Gume za skutere malih kotaca (obavezno procitati prvi post u temi)

Moze mala pomoc oko novih guma za Vespu GTS 300 (120/70/12 i 130/70/12).
Voznja je uglavnom po gradu (Split) ljeti (suho).
Gleda sam slijedece modele:
Pirelli Diablo Scooter
Pirelli GTS 23/24
Pirelli SL 26
Metzeler FeelFree

Hvala

 
stage_6 said:
ako se vozis po kisi  bjezi od metezler
ima san svu namjeru uzet je u 120/90-10,al ovo me malo zakocilo...koja bi onda bila dobra za po kisi i skliskom asfaltu?sava MC20?ml50 mi je malo skup...
 
jeli ima metzeler dimenziju guma 140/70 13 i 12/70 14 za novog runnera
savu mc 29 sam proba guma je dobra, na vangradskim cestama odlična, ali na klizavim cestama ka sta su u gradu nije bas
to je jedina sava koju bi kupova jer ostale mi se čine jaako lose tipa mc28
molas i batlax nemaju u tim dimenzijama tako da mi ne preostaje previse izbora  :x
 
dolac said:
jeli ima metzeler dimenziju guma 140/70 13 i 12/70 14 za novog runnera
savu mc 29 sam proba guma je dobra, na vangradskim cestama odlična, ali na klizavim cestama ka sta su u gradu nije bas
to je jedina sava koju bi kupova jer ostale mi se čine jaako lose tipa mc28
molas i batlax nemaju u tim dimenzijama tako da mi ne preostaje previse izbora  :x
ima,ja sam ih imao na runneru,i prednju i zadnju,metzeler feel free
 
dolac said:
jeli ima metzeler dimenziju guma 140/70 13 i 12/70 14 za novog runnera
savu mc 29 sam proba guma je dobra, na vangradskim cestama odlična, ali na klizavim cestama ka sta su u gradu nije bas
to je jedina sava koju bi kupova jer ostale mi se čine jaako lose tipa mc28
molas i batlax nemaju u tim dimenzijama tako da mi ne preostaje previse izbora  :x

Zadnja nije 140/70-13 , nego 140/60-13 i Metzeler Feelfree se ne radi u toj dimenziji nažalost

U tim dimenzijama možeš dobiti Pirelli Diablo Scooter, Continental conti Twist, već navedenu Savu, Dunlopa Runscoot D207, Michelin City Grip, Pirelli Evo 21/22....
 
bimba said:
Zadnja nije 140/70-13 , nego 140/60-13 i Metzeler Feelfree se ne radi u toj dimenziji nažalost

U tim dimenzijama možeš dobiti Pirelli Diablo Scooter, Continental conti Twist, već navedenu Savu, Dunlopa Runscoot D207, Michelin City Grip, Pirelli Evo 21/22....
je 60 je debiljina
koja od tih bi mi najvise pasala za po gradu di je asfalt klizak
 
dolac said:
jeli ima metzeler dimenziju guma 140/70 13 i 12/70 14 za novog runnera
savu mc 29 sam proba guma je dobra, na vangradskim cestama odlična, ali na klizavim cestama ka sta su u gradu nije bas
to je jedina sava koju bi kupova jer ostale mi se čine jaako lose tipa mc28
molas i batlax nemaju u tim dimenzijama tako da mi ne preostaje previse izbora  :x
Meni naprid Hoop, a iza Molas...ja san prezadovoljan,al se brzo troše...jbt one diamond save možeš blanjat one uvik iste  :mrgreen:
 
baldeks said:
Meni naprid Hoop, a iza Molas...ja san prezadovoljan,al se brzo troše...jbt one diamond save možeš blanjat one uvik iste  :mrgreen:

ja nebi tija mišat marke i modele guma, ali izgleda da ću biti prisiljen...ove mc28 su najveće smeće koje mos imat na skuteru...
ja mislim da mogu duze durat nego termo grupa  :LOL:
jos je najbolje staviti sprida kolo od novog nrg i onda stavim obe molas i eto veselja...

baldeks koja je to hoop guma,
koliko te dode set
i koliko duraju
 
conti twist sport  (y) cist solidna guma

hoop je isto bridgeostone, mislim da nema bolje kombinacije od ovog sto je baldeks napisao

btw...metzeler me 7teen ima u 140 60 13
 
Jednostavno, doša san i tražija najbolju kombinaciju koju imaju, dali su mi to, bez prevelike filozofije...kad san skinija mc28 i stavija bridgestone hoop, preporod, nevjerojatno, lipi se za cestu, totalno čudan osjećaj... :wink: (znači prednja b. hoop...oko 500kn, možda malo manje) ...a zadnju san stavija bridgestone molas, neki kažu ružna šara, ovo-ono, mene nije briga, ako drži cestu može imat čepove ko guma od traktora  :mrgreen: ona me izašla nekih 400injak kuna...obe imaju nekih 7-8000km , potrošile su se prilično, ima još mesa (nije staklo naravno) al nije to to više  :wink:
Tribalo bi ih minjat al ne dozvoljava financijska situacija, vozit opreznije i u neka bolja vrimena  (y)
 
dolac said:
je 60 je debiljina
koja od tih bi mi najvise pasala za po gradu di je asfalt klizak

Michelin City Grip ako želiš imati gumu za sve uvjete
 
igor.sb said:
conti twist sport  (y) cist solidna guma

hoop je isto bridgeostone, mislim da nema bolje kombinacije od ovog sto je baldeks napisao

btw...metzeler me 7teen ima u 140 60 13

Ima ali nema prednju istu, odnosno u 120/70-14 je Feelfree
 
reć da je guma za skuter skupa mi je dosta smješno kad ih usporediš sa big-bikeom...ako uspoređuješ sa biciklom DA, skupa je  :mrgreen:

uostalom ko sa normalnom vožnjom uspije potrošit gumu za manje od 10.000km ??

postoje samo JEFTINE & JEFTINIJE (odnosno manje jeftine...ovisi kak gledaš)  :mrgreen:

:wink:
 
Phobocaster said:
reć da je guma za skuter skupa mi je dosta smješno kad ih usporediš sa big-bikeom...ako uspoređuješ sa biciklom DA, skupa je  :mrgreen:

uostalom ko sa normalnom vožnjom uspije potrošit gumu za manje od 10.000km ??

postoje samo JEFTINE & JEFTINIJE (odnosno manje jeftine...ovisi kak gledaš)  :mrgreen:

:wink:
guma za moj skuter je skuplja od recimo gume za auto niže srednje klase...nisu baš jeftine, 1000kn za par nije malo  :wink:
 
Phobocaster said:
reć da je guma za skuter skupa mi je dosta smješno kad ih usporediš sa big-bikeom...ako uspoređuješ sa biciklom DA, skupa je  :mrgreen:

uostalom ko sa normalnom vožnjom uspije potrošit gumu za manje od 10.000km ??

postoje samo JEFTINE & JEFTINIJE (odnosno manje jeftine...ovisi kak gledaš)  :mrgreen:

:wink:

sigurno nece isto gumu potrositi skuter serijski od 50ccm il skuter duplo jaci il 200+ccm

moja zadnja metzeler 8tkm i bok, po sredini nema je, palio ju nisam nikad, derao kocenjem isto nikad

jednu bridgestone molas ces unistit za duplo manje
 
baldeks said:
guma za moj skuter je skuplja od recimo gume za auto niže srednje klase...nisu baš jeftine, 1000kn za par nije malo  :wink:

te gume o kojima pričaš idu na runnera jel?

prije sam na 125cc stavljao dunlop i gume su mi durale blizu 10.000km, a platio sam ih koliko se sjećam 700 i neku kunu i nevidim da treba nešto skuplje...za moj pojam na skuter idu gume sa kojima mogu napraviti što više km bez nekog posebnog naginjanja na cesti, sad na tgb-u su maxxis orginalne već skoro 13.000 (plastika živa) i nemam apsolutno nikakvih problema sa njima, tu i tamo prednji kotač malo klizne pri jačem kočenju na glađoj cesti...
 
igor.sb said:
sigurno nece isto gumu potrositi skuter serijski od 50ccm il skuter duplo jaci il 200+ccm

(y)


igor.sb said:
moja zadnja metzeler 8tkm i bok, po sredini nema je, palio ju nisam nikad, derao kocenjem isto nikad

ti si izuzetak  :mrgreen:  (y)