GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

go-go said:
još sam na D212.. 8)
Nema komplikacija onda  :mrgreen:
Na koliko si nazad?
 
go-go said:
na 1.1, ak misliš na tlak..i ak misliš na grobnik..
Mislio na tlak al na cestu (y)
 
Face_Off said:
Skini pdf pa vidi dunlop preporuke  (y)
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.mprata.fi/index.php%3Faction%3Ddlattach%3Btopic%3D228.0%3Battach%3D5924&ved=2ahUKEwjhsZei-ZziAhXikYsKHYClDa8QFjAKegQIBxAB&usg=AOvVaw0sWUCI4trzuToSpiz_Ekwu

koss said:
Od 1.1 do 1.4 zadnja. Zavisi kako se voziš.
Prednja 2.1

zahvaljujem :D  (y)
 
go-go said:
1.2-3 karlobag.. (y)
Ja ipak malo vise drzim na magistrali al i 600 je...
 
Kupio sam iz Austrije set guma Pirelli Diablo Strada za moju Thundercat,
Zanimljivo mi je to sto je prednja "made in China" a zadnja "made in Germany"  :misli:  obe DOT 2018
 
motorash said:
Kupio sam iz Austrije set guma Pirelli Diablo Strada za moju Thundercat,
Zanimljivo mi je to sto je prednja "made in China" a zadnja "made in Germany"  :misli:  obe DOT 2018
Tako sam ja preko Motoboxa kupio Diablo II (kad su tek izašle) pa htio/ne htio sam bio malo skeptičan prema prednjoj. 
Na kraju me Matko informirao da je tvornica u Kini trenutno najbolje (najnovije) što Pirelli ima.
 
Pa da, ipak je to pod nadzorom Pirelli-ja na vrhunskom nivou, samo,  kad vidis ono "made in china" malo te prodje neka jeza  :mrgreen:
 
Jucer narucene, danas stigle. Izgubio podatak koji mi je to set pp-a, svakako dvoznamenkasti. Jos vruce od kalupa (isti DOT na obje). Taman ce sazrijet za par mjeseci kad ce na motor [emoji23]
6bfe841c4337bcde53c924c2d16b30bc.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
Jesi li ti proba šta drugo osim Michelina? Teško mi je objasnit takvu tvoju oduševljenost tim gumama! :misli: :shock: :wink:
 
Sinna said:
Jesi li ti proba šta drugo osim Michelina? Teško mi je objasnit takvu tvoju oduševljenost tim gumama! :misli: :shock: :wink:

Nije odusevljenost, nego proizvod koji u svim aspektima zadovoljava moje potrebe za fer cijenu.

Dunlop Qualifier (na prvom zecu ih izvozio do kraja, na drugom skinuo i prodao prije prve voznje),  Sportsmart 1 i 2 (1 je bila super za ganjanje po toplom vremenu, 2 nesto pitomija, obje pretvrde konstrukcije za moj ukus), Metzeler M7RR (2 seta, meni najbolja, al ne mogu opravdat cijenu za moje potrebe), Michelin PR3 (jedini izlet u ST gume  skinuo i prodao nakon par tisuca km)

PP mi je savrsena u svemu osim sto pozelim ponekad malo vise gripa zadnje gume kad asfalt nije kvalitetan, ali u principu sam i s tim zadovoljan. Za 1100kn po setu koji mi traje 7-8 tisuca km, meni odlicne

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sinna said:
Jesi li ti proba šta drugo osim Michelina? Teško mi je objasnit takvu tvoju oduševljenost tim gumama! :misli: :shock: :wink:
Pitanje na mjestu ... ja sam davnijih dana 3x imao PP (na istom motoru) i nikako s njima na zelenu granu.

Prve sam dobio kad sam kupio motor pa rekoh ajd' do mene je dok se malo ne naviknem na motor bla bla bla... onda nakon nekog vremena ih ponovno kupio jer su bile dosta jeftinije od npr. Dunlopa kojed sam preferirao, a opet su nekakav brand ali svejedno mi bile koma ... jedva dočekao potrošit ih.  Na kraju me pri prodaji kupac upilao sa time da bi kupio motor al' da su mi loše gume bla bla, pa rekoh kad je već tako evo ti PP na moj račun 🤣
 
Eto, dokaz da se gume kupuju za vozaca, a ne motor [emoji106]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
MIK0 said:
Pitanje na mjestu ... ja sam davnijih dana 3x imao PP (na istom motoru) i nikako s njima na zelenu granu.

Prve sam dobio kad sam kupio motor pa rekoh ajd' do mene je dok se malo ne naviknem na motor bla bla bla... onda nakon nekog vremena ih ponovno kupio jer su bile dosta jeftinije od npr. Dunlopa kojed sam preferirao, a opet su nekakav brand ali svejedno mi bile koma ... jedva dočekao potrošit ih.  Na kraju me pri prodaji kupac upilao sa time da bi kupio motor al' da su mi loše gume bla bla, pa rekoh kad je već tako evo ti PP na moj račun 🤣

:LOL:
E jesi ga pripazio  :mrgreen:
Ma cudni su ukusi i sve je od vozaca do vozaca. Evo ti si upravo naveo da se slazes sa Dunlopom, a ja ga npr smisliti ne mogu, nikako se ne slazemo... Posljednje Dunlop gume koje sam vozio su bile D208 i prva serija Qualifier-a koja je tada bila aktuelna, a tome sada ima skoro 10 godina. Danasnji modeli su sigurno 100 puta bolji, ali neka losa iskustva ti se jednostavno toliko urezu da ne zelis vise ponovo ni da pokusas. Ja sebe vidim na Dunlopu jedino ako mi dodju na motoru koji kupim, ali i to je pitanje koliko bi vremena proslo prije skidanja i zamjene sa necim drugim
 
esso_sa said:
:LOL:
E jesi ga pripazio  :mrgreen:
Ma cudni su ukusi i sve je od vozaca do vozaca. Evo ti si upravo naveo da se slazes sa Dunlopom, a ja ga npr smisliti ne mogu, nikako se ne slazemo... Posljednje Dunlop gume koje sam vozio su bile D208 i prva serija Qualifier-a koja je tada bila aktuelna, a tome sada ima skoro 10 godina. Danasnji modeli su sigurno 100 puta bolji, ali neka losa iskustva ti se jednostavno toliko urezu da ne zelis vise ponovo ni da pokusas. Ja sebe vidim na Dunlopu jedino ako mi dodju na motoru koji kupim, ali i to je pitanje koliko bi vremena proslo prije skidanja i zamjene sa necim drugim


Pa tako je i meni sa Dunlopom. Serijske odvozio nekako na prvom Z750. Poslije mu dao sansu kroz Sporstmart 1, onda poslije i Sportsmart 2 (izmedju njih PP). Nakon toga, ne vise Dunlop. Jednostano mi ne odgovara. Na slijedecem motoru ih skinuo prije prvih metara voznje (motor mi dosao iz ducana na prikolici u garazu i odma mijenjao gume dok sam jos mogao dobit neke novce za njih, doplatio vrlo malo i PP stavio).

Moji kriteriji su slijedeci:

1. profil, kako motor ide u nagib, kako se tamo ponasa (PP ili volis ili mrzis po tom pitanju, nema sredine)
2. performanse koje su OK i po hladnijem vremenu (vozim samo po suhom, ali i po zimi ako se nadje koji suhi dan, a da temperatura nije negativna)
3. performanse koje ce biti OK i na tvornickom tlaku od 2.5F i 2.9R za sve uvjete i ceste gdje vozim
4. gume mekse konstrukcije (zato mi valjda i odgovara 2.5 i 2.9 na PP)
4. povjerenje u prednju gumu sto se gripa tice, zadnja manje bitna, ali ne nevazna
5. trajnost/cijena (zapravo omjer kn/km)

I da nije stavke 5, to bi mi bio Metzeler M7RR, s tim da je stavka 1 meni bolja kod PP, jednostavno mi vise odgovara, valjda navika. Preciznije, volim na njoj lakocu spustanja u nagib, ali vise volim preciznost u nagibu kod Metzelera, kad to zbrojim i oduzmem, PP mi ipak mrvicu vise odgovara po tom pitanju.


Da nebi bilo da hvalim PP: ne, ne hvalim. Samo kazem da MENI odgovara, a razloge sam naveo po stavkama.