Gume za skutere malih kotaca (obavezno procitati prvi post u temi)

Jel netko probao Savu MC38?  Uskoro idu druge gume, a ovdje gdje živim najlakše mi je nabaviti iz Auto Kreše Savu MC38. Dimnzija je 16" . Vidim o Savi svašta pričaju, ali ovu gumu slabo spominju. Napominjem da sam jako umjeren vozač. Ne tražim ništa ekstra..
 
Meni su na Savi mc29-12" poceli baloni iskakati, a nije bas nesto jako stara,profila koliko hoces, a morala sam ju mijenjati... zamijenila sam ju za.... :misli: nemam pojma....Nadam se da na ovoj nece....
 
četvrtu godinu, svaki dan na skuteru i to po svim vremenskim uvijetima i slobodno mogu preporučiti Bridgestone Molas ML50. nikad me nije neugodno iznenadila, niti mi se po ljeti istopila. 
 
Momci treba mi pomoč  8)
Tražim gume za scooter u dimenziji
sprijeda 90/90-12
zadnja 100/90-10
pronašao sam te dimenzije ali različitih proizvođača, a ja bih volio da imam gume od jednog. Jel ima neko informaciju?
Hvala
 
Koji je skuter u pitanju  :misli:
 
bimba said:
Koji je skuter u pitanju  :misli:

U pitanju je Honda Lead 110. Ali sam juče pronašao dvije opcije

1. Bridgestone HOOP B01 (prednja i zadnja isti profil)
hoop_b01_closerlook1.ashx


2. Heidenau K54 (prijedna guma) i K61 ili K58 (zadnja guma)
k54-202_k.jpg

k61-022_k.jpg

k58-206_k.jpg


Možda nekome pomogne  :wink:
 
Pričao sam sa frendom koji je već godinama vulkanizer u Italiji i on hvali Heidenau a jedina mana je slaba zastupljenost po dućanima. U Nemačkoj i Austriji je bolje a kod nas koliko znam čista nula.
U svakom slučaju imam volju je probati u 12 cola ali je nema nigdje u Hr.
 
Gepetto said:
Pričao sam sa frendom koji je već godinama vulkanizer u Italiji i on hvali Heidenau a jedina mana je slaba zastupljenost po dućanima. U Nemačkoj i Austriji je bolje a kod nas koliko znam čista nula.
U svakom slučaju imam volju je probati u 12 cola ali je nema nigdje u Hr.

I kod nas je problem sa Heidenau-om. Ima gume lageru ali 2009. Kaže da su propisno "skaldiščene" i daje znatan popust. Pitanje za g.Bimbu, jel guma 2009 O.K. ako je "skladiščena" prema proisima?
 
Da  (y)
 
Tmax said:
I kod nas je problem sa Heidenau-om. Ima gume lageru ali 2009. Kaže da su propisno "skaldiščene" i daje znatan popust. Pitanje za g.Bimbu, jel guma 2009 O.K. ako je "skladiščena" prema proisima?

Ja bi riskirao sa time jer me zanima kakva je ali me isto tako zanima gdje si to našao,gdje ima tih guma??
 
Gepetto said:
Ja bi riskirao sa time jer me zanima kakva je ...................

Poslije prvih par stotina km mogu da kažem da so gume O.K. Drže u svim uvjetima u gradu, ne kližu ili bilo kako davaju osječaj nesigurnosti. Možda je prva zbog profila malo glasnija ali kad prodeš 50km/h i to se više nečuje.
 
ne pratim ovaj dio foruma, pa trebam brzinski odgovor ...

dunlop GT301 Vs. sava SC29 za apriliju SR50

koji je bolji izbor ?
 
vele da je sava odlična, drži ko žvakaća...ja sam ipak bio za dunlop tak da ono, neš puno fulat, ak se držiš brenda uzmi dunlop, ako si za "kvalitetnije kak se priča po selu" uzmi savu
 
Frend me zamolio da na forumu pitam za preporuku guma(ima sada neke kineske kaze)  a radi se o Aprilia sport city one 50 ccm
120 70 14 su dimenzije guma
Unaprijed svima puno hvala!
Bimba....ako pratis...tvoj bi savjet najradije poslusao...hvala!

--------------------------------
sa telefona....sorry na greskama
 
Odmah u startu jedna napomena, tako da mu skartim muke i traženje okolo kada dođe do te informacije- Kada su skuteri u pitanju , dimenzija 120/70-14 je strandard za prednju gumu i 99% guma u toj idmenziji su gume za prednji kraj. Aprilia Sportcity kao i Piaggio Liberty 200 dolaze zbog toga sa gumama za prednji kraj na zadnjoj osovini.

Ništa zabrinjavajuće, normalno , samo treba voditi računa da se kod montaže zadnje gume ista montira u kontra smjeru naznačenog na gumi.

vezano za izbor guma, ako se traži najbolji omjer cijene i kvalitete, onda definitivno Pirelli EVO 21, cca 260,00 kn, dobra guma i super povoljna cijena za tu dimenziju.

Pošto se radi o 50 kubika, mislim da je gore navedeno odlična izbor  (y)
 
Puno....puno puno hvala!

--------------------------------
sa telefona....sorry na greskama

 
čuo sam da su preko u srbiji dosta jeftine gume  :misli:

ima li tko kakav info ??? kažu do 40 - 50 % jeftinije nego tu
 
tibika21 said:
čuo sam da su preko u srbiji dosta jeftine gume  :misli:

ima li tko kakav info ??? kažu do 40 - 50 % jeftinije nego tu

Google is your friend.  :D
http://www.eponuda.com/gume-za-motore-i-skutere-cene
 
Gepetto said:
Pričao sam sa frendom koji je već godinama vulkanizer u Italiji i on hvali Heidenau a jedina mana je slaba zastupljenost po dućanima. U Nemačkoj i Austriji je bolje a kod nas koliko znam čista nula.
U svakom slučaju imam volju je probati u 12 cola ali je nema nigdje u Hr.

Nakon jedne godine upotrebe Heidenaua i pređenih 2500km mogu reč da su se gume pokazale kao jako dobre. To znači kod moje upotrebe 100% gradska vožnja, brzina 80% vremena između 40-70km/h i čas upotrebe februar/marec - oktobar/novembar mogu reč da nikad nisu "proklizale", u svim uvjetima dobro drže, kod jačeg kočenja nema osječaja da če "proklizat". Kod kiše dobar osječaj. Prva ima još dosta profila, zadnja je sada na nekih 50% znači na polovini (prva bi mogla izdržat 2 zadnje ali kod promjene promijenit ču objojicu). Sada su postale malo glasnije (???). Ako če ta svojstva izdržat još iduču godinu, znači još narednih cca 2500km opet ču ih uzet.