCX said:
Razmisljao sam da na rs250 metnem sm gume, s obzirom da je dosta lagan motor, i da mi treba za iskljucivo suhu i glatku cestu, da se brzo grije i da to drzi? Inace, nevezano za ovaj moj post,  razmisljao sam uzeti RacetecK3, navodno odkicna na suhom...sad niti sam vise ne znam sta bi bila preporuka :misli:

A koje si dimezije tia stavit .... na MK1 RS250 su dimenzije 110/70 zr 17 & 150/60 zr 17 a na MK2 120/60 ZR 17 & 150/60 ZR 17 ? ili si mislia stavit 120/70 17 & 160/60 17 !?
 
Flato said:
Usput, za Matana, na R1200GSA vozim s 2,3/2,6 - ne li to u redu?
Guma Anakee 3 s kojom sam generalno happy. Sad s 6500km sredina već vidljivo otupila ali nema tragova popuštanja. Idući set Pirelli ST3.

ako si solo 2,3 & 2,6 je uredu , tvornička preporuka je 2,5 & 2,9
 
Pitanje

Na stromu su gume bridgestone batlax adventure a40 rf to je oznaka dot je 1517
Pitanje glasi da li da to mijenjam odmah ili da vozim

To su gume sa kojima je kupljen
 
Uzmi križni i stegni taj šraf, vidiš da ti je otpušten  :mrgreen:
 
Shit!
I sta, jel sigurna dalje takva guma? Ono, da ne vrisne tamo negdje na 60kmh...

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk