Gume za skutere malih kotaca (obavezno procitati prvi post u temi)

Phobocaster said:
reć da je guma za skuter skupa mi je dosta smješno kad ih usporediš sa big-bikeom...ako uspoređuješ sa biciklom DA, skupa je  :mrgreen:

uostalom ko sa normalnom vožnjom uspije potrošit gumu za manje od 10.000km ??

postoje samo JEFTINE & JEFTINIJE (odnosno manje jeftine...ovisi kak gledaš)  :mrgreen:

:wink:


Slažem se sa svime napisanim ,malo sam se nespretno izrazio.
Meni osobno nisu skupe ali većina ih trpa u tu kategoriju.
Cijena oko preko 400 kn/kom za 12 cola je većini skupa,na to sa mislio.
 
Gepetto said:
Slažem se sa svime napisanim ,malo sam se nespretno izrazio.
Meni osobno nisu skupe ali većina ih trpa u tu kategoriju.
Cijena oko preko 400 kn/kom za 12 cola je većini skupa,na to sa mislio.

oprošteno ti je  :mrgreen:  (y)
 
Phobocaster said:
te gume o kojima pričaš idu na runnera jel?

prije sam na 125cc stavljao dunlop i gume su mi durale blizu 10.000km, a platio sam ih koliko se sjećam 700 i neku kunu i nevidim da treba nešto skuplje...za moj pojam na skuter idu gume sa kojima mogu napraviti što više km bez nekog posebnog naginjanja na cesti, sad na tgb-u su maxxis orginalne već skoro 13.000 (plastika živa) i nemam apsolutno nikakvih problema sa njima, tu i tamo prednji kotač malo klizne pri jačem kočenju na glađoj cesti...

da i tu i tamo padnes zbog lose gume...ja sam vec 2 puta trosnija jer san se vozija na smeću od guma  :anger:
 
dolac said:
da i tu i tamo padnes zbog lose gume...ja sam vec 2 puta trosnija jer san se vozija na smeću od guma  :anger:

ja još zbog loše gume nisam opal  :wink:
 
Gepetto said:
Slažem se sa svime napisanim ,malo sam se nespretno izrazio.
Meni osobno nisu skupe ali većina ih trpa u tu kategoriju.
Cijena oko preko 400 kn/kom za 12 cola je većini skupa,na to sa mislio.

Nažalost većinu toga smo prodali, i ne vjerujem da ćemo opet imati uvoz ove godine, ali kod nas u ponudi Continental Conti Twist je koštao od 250,00 do 350,00 kn, ovisno o colaži i dali je pojačana ili obična ( set za Beverly 250 je bio 630,00 kn za gotovinu ), tako da mi se te cijene od 400,00 kn / komad za Conti skutersku u 12" čine malo pretjerane. Jedino , ukoliko se nije radilo, a toliko i koštaju  kod nas, o Conti Twist Race gumama, ali to su prave Race gume za skutere i cijena je u tom slučaju opravdana.
 
Kakva imate iskustva sa ovin gumama i kakva je guma michelin city grip.Gume su namijenjene za nexsusa,moguće znate okvirno cijene.  Pozdrav
 
koja je bolja za kineza 50 ccm,pirelli sl26 ili metzeler me1?
bimba jel imas koji par od ova 2 modela na lageru?
 
Iskreno, mislim da nema razlike. Nisu smeće , ali nisu ni vrhunske , nego solidne gume. Kinez , 3.0-10  :misli:
 
Ima cca 150,00 kn/kom
 
bart said:
Gumar mi preporučuje sava mc 20, koliko vidim, to su kišne gume, kako su se one pokazale na vrućem litnom asfaltu, posebno ovdi u splitu, ili da ostanem na mc 16, kakve sam ima i dosad.
inače, gume su 120/70-12, i 130/70-12
Hvala

EDIT: Promjenjen naslov. U ovoj temi diskutirajte o gumama za skutere malih kotaca (do recimo ''13). O gumama za maxiskutere, tj. skutere velikih kotaca otvorena je adektvatna sticky tema u podforumu "Skuteri preko 50ccm" (evo link na tu temu: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,18205.0.html )

Uzmi Bridgestone Molas. (y)
 
..molas će mu se preko ljeta istopit.. (y)

..ako ti je za ljeto,uzmi ili dunlop rs207,ili uzmi savu sporty(mc28)..ako misliš jednom mjesečno mjenjat zadnju gumu,onda uzmi molas.. :p

..meni je kombinacija bila napred battlax..a iza rs207.. :021:
 
irsel said:
..molas će mu se preko ljeta istopit.. (y)

..ako ti je za ljeto,uzmi ili dunlop rs207,ili uzmi savu sporty(mc28)..ako misliš jednom mjesečno mjenjat zadnju gumu,onda uzmi molas.. :p

..meni je kombinacija bila napred battlax..a iza rs207.. :021:
ma koju mrtvu mc28, ta guma je za izginiti nedi i nista vise
od save valja mc29
 
..auu,da..na to sam i mislio..vidiš da sam napisao sporty..samo sam zajebo jedan broj.. :p ..točno da,ona ima mc29 oznaku.. (y)
 
kak mrtva sava, kaki dunlop run scoot

metzeler me 7 teen best buy

ko oce da se kurci, nek stavi hoop, ak ne moze battlax zbog colaze i ak se boji da ce mu molas kratko trajat

 
..svatko ima svoje..pa eto,ja sam sa tom kombinacijom guma na vxr-u strugao deklom i auspuhom...tako da što god ti kažeš,meni ne znači ništa..jer sam probao sve.. (y)