GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

najveci trosak kod motora su benzin i gume inače...

ja sam u 11 mjeseci dosad napravio skoro 12 000km

mene mitas set terra force R kosta 680kn a metzeler 1200kn, gorivo dosad je kostalo cca 6000kn, odrzavanje(2x izmjene ulja i filtera,svjecica, filter zraka, neke brtve, zadnji disk i plocice, klizaci lanca, podmazivanje lanca, farbanje auspuha...) 3000kn, tehnicki 1000kn.

po tome kad gledas gume nisu neka cifra u odnosu na ovo ostalo na mitasu sam usparao cca 500kn po sezoni.

Opet sasvim solidno zadovoljavaju moje potrebe i voznju i zadovoljan sam gumama te bi ponovo kupio iste.

 
S20 nakon nešto više od 6000km i još bi mozda 1000 išla..95% voznja u dvoje. Prednja je još prva ugradnja, 10100 km i još malo mi fali do graničnika. Dali zna tko ako je S21 ili S 22 je tvrđa po sredini od s20 ili ne?

 
S20 evo ili obicni? Obicni s20 sam potrosio u 2 mjeseca xD s21 mi je trajal 6-7...
 
exfreerider said:
Skup djir :LOL:
Ne rade birtije pa je u globalu tu negdje :mrgreen:


koki_3 said:
Dali ima tko iskustva sa Michelin Road 5 a da voli potegnuti do ruba? Znaci zanima me kako se ponaša u velikim nagibima... Do sada nisam koristio Touring gume.Dosta koristim autocestu i uvijek ode sredina a opet volim i malo potegnuti kad su dobri zavoji.
Trenutno imam serijske bridgestone s20

Imao ih na K1300, jedan đir. Držala je ne mogu ništa konkretno reči ali stalno mi je bilo u glavi da će se pregrijati a i tlak je na magistrali otišao 0,5-0,6 bara gore, poslje njih na dunlopu tlak na istoj dionici 0,1 bar gore samo...
 
zanimljiva rasprava :mrgreen:

Mitas je jebena guma, treba joj malo da ugrije, al kad dobije temperaturu super drži, precizna, odlično traje, košta kikiriki... kome ta guma ne paše taj ni nezna vozit

makar kad se sve zbroji i oduzme još uvijek polovni KR majka i za cestu i za pistu :0648:
 
tibor said:
zanimljiva rasprava :mrgreen:

Mitas je jebena guma, treba joj malo da ugrije, al kad dobije temperaturu super drži, precizna, odlično traje, košta kikiriki... kome ta guma ne paše taj ni nezna vozit

makar kad se sve zbroji i oduzme još uvijek polovni KR majka i za cestu i za pistu :0648:

Da, šteta što je polovni KR vrsta u izumiranju :(

Futer vrati se  :mrgreen: :mrgreen: :0648: :0648:
 
Nexie said:
S21 odvrti isto 7 8 tisuca bez problema ali nije sve u tome.
Ima guma koje traju jos duze i jos su jeftinije pa ih ne vozis.
Kazem nije Mitas los ali meni ne odgovara i nije mi vrijedan 50€ ustede.
Hebiga nekome i Maxis odgovara i naci ce 100 razloga zasto ga vozi ali u konacnici cuci uvijek samo jedan razlog[emoji23]

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
kako sada 7-8 tisuća, a tebi drže 1500 :mrgreen:
pričamo o mitasu i s21, a ti si sada ubacio maxis, mogao si u usput i avon, a netko je sigurno super zadovoljan i qualifierom (pretpostavljam da i takvi postoje) i pilot powerom :mrgreen:

mitas na tlakovima na kojima je ja koristima (bez ikakvih ispuštanja i kemijanja - samo jedan tlak po cesti za obje gume), motorima na kojima ih ja vozim (v2 1000) i uvjetima u kojima ih ja koristim je skoro pa ideal guma, drži od prvog kilometra, brzo se grije, nema iznenađenja i napravi veselih 4500-5000 km, i još je cijena kikiriki za takvu gumu

s21 nisam vozio, ali vozio sam neke starije modele bridgestonea, recimo s bt016 sam bio zadovoljan po pitanju performansa, ali potrošnja je bila katastrofa, na 3000 km konci vani..
 
MOONSHIELD said:
kako sada 7-8 tisuća, a tebi drže 1500 :mrgreen:
pričamo o mitasu i s21, a ti si sada ubacio maxis, mogao si u usput i avon, a netko je sigurno super zadovoljan i qualifierom (pretpostavljam da i takvi postoje) i pilot powerom :mrgreen:

mitas na tlakovima na kojima je ja koristima (bez ikakvih ispuštanja i kemijanja - samo jedan tlak po cesti za obje gume), motorima na kojima ih ja vozim (v2 1000) i uvjetima u kojima ih ja koristim je skoro pa ideal guma, drži od prvog kilometra, brzo se grije, nema iznenađenja i napravi veselih 4500-5000 km, i još je cijena kikiriki za takvu gumu

s21 nisam vozio, ali vozio sam neke starije modele bridgestonea, recimo s bt016 sam bio zadovoljan po pitanju performansa, ali potrošnja je bila katastrofa, na 3000 km konci vani..
Decaci
Citajte malo sa razumljevanjem.
Napisao sam nakon 1500km na s21 nema sanse da stavim mitas opet.
Dakle nigdje nisam spomenuo da sam je potrosio nakon 1500km.
Nakon spomenute kilometraze guma izgleda kao nova kao sto je na slici vidljivo.

42a77a22312c432e7d08733893c4a99b.jpg


Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 
da bi se moglo pročitati s razumijevanjem, prvo treba napisati razumljivo, vidim da si sada editirao post (y)
 
I meni se vidi da bi S21 mogla dosegnut 7tkm, pa čak i prek na našim asfaltima. Uz ovu cijenu na akciji za 1600 kn po setu, ne razmišljam o drugoj, S22 je skoro 500 kn skuplji, pa bude počekal kad dojde S23  :mrgreen:
 
Nexie said:
S21 odvrti isto 7 8 tisuca bez problema ali nije sve u tome.
Ima guma koje traju jos duze i jos su jeftinije pa ih ne vozis.
Kazem nije Mitas los ali meni ne odgovara i nije mi vrijedan 50€ ustede.
Hebiga nekome i Maxis odgovara i naci ce 100 razloga zasto ga vozi ali u konacnici cuci uvijek samo jedan razlog[emoji23]

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

S21 7.000-8.000km??

Jedino ako motor guram 4.500- 5.000km
 
Ja sam imao s20 na motoru kad sam ga kupio .. meni nit smrdi ni mirise , a nije ni trajala dugo jedva sam je cekao skiniti
 
error said:
I meni se vidi da bi S21 mogla dosegnut 7tkm, pa čak i prek na našim asfaltima. Uz ovu cijenu na akciji za 1600 kn po setu, ne razmišljam o drugoj, S22 je skoro 500 kn skuplji, pa bude počekal kad dojde S23  :mrgreen:
Bas to, stvar asfalta.
Na jadranskoj magistrali je asfalt hrapav i jednostavno se guma brze potrosi nego recimo po Zg i okolici.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 
stipe_zxr said:
Ja sam imao s20 na motoru kad sam ga kupio .. meni nit smrdi ni mirise , a nije ni trajala dugo jedva sam je cekao skiniti
S20 je druga prica, s21 je trajnija i bolja guma.
Imas dosta testova i usporedbi po netu.
S21 vs s22 nije tolika razlika osim sto se s22 bolje vozi ali brzi nisi sa njom.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 
Nexie said:
S20 je druga prica, s21 je trajnija i bolja guma.
Imas dosta testova i usporedbi po netu.
S21 vs s22 nije tolika razlika osim sto se s22 bolje vozi ali brzi nisi sa njom.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Iako vozim brzo no nisam svemirski trkac ja sam tu s20 potrosio u 2 mjeseca(bokove i sredinu, platno se pokazalo po sredini) a platio ju 2200.. s 21 mi je dosta duze trajala...
 
SpoRRi said:
Iako vozim brzo no nisam svemirski trkac ja sam tu s20 potrosio u 2 mjeseca(bokove i sredinu, platno se pokazalo po sredini) a platio ju 2200.. s 21 mi je dosta duze trajala...
Ja je nisam nikada probao ali prijatelj je imao s20 tvornicku ugradnju na mt09 i brzo ju je skinuo, govorio je da mu je dosta klizala.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 
Pa sjecam se neugodnih trenutaka po bijelim crtama ali opcenito meni je guma drzala super. Sto se tice voznje nemam nikakvih zamjerki jedino sto trose bezobrazno brzo. Jbt nisam ni znao da ih vise ima.. ja mislio povuceno sa trzista. Kasnije sam iza njih uzeo s20evo one su mi isto duze trajale al ne vise od s21

Ps. Te tvornicke ugradnje su svakako smece. Ne moze se to mjerit sa onom kojom kupis u vulkanizera. Mozda na ovim premium svemirskim brodovima ipak dolaze normalne gume, ne znam nikad takve svemirske brodove nisam imao ni kupovao.