GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

S21 super guma. Da se manje vozim po kolu i kuplunzim dogurala bi 8k-10k km. Po kisi sasvim dobra.
Prednja do ruba na cesti bez problema. Trenutno best buy guma
4f88b66159ca5d1a1ffc5ac2186ae727.jpg
0ec4fa0ec1a36ab8d9763341027c9d39.jpg


Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
A gdje mrvite ovako gume ? Ko da po papiru za smirglanje vozite ili vozite da ispuhanim gumama :mrgreen:

Inace pitanje za gumo-ovjesne znalce - brzi dugi zavoji, nagib prakticno do ruba, motor pocne da "pliva" kao riba. Znaci i naprijed i nazad krene lelujati. Na zadnjoj gumi se to vidi u vidu lagano valovitog chicken stripe (ako ga ima), na prednjoj nema valova. Igranje sa ovjesom (kod mene je ovaj sa "dinamickim ogibljenjima"  :mrgreen:) ne pomaze pretjerano. U jacim, sporijim zavojima ovo ne dolazi toliko do izrazaja
Gume su Angel GT, pumpane na 2.5/2.9, ali motor se slicno ponasao i sa Roadtec01 npr (vozim uglavnom ST gume)
 
esso_sa said:
A gdje mrvite ovako gume ? Ko da po papiru za smirglanje vozite ili vozite da ispuhanim gumama :mrgreen:

Inace pitanje za gumo-ovjesne znalce - brzi dugi zavoji, nagib prakticno do ruba, motor pocne da "pliva" kao riba. Znaci i naprijed i nazad krene lelujati. Na zadnjoj gumi se to vidi u vidu lagano valovitog chicken stripe (ako ga ima), na prednjoj nema valova. Igranje sa ovjesom (kod mene je ovaj sa "dinamickim ogibljenjima"  :mrgreen:) ne pomaze pretjerano. U jacim, sporijim zavojima ovo ne dolazi toliko do izrazaja
Gume su Angel GT, pumpane na 2.5/2.9, ali motor se slicno ponasao i sa Roadtec01 npr (vozim uglavnom ST gume)
Senj - Starrigrad tj obicno do Barić drage ili Tribnja pa natrag :mrgreen:
 
Sredju said:
Supermoto je lagan i ne ide brzo, tako da guma traje minimum 30 posto dulje.
To je ako mislis da je smjesa na zadnjoj gumi ista kao ma velikom motoru. Ali bi rekao da nije jer se nebi nikad zagrijala na laganom motoru. Ide 210 u špici tako da nije ni za baciti

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 
Sredju said:
sporri, kad ti je dosadno i isao bi nekom na quratz, idi onom ko te napravio, ja peder nisam

:misli: ocekivao sam bolje od tebe.  :laugh:
 
Sredju said:
sta ima posebna bridgestone s21 samo za supermoto?
Da, nemozes očekivati da guma radi u istim vjetima na motoru od 130 kg i 230kg i ima performanse.

Do 160 širine je jedna smjesa 3LC do 160 na vise druga 5LC.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 
Stupac označen crvenim je teško definirati jer svatko vozi drugačije pa se i gume brže ili sporije troše ali pokušao sam uzeti neke srednje vrijednosti.

Y0SAsHt.png


 
MOONSHIELD said:
a netko je sigurno super zadovoljan i qualifierom (pretpostavljam da i takvi postoje) i pilot powerom :mrgreen:

Pa meni je PP skroz ok. Jedan put san se iša vozit s Nerom, i više se ne vozim s Nerom. Shvatia san da je to rješenje, nije Michelin ništa kriv :LOL:
 
esso_sa said:
A gdje mrvite ovako gume ? Ko da po papiru za smirglanje vozite ili vozite da ispuhanim gumama :mrgreen:

Inace pitanje za gumo-ovjesne znalce - brzi dugi zavoji, nagib prakticno do ruba, motor pocne da "pliva" kao riba. Znaci i naprijed i nazad krene lelujati. Na zadnjoj gumi se to vidi u vidu lagano valovitog chicken stripe (ako ga ima), na prednjoj nema valova. Igranje sa ovjesom (kod mene je ovaj sa "dinamickim ogibljenjima"  :mrgreen:) ne pomaze pretjerano. U jacim, sporijim zavojima ovo ne dolazi toliko do izrazaja
Gume su Angel GT, pumpane na 2.5/2.9, ali motor se slicno ponasao i sa Roadtec01 npr (vozim uglavnom ST gume)

to je na marofu fotkano

dakle staza
 
MaRi0_St said:
Pa meni je PP skroz ok. Jedan put san se iša vozit s Nerom, i više se ne vozim s Nerom. Shvatia san da je to rješenje, nije Michelin ništa kriv :LOL:
nije pp loša guma, srednja klasa dovoljna za 90% vozača koje poznam, ima puno lošijih..i ja sam jednom vozio iza njega i nisam se baš najbolje snašao, doduše to je bilo po splitu usred sezone :mrgreen:

tibor said:
to je na marofu fotkano

dakle staza
drugdje na kontinentu (sjeveru) ni ne može biti, kod nas nema takvih dionica, osim ako ne odvoziš par puta u komadu možđenec sudovec, ali i to je jebeno rizično s obzirom na količinu potencijalnih prepreka i opasnosti
 
Ja imam s20 na motoru, tvornicka ugradnja...mt09
Na pocetku su bile dost klizave, s vremenom sam se naucil na to, a sad su ok više manje...
No, i dalje nemam sigurnost sigurnost s njima makar znam potegnut povremeno, 2.3/2.7 tlakovi...
Oko 6500 sam izgural, zadnja je ubijena, s tim da je u mom kraju relativno gladak asfalt, i prvih 1500 je bila vozena ko po jajima zbog razrade...
Sad mislim na mitas, koje tlakove preporucate na tak relativno laganom motoru?


Sent using Tapatalk
 
MOONSHIELD said:
drugdje na kontinentu (sjeveru) ni ne može biti, kod nas nema takvih dionica, osim ako ne odvoziš par puta u komadu možđenec sudovec u komadu, ali i to je jebeno rizično s obzirom na količinu potencijalnih prepreka i opasnosti

Baš tak. Eventualno između Ivanca i Lepoglave tih par km solidnog asfalta i zavoja i Lepoglava-Trakošćan. Ali to je ravno ruskom ruletu, pogotovo Trakošćan radi kamiona i autobusa koji tamo moraju gazit pol druge trake, tak da jedino nedjelja popodne ostaje. A i onda na pol zavoja stepeš u kubik šudra koji kamioni nanose iz bankine  :mrgreen:
Na Veternicu pa se nemre  :palacdolje:
 
error said:
Baš tak. Eventualno između Ivanca i Lepoglave tih par km solidnog asfalta i zavoja i Lepoglava-Trakošćan. Ali to je ravno ruskom ruletu, pogotovo Trakošćan radi kamiona i autobusa koji tamo moraju gazit pol druge trake, tak da jedino nedjelja popodne ostaje. A i onda na pol zavoja stepeš u kubik šudra koji kamioni nanose iz bankine  :mrgreen:
Na Veternicu pa se nemre  :palacdolje:
na svakoj od tih dionica sam imao situaciju, a nije da sam baš često tamo, recimo posljednja situacija lani na povratku iz trakošćana, krenuli kao da nas svi vrazi gone, i na izlazu iz trakošćana izletava srna usred bijela dana, frend koji je išao ispred mene je bio skoro pod 90, neznam kako se uspio vratiti na oba kotača :LOL:
ali najbolja situacija na možđenec sudovec veliki utovarivač stoji i utovaruje drva na kamion, nije baš bilo drž nedaj, ali da sam malo brži vozač bi bilo gusto, a dok pogodiš tu gromadu hrđe te jednostavno nema :LOL: