GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Bogami si je pošteno odjavio! Jel to 190 ili 200?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 
Mogli ste vas dva i stat jutros u Brodarici da zapivamo
 
stkaos said:
Valjda ima razloga za to.

pa i nema bas...
kupis luksuznu stvar, koja je opasna, koja znas da kosta nenormalno puno za prosjecnog hrvatskog radnika...
i onda stedis na osnovnim stvarima za sigurnost...
 
Evo da i ja napišem svoj osvrt i usporedbu novije touring gume i stare sport gume. Motor je hornet 600, 2008.

Dunlop roadsmart 3 - kupio motor sa tim gumama gore, imale 200 km. Prednja trajala 22000, zadnja 12000, drugu zadnju skinuo na 10000, i ova od 22 i ova od 12 su mogle još malo. Vožnje svakakve, i autoputa i u dvoje i plominke...  Hladnije i gladak asfalt, ko led, malo jače davanje gasa, bježi zadnja. U zavojima sigurnost jedino ako je dobar asfalt ( plominka ili magistrala). Jednom mi je i prednja proklizala na ne baš jakom kočenju  na grubom asfaltu. Šaltanje na 12000+ okretaja osjećao kako ne hvataju odmah nakon sta bi promjenio u višu.  Bjele crte ok. Po kiši isto super, maksimalno opusteno.
Dali bi ih opet uzeo, ne bi, dosadile mi 😁

Michelin PP - puno njih pljuje po njima,  ja ih ubo za set 960,00 kn, dot 19.
Vani kada je 35+, kurca ne drzi, po nikakvom asfaltu. Na pogled bilih crta klizi, a kamoli da idem na njih. Do ruba su išle samo nakon par piva, inače ne uljevaju bas povjerenje da im se brusi rub. U zavojima puno bolje nego Dunlop, i opcenito bolji filing vožnje.  I puno bliže ruba idu nego Dunlop.

E sad, ni jedna ni druga nisu mi se pokazale kao odlične,  ali bi opet išao na PP. Ta trajnost Dunlopa ne opravdava cijenu, rađe ću uzet 2 PP nego jednu Road smart 3. A i jebes gumu koja traje 22000 km, i dopizdi nakon nekog vremena.

Sljedeći set ide taj famozni Mitas SF, pa da probamo i to  :021:
 
dani83 said:
pa i nema bas...
kupis luksuznu stvar, koja je opasna, koja znas da kosta nenormalno puno za prosjecnog hrvatskog radnika...
i onda stedis na osnovnim stvarima za sigurnost...
Kad ljudi već kupuju, onda imaju razlog za to. Ne mislin da se tu radi o štednji, prije je u pitanju dobiveno za novac. Ne branim nikoga, ali ti iz osobnog iskustva mogu reć da, u odnosu na mitas, niti jedna premium guma ničim ne može opravdat duplo veću cijenu. Niti jedna ne drži duplo bolje, niti duplo više traje, naprotiv, po pisanju ljudi ovdje, a i iz osobnog iskustva, u svemu su bolje od nekih puno skupljih guma, tako da, izbor je logičan.
 
dani83 said:
pa i nema bas...
kupis luksuznu stvar, koja je opasna, koja znas da kosta nenormalno puno za prosjecnog hrvatskog radnika...
i onda stedis na osnovnim stvarima za sigurnost...
zato najbolje uzeti socijalni motor, najgore socijalne gume koje se nude na tržištu i voziti socijalno pa si bez brige (y)
 
Ja na auto gumi ne mogu napraviti 22000km a ne na gumi za motor a nisam neki divljak na motoru i autu...daj mi pojasni kako si to uspio
 
plastikman said:
Ja na auto gumi ne mogu napraviti 22000km a ne na gumi za motor a nisam neki divljak na motoru i autu...daj mi pojasni kako si to uspio

Ne znam što bi ti rekao, normalna vožnja i kombinacija svega. Po sredini je bilo još mesa, sa jedne je strane došla do markera. Napominjem da je to prednja guma. Inače meni na autu bez problema 30000 Km. Jednom mjenjao na 20000, ali bio trap kriv i pojele se sa unutarnje strane.
 
Ja na socijalnom autu omjera mase i snage 1ks/10kg imam continetal premium contact 5  i prva osovina nakon 15 000km(6mjeseci stara) je 70% potrosena, zadnja osovina nakon 23 000km(11 mjeseci stara) je 85% potrosena. Prije toga na turanzama er300 i one su se 30% manje trosile ali kad bi dosle blizu kraja nisu drzale vise, i postale nekako plastične.

conti se jako dobro trose  ali i drze :mrgreen:

 

Attachments

  • 67598362_2378506952432527_8429439365024841728_n.jpg
    67598362_2378506952432527_8429439365024841728_n.jpg
    20.9 KB · Views: 98
MOONSHIELD said:
zato najbolje uzeti socijalni motor, najgore socijalne gume koje se nude na tržištu i voziti socijalno pa si bez brige (y)

najbitnije u toj prici vozit bez table...
to najvise kosta...

stkaos said:
Kad ljudi već kupuju, onda imaju razlog za to. Ne mislin da se tu radi o štednji, prije je u pitanju dobiveno za novac. Ne branim nikoga, ali ti iz osobnog iskustva mogu reć da, u odnosu na mitas, niti jedna premium guma ničim ne može opravdat duplo veću cijenu. Niti jedna ne drži duplo bolje, niti duplo više traje, naprotiv, po pisanju ljudi ovdje, a i iz osobnog iskustva, u svemu su bolje od nekih puno skupljih guma, tako da, izbor je logičan.

ko sto vecina stvari neopravdava duplo vecu cjenu...
bas gledam trenutno fotice...

Nikon D750 tjelo kosta nesta ispod 10 000kn
Nikon D850 tjelo kosta nesta preko 20 000kn

neka znacajnija razlika je sto 850 ima vise pixela
al to je onak...
ja sam s foticem od 12megapixela razviju fotografiju 70x50...

bmw 320 dodje sa nekom dobrom opremom kosta preko 60 000e, a i ide dosta i preko toga...
opravdava cjenu nad lexusum s cime? volvom?

po nekom enleskom casopisu je po kvaliteti lexus No1 bmw na 20 mjestu

golf s opremom kosta 250 000kn
toyota corolla dodje 70 000kn manje, vjerojatno s boljom opremom nego taj golf..


 
+marek+ said:
dani promjeni dilera, mada mi se čini da je prekasno  :mrgreen:
Kakvo mjenjanje dilera, nek podjeli s nama <3

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
BM0021 said:
Pa onda kupi leksus kad je bolji, di je problem?

Problem je sto me neinteresiraju auti...
Jedino neki nedostizni...
Jedino kombiji...

+marek+ said:
dani promjeni dilera, mada mi se čini da je prekasno  :mrgreen:


Bas se ne drogiram...evo 3 dan.... :mrgreen:
 
snoopyx said:
Sta nebi trebao za 200€ vec dobiti set Angel GT ili T30 Evo?

bilo je Angel ST za 1300kn, a GT je bila cca 1700kn.

Uglavnom, ubo sam polovne Michelin Pilot road 4, dot 2017 sa puno mesa (presle 3-4k), pa cu to isprobat.
Bio sam škrt za novim gumama, al sad se više skoro i neću vozit, sve do proljeća, a do onda ću vidit jesam li zadovoljan s time il ne.
A možda i prodam motor pa dođe nešto drugo.. bit će duga zima, svašta se mota po glavi.
 
DADO+ said:
:misli: jel' zna netko gdje se proizvode?
CONTINENTAL
CONTI SPORT ATTACK 120/70 ZR 17 + 190/50 ZR 17

:misli: bump?  :mrgreen:

https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=166349.msg4937433#msg4937433
 
dosta pirelica, mitasica i sl.  :mrgreen:

mmmmmmmmmmm  8) jel neko probao ove kontice  :D nisam dugo bio na Continetal-kama,
a sezona je i onako skoro gotova za nas kontinentalce  :LOL:  :D


S758DCL.png


(na oficijalnoj stranici, stoji info kako su isključivo "handmade in Germany" :mrgreen:
https://www.continental-tires.com/motorcycle/tires/motorcycle-tires/sport-hypersport/contisportattack3,
ali ako ih je neko probao, može nešto i napisati (y))