GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ja sam imao Z8 i bio sam zadovoljan, ali sad se dvoumim između PIRELLI Angel GT 2 i Michelin road 5, neznam koja je bolja na suhom, jer se po kiši vozim baš ako me negdje uhvati pljusak.
 
mali_zmaj said:
Za Hondu CBF 1000, sta se preporucuje,ja bih stavio Metzeler Z8 interact..,negdje sam na forumu dobio preporuku,al pojma gdje i u kojoj temi? Ima li iko konkretno iskustva!!?

Ja imam Hondu CBF1000FA, ali nemam iskustva sa gumama koje te zanimaju. Prije par mjeseci sam stavio Michelin Pilot Road 2, to je stariji model guma ali su ipak dvokomponentne. Do sad sam sa njima napravio više od 11000 km i još se nisu poderale ni trečinu. Vozim relativno laganim stilom ali znam i potegnuti povremeno. Gume su po suhoj cesti odlične, po mokroj srednje dobre, a po bijeloj crti znaju prokliziti, pogotovo u kombinaciji sa kišom pa treba biti oprezniji.
 
knez-Bj said:
Ja sam imao Z8 i bio sam zadovoljan, ali sad se dvoumim između PIRELLI Angel GT 2 i Michelin road 5, neznam koja je bolja na suhom, jer se po kiši vozim baš ako me negdje uhvati pljusak.

Imao sam ti ti ja michelin road 5 i ima par dana presao na GT 2 i pirelli je nenormalno bolji motor se vozi kao da je ntko maknuo 50 kg.

Na kisi ti neznam jer pirelli nisam probao samo na suh cca 300 km dobrih cesta, motor ti je FJR 1300 znaci komad kravetine i ako radi na njoj na drugima moze bit samo bolje
 
Momci dajte mi pojasnite razlike izmedu supercorse v2, v3
I vas prijedlog na koju smjesu da idem za cestovnu agresivnu upotrebu.
Stavio sam ove  sezone battlax bt023r, dobre su mogu jos one odvozit al to su sport touring gume....a ja iskljucivo koristim motor (zx6rr) za ganjanje po plominki ili jadranskoj magistrali pa bi neku pouzdaniju gumu koja se doslovno ljepi po cesti i nije mi zao ako ce izdrzat 4-5tkm, al da ju tih 4-5tk silujem.
Pa bi presao iskljucivo na supercorsu, samo me zanima koju smjesu da stavim i koji model supercorsi
Hvala na odgovorima.
 
zaira said:
Jel netko probao Rosso Corsa 2?
Stara rosso corsa je bila super, nova po svemu sudeci ce isto bit top.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
V3 je samo novija vezija cestovne v2

Smjese su označene slovima sc i brojem i koriste se na stazi

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 
toky70 said:
Momci dajte mi pojasnite razlike izmedu supercorse v2, v3
I vas prijedlog na koju smjesu da idem za cestovnu agresivnu upotrebu.
Stavio sam ove  sezone battlax bt023r, dobre su mogu jos one odvozit al to su sport touring gume....a ja iskljucivo koristim motor (zx6rr) za ganjanje po plominki ili jadranskoj magistrali pa bi neku pouzdaniju gumu koja se doslovno ljepi po cesti i nije mi zao ako ce izdrzat 4-5tkm, al da ju tih 4-5tk silujem.
Pa bi presao iskljucivo na supercorsu, samo me zanima koju smjesu da stavim i koji model supercorsi
Hvala na odgovorima.

Diablo Supercorsa postoji u dvije opcije

SP- Racing Street guma , nema biranja smjesa , namjena prvenstveno ekstremnija vožnja po cesti ,  i povremeno amaterski po stazi

SC- Special Coumpaund, trkaća guma sa homologacijom za cestovnu upotrebu, dostupna u različitim smjesama , ovisno o konfiguraciji staze , temperaturi , vrsti asfalta itd... klasika kao i kod svih trkačih guma

Oznake V2 V3, se odnose na generacijski stariji, noviji model

Dakle
Pirelli Diablo Supercorsa SC2 V2, znači trkaća Supercorsa u Medium-Hard smjesi, druga generacija
Pirelli Diablo Supercorsa SP V3, recimo Racing Street guma , zadnje , treće genaracije

SP varijanta je dovoljna za cestu
 
Bimba ili ostali koji znate. Ima li smisla na maksi enduru spuštati tlak u gumama za življu vožnju. Uvijek se držim preporuke proizvođača 2,4/2,9, međutim vidim da tlak u gumama naraste na 2,9/3,4. 
 
Sandstorm said:
Ja imam Hondu CBF1000FA, ali nemam iskustva sa gumama koje te zanimaju. Prije par mjeseci sam stavio Michelin Pilot Road 2, to je stariji model guma ali su ipak dvokomponentne. Do sad sam sa njima napravio više od 11000 km i još se nisu poderale ni trečinu. Vozim relativno laganim stilom ali znam i potegnuti povremeno. Gume su po suhoj cesti odlične, po mokroj srednje dobre, a po bijeloj crti znaju prokliziti, pogotovo u kombinaciji sa kišom pa treba biti oprezniji.

Hvala na odgovoru!!  (y)
 
ko samui said:
Imao sam ti ti ja michelin road 5 i ima par dana presao na GT 2 i pirelli je nenormalno bolji motor se vozi kao da je ntko maknuo 50 kg.

Na kisi ti neznam jer pirelli nisam probao samo na suh cca 300 km dobrih cesta, motor ti je FJR 1300 znaci komad kravetine i ako radi na njoj na drugima moze bit samo bolje

Hvala na odgovoru!!  (y)
 
bimba said:
Diablo Supercorsa postoji u dvije opcije

SP- Racing Street guma , nema biranja smjesa , namjena prvenstveno ekstremnija vožnja po cesti ,  i povremeno amaterski po stazi

SC- Special Coumpaund, trkaća guma sa homologacijom za cestovnu upotrebu, dostupna u različitim smjesama , ovisno o konfiguraciji staze , temperaturi , vrsti asfalta itd... klasika kao i kod svih trkačih guma

Oznake V2 V3, se odnose na generacijski stariji, noviji model

Dakle
Pirelli Diablo Supercorsa SC2 V2, znači trkaća Supercorsa u Medium-Hard smjesi, druga generacija
Pirelli Diablo Supercorsa SP V3, recimo Racing Street guma , zadnje , treće genaracije

SP varijanta je dovoljna za cestu
Bimba?
Koju bi smjesu supercorse sc-a preporucio za Grobnik?
Za sad mi govore sc01 prednja sc02 zadnja.
Thnxx.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
s2r said:
Bimba?
Koju bi smjesu supercorse sc-a preporucio za Grobnik?
Za sad mi govore sc01 prednja sc02 zadnja.
Thnxx.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Više ovisi o temperaturi po kojoj ćeš se vozit:

2P9Fob6.png


I evo ti i tlakovi:

vJf4k9f.png
 
"Koju bi smjesu supercorse sc-a preporucio za Grobnik?
Za sad mi govore sc01 prednja sc02 zadnja.
Thnxx"

Ako pitas, nisu za tebe, ako je za track day, beskorisne su, kupi sp ili bilo sta iz klase racing street
 
zaira said:
Jel netko probao Rosso Corsa 2?
Nakon rosso corse lani stavio rosso corsa2 u 10 mjesecu zadnja skinuta u 04 mjesecu nakon 5tkm stavljena mitasica za probu,a prednja još na motoru oko 8tkm  :021:
Vožene po relativno hladnom asfaltu oko 10-15 C po dalmaciji
 
Nero said:
Više ovisi o temperaturi po kojoj ćeš se vozit:

2P9Fob6.png


I evo ti i tlakovi:

vJf4k9f.png
Thnxx.
Imam to vec kod sebe, pitam cisto covjeka koji ih prodaje kako stvari stoje.
Naravno da cu vozit ljeto/rana jesen.
Do sad su bile 212gp racer m, probao bi supercorse vise iz znatizelje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk