GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Imao sam TF i Pirelli Angel ST... prednost dajem Angelicama jer mi se TF nije ni blizu po mokrome pokazala...a i ljepse se vozi angel i stvarno ju mozes gonit dok meni osobno TF nije uljevala takvo povjerenje.... Preporuka da uzmes ST a ne model GT zbog oblika gume!


Mitas Sportica je nesto druga prica i bolja mi je nego Bridga S21.... Sport force je super guma ali bas kratko traju...i nije bas na ti kad si na mokrom...
 
  • Like
Reactions: Freesty
ST sam bas i gledao. Trebat ce mi guma za mokro to sam siguran jer nisam sezonac koji vakumira motor cim padne temp ispod 20 stupnjeva ili se pojave oblaci. I vozim ga svakodnevno na posao.
Jos da pitam: pirelli diablo rosso 3, kakvo je to cudo?
 
ST sam bas i gledao. Trebat ce mi guma za mokro to sam siguran jer nisam sezonac koji vakumira motor cim padne temp ispod 20 stupnjeva ili se pojave oblaci. I vozim ga svakodnevno na posao.
Jos da pitam: pirelli diablo rosso 3, kakvo je to cudo?
slabije od pirelli diablo rosso 4, meni je i dvojka bila bolja.
 
  • Like
Reactions: Freesty
Meni se tf pokazala bolja i od oba pirellia,pogotovo u trajnosti,na crossruneru ,koji je tezak,sa tri kofera i zenom,visoke teperature ,puno autoceste,traje mi 5000km više od pirellia,na mokrom,puno bolja
 
  • Like
Reactions: MGS
Imao sam TF i Pirelli Angel ST... prednost dajem Angelicama jer mi se TF nije ni blizu po mokrome pokazala...a i ljepse se vozi angel i stvarno ju mozes gonit dok meni osobno TF nije uljevala takvo povjerenje.... Preporuka da uzmes ST a ne model GT zbog oblika gume!


Mitas Sportica je nesto druga prica i bolja mi je nego Bridga S21.... Sport force je super guma ali bas kratko traju...i nije bas na ti kad si na mokrom...
Ja mislim da sam se zeznuo sto sam stavio GT na gsxs, imao sam par situacija di se borim da ga oborim al to traje i traje. Guma je inace odlicna, samo mi fali oštriji profil jer je nekako lijena ili ja ne znam vozit :sneaky: Ne bih išao na sport a htio bi samo radi probe da vidim do čega je tj koliko ću dobit
 
  • Like
Reactions: Faber
Mitas sf, mitas tf ili pirelli angel
Koju izabrati?

Imao sam priliku da direktno sa Angel GT predjem na Mitas TF i meni licno se te 2 gume ne mogu porediti. Angel GT je svjetlosnim godinama bolji od Mitas TF. Okretniji, lakse pada u nagib, bolje drzi putanju, generalno puno vise sigurnosti ulijeva od Mitas TF...
Za razliku Angel GT, TF ne bih vise nikada u zivotu kupio i montirao na svoj motor... Ali sve je naravno do licnog ukusa i potreba
 
Ja mislim da sam se zeznuo sto sam stavio GT na gsxs, imao sam par situacija di se borim da ga oborim al to traje i traje. Guma je inace odlicna, samo mi fali oštriji profil jer je nekako lijena ili ja ne znam vozit :sneaky: Ne bih išao na sport a htio bi samo radi probe da vidim do čega je tj koliko ću dobit

pa ST je zaista vrh guma za sve uvjete...prije sam furao samo sportiva gume a za moj stil voznje i ne treba bolje od sport touring gume....Vozi se guma dosta zestoko...prvi set dok sam upoznavao motor 10.000 km a vec na drugom sam ih čejnđao na 6.000

vrh gume...sad sam na sport force evolution i super gume htio probat ali iduci ide ST 😎
 
Sorry ljudi ako sam dosadan ali ovo mi neda mira. Guma je malo stariji dot, 2018, neznam kad je tocno mjenjana i koliko je prosla ali po markerima mi ne izgleda da ima kilometrazu. No ova krpa na prvoj slici me bas bode u mozak i brine me kaje to, dal je krpana pa se nest sje... ili joj stvarno platno izlazi od istrosenosti. Druga slika je samo za marker.
IMG_20221103_100703.jpg
IMG_20221106_195347.jpg
 
da bi platno izaslo prvo trebaju zice izletit...radi tvoga mira odi u vulkanizera...ja osobno ako ne pusta guma zrak ne bi to ni to obadao...

a dot. hehe prosle godine sam stavio gumu iz 2012 i odvozio ju skoro do zica... ako nije ubijena od sunca nema to veze..
 
  • Like
Reactions: kronik and Freesty
Sorry ljudi ako sam dosadan ali ovo mi neda mira. Guma je malo stariji dot, 2018, neznam kad je tocno mjenjana i koliko je prosla ali po markerima mi ne izgleda da ima kilometrazu. No ova krpa na prvoj slici me bas bode u mozak i brine me kaje to, dal je krpana pa se nest sje... ili joj stvarno platno izlazi od istrosenosti. Druga slika je samo za marker.
View attachment 754550View attachment 754551
to je krpano.inekcija crv kako vec oces.nije to platno od gume.ako pusta skini i vulkaniziraj gljivom iznutra ako guma ima jos mesa i mislis je vozit
 
  • Like
Reactions: Freesty
Znaci sad je guma iz 2018te star dot? Stvarno moram ili prestati citati ovaj forum ili totalno odjebati moto karijeru.
Ima li gdje kakav forum za heklanje i pletenje da se uclanim?
Ocito da ni ne citas kak spada
Pise "malo" stariji dot. Osim ako je za tebe 5g stara guma zapravo ispod cekica a proslogodisnja za tebe jos nije proizvedena.
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Stari DOT su priče vulkanizera i prodavača guma, ako je motor garažiran gumama ništa neće biti 5-6 godina a možda i duže. Osobno sam vozio 13 godina stare gume i nisam ih mijenjao dok ih nisam potrošio, došle s motorom prva ugradnja, nikakvih problema s njima. Inače ako netko ne potroši u 5 godina set guma onda mu motor ni ne treba 😁.
 
Sorry ljudi ako sam dosadan ali ovo mi neda mira. Guma je malo stariji dot, 2018, neznam kad je tocno mjenjana i koliko je prosla ali po markerima mi ne izgleda da ima kilometrazu. No ova krpa na prvoj slici me bas bode u mozak i brine me kaje to, dal je krpana pa se nest sje... ili joj stvarno platno izlazi od istrosenosti. Druga slika je samo za marker.
View attachment 754550View attachment 754551
ovo na drugoj fotki ti nije marker za potrošenost, a ono na prvoj izgleda kao kad je
(kako je to stara škola znala) skrpano filterom od cigare

i to sam napisao samo zato što izgleda ne znaš više o tim gumama, tj. da si ih dobio uz bike (y)

ja ovu prvu tako definitivno ne bi vozio, bez da mi vulkanizer skine, pa da vidim kako to
izgleda iznutra ;)
 
  • Like
Reactions: Freesty