GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

BM0021 said:
Metzeler K3 cestovni, oko 2.000 km



Meni je svaki đir 500-600km, znači ubijem gume za 4 đira (nije ni prednje nešto više ostalo), odo na Mitas :mrgreen: ovo mi ispadne 100€ gume po điru

Na Karlobagu, a i opcenito D8, Mitas je vise nego dovoljan.

BKST88M.jpg
 
Znam, nema ovo smisla plaćati za cestovnu vožnju. Pogotovo meni koji ne vozim kad je hladno niti po kiši u 95% vožnji.
 
BM0021 said:
Metzeler K3 cestovni, oko 2.000 km

Meni je svaki đir 500-600km, znači ubijem gume za 4 đira (nije ni prednje nešto više ostalo), odo na Mitas :mrgreen: ovo mi ispadne 100€ gume po điru
Skup djir :LOL:
 
Dali ima tko iskustva sa Michelin Road 5 a da voli potegnuti do ruba? Znaci zanima me kako se ponaša u velikim nagibima... Do sada nisam koristio Touring gume.Dosta koristim autocestu i uvijek ode sredina a opet volim i malo potegnuti kad su dobri zavoji.
Trenutno imam serijske bridgestone s20
 

Attachments

  • michelin-pilot-road-5_2.jpg
    michelin-pilot-road-5_2.jpg
    33 KB · Views: 77
  • IMG_20190830_132637.jpg
    IMG_20190830_132637.jpg
    1.6 MB · Views: 96
koki_3 said:
Dali ima tko iskustva sa Michelin Road 5 a da voli potegnuti do ruba? Znaci zanima me kako se ponaša u velikim nagibima... Do sada nisam koristio Touring gume.Dosta koristim autocestu i uvijek ode sredina a opet volim i malo potegnuti kad su dobri zavoji.
Trenutno imam serijske bridgestone s20

Ima ih jedan na hondi cb600 f. Presao 8000km jos ih ima za 2000km, kaze da je jako zadovoljan. 2ct smjesa sare su na sredini bocno su slik i mekse. Skuzi se razlika u smjesu kad ih gledas.
 
NAKON predjenih cca. 1500km na s21
Ni mrtav nebi vise na Mitas  :wink:

Da prepravim tekst da se bolje razumjemo.  :D
 
Nero said:
Jebi ga, nisam toliko žestok pilot kao ti  (y)
Nisam ni ja ali nije neka razlika u cijeni a S21 je miljama bolji.(50€ po setu)
Mitas ima trakcije, dobro drzi ali nije to to.
Usporedbe radi zx10r, Power Rs vs Mitas,
Obje imaju dovoljno trakcije i drze fino ali na Poweru je Zx10r puno upravljiviji (ko bicikl) , ljepse se vozi i udobniji je.
Mitas krut i tvrd, moras spustat tlak pa je onda jos tromiji jedino traje puno duze nego Power Rs.
S21 na Mt10, pun pogodak= ne razmisljam o drugoj gumi.


Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 
Nexie said:
Nisam ni ja ali nije neka razlika u cijeni a S21 je miljama bolji.(50€ po setu)
Mitas ima trakcije, dobro drzi ali nije to to.
Usporedbe radi zx10r, Power Rs vs Mitas,
Obje imaju dovoljno trakcije i drze fino ali na Poweru je Zx10r puno upravljiviji (ko bicikl) , ljepse se vozi i udobniji je.
Mitas krut i tvrd, moras spustat tlak pa je onda jos tromiji jedino traje puno duze nego Power Rs.
S21 na Mt10, pun pogodak= ne razmisljam o drugoj gumi.


Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

(y)
 
Nexie said:
Nisam ni ja ali nije neka razlika u cijeni a S21 je miljama bolji.(50€ po setu)
Nexie said:
S21 cca. 1500km.
ako računamo da s mitasom napraviš barem 3000 km, onda baš i ne ispada 50 eura razlike po setu :mrgreen:

mitas ima daleko najbolji omjer uloženo - dobiveno od svih sportskih guma na tržištu jer je guma s kojom se bez problema može voziti po cesti sasvim solidnim tempom, isto tako i rekreativno po stazi i pri tom ima zadovoljavajuću trajnost...naravno da ima puno boljih guma, ali ima nas tu koji radimo 10+ tkm godišnje, kamo bi došli da promijenimo 7-8 setova guma godišnje :misli:
em je jebeno skupo, em stvarno nije praktično, em je nepotrebno za veliku većinu s obzirom na vozačke sposobnosti..
 
MOONSHIELD said:
ako računamo da s mitasom napraviš barem 3000 km, onda baš i ne ispada 50 eura razlike po setu :mrgreen:

mitas ima daleko najbolji omjer uloženo - dobiveno od svih sportskih guma na tržištu jer je guma s kojom se bez problema može voziti po cesti sasvim solidnim tempom, isto tako i rekreativno po stazi i pri tom ima zadovoljavajuću trajnost...naravno da ima puno boljih guma, ali ima nas tu koji radimo 10+ tkm godišnje, kamo bi došli da promijenimo 7-8 setova guma godišnje :misli:
em je jebeno skupo, em stvarno nije praktično, em je nepotrebno za veliku većinu s obzirom na vozačke sposobnosti..
S21 odvrti isto 7 8 tisuca bez problema ali nije sve u tome.
Ima guma koje traju jos duze i jos su jeftinije pa ih ne vozis.
Kazem nije Mitas los ali meni ne odgovara i nije mi vrijedan 50€ ustede.
Hebiga nekome i Maxis odgovara i naci ce 100 razloga zasto ga vozi ali u konacnici cuci uvijek samo jedan razlog[emoji23]

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 
Nero said:
S21 8000 Km?

A dobro onda.

A da, ima hrpa ekipa koja izveze 8k sa tom gumom isto kao sto ima nekih koji na mituljama izvuku 10.
Kako ne znam i ne zanima me.
Meni da s21 odradi 5 zadovoljan.

Slika s21 sa predjenih 7700km.
Kazem, sve ovisi o vozacu, cesti, motoru.
3257283d3e948972350edf0daf121d3d.jpg