Gume za skutere malih kotaca (obavezno procitati prvi post u temi)

bart

New member
Gumar mi preporučuje sava mc 20, koliko vidim, to su kišne gume, kako su se one pokazale na vrućem litnom asfaltu, posebno ovdi u splitu, ili da ostanem na mc 16, kakve sam ima i dosad.
inače, gume su 120/70-12, i 130/70-12
Hvala

EDIT: Promjenjen naslov. U ovoj temi diskutirajte o gumama za skutere malih kotaca (do recimo ''13). O gumama za maxiskutere, tj. skutere velikih kotaca otvorena je adektvatna sticky tema u podforumu "Skuteri preko 50ccm" (evo link na tu temu: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,18205.0.html )
 
imao sam i jednu i drugu, mc20 u svakom slucaju bolja, po meni guma drzi dobro ali relativno brzo se trosi, sad sam nabavio mc29, da malo i nju istestiram....
 
Imam Sava Mosun na Vespi 50, sprida 11 i zada 10 cola- prva ugradnja. Mislim da je to ista/slična vrsta gume (nisam sad kod skutera pa ne mogu točno reč). Svakako po suhom i vručem drže odlično , a po mokrom još bolje. Guma je prva liga, stvarno me je ugodno iznenadila.
 
sava mc29 je cudo...imam ja na firefoxu,jako se zagrije i drzi opako ali se i trosi.... (y)
 
sava ev zadovoljava i ide na mini skutere od 100kila i to ev jedno ljeto. do zime oplastiči. a općenito, guma je za kuac. svaka sava.
 
koki_3 said:
ja imam na aprili-i af1 125 mc25 i mogu reci da je dosta dobra
i tako mi tu u podforumu o SKUTERIMA pisemo o gumama za SKUTERE i ti doletis sa savom za motor :mrgreen:
 
koki_3 said:
ima i za skutere..zato sam napisao tu  :wink:
ma znam,samo kazem drugacije se ponasa ta guma na skuteru a drugacije na motoru (y) skuteri i motori su nebo i zemlja :mrgreen:
 
ja imam savu sporty mc 29 soft 3+ i odlicna je po vrucem asfaltu, drzi mrak (y)

al zato po kisi je opsana i klizi ko da driftas :mrgreen:

dosta njih hvali batlax gume koje su nazalost samo do 12 cola dimenzija...
 
šta bi vam značilo relativno brzo se troši.
ako bi uzea mc 20, koliko bi ,računajući normalan način vožnje, bija miran sa njom?
 
Ja imam Savu MC 29 Sporty na SP-u, idem do ruba s njom (naravno na hrapavom asfaltu van grada), drzi odlicno, preporuka! (y)
Po kisi i za hladnog vremena je nesto losija, ali za normalnih uvijeta i kad je toplo drzi bolesno.

Ovaj post, slika 2 u njemu, Sava je pravo ljepilo u klasi...
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2283871.html#msg2283871

P.S. Bit ce i preko ovih malih slova, samo da napravim servis na 30 t km... :mrgreen: 8)
 
... drži kad je toplo vrijeme, suha cesta ,,i hrapava ......  :LOL: lol, i veliš za preporučiti je ????????? kome preporučiti,? neprijatelju??  :mrgreen: :jesus:

sve savine gume su sklone totalno nepravilnom trošenju i otpadanju komada s njih kod iole duljoj i zahtjevnijoj vožnji pod većim opterećenjima.
 
Cuj, da se vozis s nama znao bis kako sam zahtjevan korisnik, a kad bis i znao kakav ovjes ima SP, nebis ovo komentirao. :wink: (y)
Guma je dobra, vozio sam i na Pirelliu (neznam koji model, davno je bilo), i mislim da Sava u ovoj klasi nudi vise.
Ja sam rekao da u spomenutim uvijetima dolazim potpuno do ruba gume, a glede normalnih uvijeta, guma je sasvim dobra i SIGURNA.
Na temperaturama zraka do 0 stupnjeva (+ mokra cesta) drzi zadovoljavajuce i na gradskom asfaltu.
Kada je temp zraka manja od nule, tada drasticno gubi performanse, ali jos se da voziti.
Jos za kraj, imas mozda slike svojih guma, da vidimo koliko se naginjes? :misli: (y)
Sve sta mi dođe pod ruku posteno istestiram, od guma trazim 110%, i kada kazem da nesto valja, onda valja (bar mom stilu voznje).
Naravno, sve ima granicu, ali na Savi se moze biti prilicno brz.
Pozdrav.
(y)
 
imao sam mc16 i monsun gume na foresightu, a ima ovu mc 29 sporty frend na x8. guma ne vrijedi lipe, a kamoli kune. raspada se i neravnomjerno troši , a teško da zadrži svojstva gume 6 mjeseci...  u uvjetima koje navodiš da bi pohvalio gumu drži i željezna felga, bez gume.  sori, al moja iskustva sa savom i pirellijem nisu nikakva, odnosno, te gume ne valjaju ništa.  :mrgreen:  frend sa x8 je s pirellijem zadovoljan.

ima jedna istina, na Hondi x8rs 50ccm, je držala i sava... :mrgreen:

loool, što se tiče slika........ bacio sam stare izlizane bridgestoneke u smeće. sad su gore nove gume. kad spadnem na slikanje vlastitih guma za potrebe prikazivanja naginjanja, znat ću da nekaj nije u redu sa mnom...  :LOL: ja mogu slikat laktove i koljena, ako ćemo o brušenju.  :wink:






 
Cuj, mozda se nije radilo o istoj verziji Save. :neznam:
Moja Sava ima 8 t km, 1 god i 11 mjeseci, a ona slika je slika pred jedno dva tjedna kada je bilo PH.
Mijenjati cu ih nakon servisa na XTjki, kada malo skupim novcice.
Istina, malo je ispucala, ali jos uvijek drzi vrlo dobro.
Naravno da ju ne stedim.

Btw, moras imati na umu - meni je izbor guma vrlo ogranicen (za SPa) - 12'' ispred i 13'' iza, a ne volim "mijesati" gume, tako da... Battlax otpada... mada kazu decki sta su ga imali na VXRima da je guma tu negdje sa Savom... :misli:

(y)
 
nakon cca 4-5000km meni su gume bez ikakve šare.

kad mi guma izdrži 8000km  :shock: , pretplatiću se u tvornicu za redovne komplete dok god vozim i neću mijenjat tu firmu...  (y) 8) :mrgreen: (y)

još prednja ide oko 6-7000km...
 
sava spoty na firefoxu,poguljena nogara,deklo i malo grana...na runneru je zadnja dunlop ali sad ide sporty...je*** mekana guma,brzo se zagrije....i odlicno dimi 8)
i511749_44444444444444444444444lc3.jpg
 
wingman said:
nakon cca 4-5000km meni su gume bez ikakve šare.

kad mi guma izdrži 8000km  :shock: , pretplatiću se u tvornicu za redovne komplete dok god vozim i neću mijenjat tu firmu...  (y) 8) :mrgreen: (y)

još prednja ide oko 6-7000km...

Neznam kako vozis da ti tako malo traju.
Na XTX-u imam Qualifiera, jednu od najmeksih cestovnih guma, sastrane su potrosene do kraja, po sredini bi se jos malo dalo, imaju 8 t km. U subotu je gore novi set.

Glede Save - mozda se na slici ne vidi, ali ipak su po sredini dosta vise potrosene.
Realno, rekao bih da traju oko 8 -10 t km ili dvije godine.
Btw, obje sam bio platio 600 kn, 290 prednju i 310 zadnju!

(y)