Hayabusa gen3

Je li ti slobodna? Ja je nisam mogao dobiti..Imam 2-3 zainteresirana za nju. Kontaktirat ću ih i reči da te nazovu, ako je slobodna.Bit će im drago.
fale mi jedno 3-4 u toj boji... zovu svaki dan.. prodane obje iako cu jednu pokusat zadrzat u salonu cim vise mogu
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
Vezano za te nogare, ilitiga fuzice, to je ista prica jos prvog modela, di je i u testu navedeno kao minus.
Znaci previse podignuti, i previse napred, i meni sa visinom od 170cm,je pomalo bio osjecaj kao da sjedim u polozaju "kakanje" 😁, tako da je ocito svima podjednako, i visokim i niskim vozacima.
Ja sam imao onaj prvi model.

I ovo sta Mate spominje polozaj sjedenja, govorili su jos od prvog modela, motor je kao sport touring, a zapravo vise naginje na sport.
Mogli su onda barem na ovoj trecoj generaciji nekako napraviti ugodniji polozaj,tj. da bas bude pravi sport touring.
Za nju vozit trebaš bit građen ka orangutan

Znaci ruke košarkaša a noge ka u kepeca

Sebi sam montira Buell stafne koje su extra tanke i dobiješ skoro 3 centimetra više mista a konačni ground clerance je isti

Samo sam za svaki slučaj podigao zadnji kraj 25 mm da je malo reaktivni

Govorim o 1.gen a položaj je skoro identičan

Dok nisam ovo izmajmunira nisam moga napravit više od 50 km da ne moram stat i počet radit "fiskulturu" jer bi dobio grčeve u nogama

Na žalost sa novom je ista stvar i zzr je po tom pitanju bolji


Inače za ove novce ništa joj ne može konkurirati
 
Ebate ja na eRRu do Omiša bez stajanja.
Samo me malo žuljala stRRažnjica jer nisam ga vozio godinu dana
Ali sam na bicikli non stop 🙃🙂🙃
 
Kad sam prvi put probao k5 1000 ista stvar cudno postavljene nogare prema naprijed kao da si na čučavcu.
 
NIje to slucajno, tako postavljeni nogari te tjeraju da guzicu pomices maksimalno prema iza.

Najtezi odnosno najneudobniji ostaje 916 a s njim sam do nedavno redovno radio po 400 km uz stajanje samo na pumpi, cak sam izvjezbao i voznju stojecki, tako da nije to bauk. Samo stvar osobnih preferencija.
 
Sve je u percepciji, tvrdim da je busa medju 3 najudobnija motora kad se vozi 290km/h..kakvi Gesovi i ostale deve
To je istina, pogotovo u mom slucaju di sam se uspio skoro sav sakriti iza oklopa. 😁
Gledas kazaljku kako juri preko 250,a za volanom mir bozji, skoro kao u autu, jedino sam se morao svo vrijeme noktima drzati za rucke, da ne ppbjegne motor ispod mene. 😁
Zapravo zanimljiva situacija, ne koci me vjetar, a motor mi svejdno bjezi ispod guzice, hm, bila su to lipa vremena. 😁
 
nisam znao da je to bio problem za dosta ekipe, ja sam imao priliku malo vozat pa mi je ta blesava pozicija upala u oči

kak nije bil moj motor, vratim ga i boli me kiki😬

ZZR1400 zato savršenstvo od pozicije




Srki
To je ocito bilo tako, jer sam to cuo sa vise strana, evo sad i od tebe, a i sam sam to skuzio.
Vezano za zzr1400, nisam ga probao voziti, ali sam u ono vrijeme bas to procitao/cuo negdje, i ostalo mi je u sjecanju, da je bas pravi sport touring polozaj sjedenja, puno bolji od hayabuse.
 
Vozim zzr1400 gen1 već 10 godina, cca 130tkm i mogu rec da je to stijena na cesti. Nema skakanja, lelujanja, ne trese se na 200+ i potpuno je svejedno jesi sam ili u dvoje. Jesi nakrcan ili nisi on isto ide, leži, koči. Napravio sam par dorada, prva stavio sam podignuti volan i lekse je vozit dulje ture, drugo sic je radio Shadow i imam samo pohvale da njega i treće pumpa prednje kočnice je xr 1000 i bolji je osjećaj kočenja pogotovo pri većim brzinama. U međuvremenu je prošlo još nekoliko motora kroz život i sad imam još dva za zajebanciju ali zzr ostaje konstanta. Probao sam i hayabusu gen1 i gen 2 ali malo mi je kratko za noge, inače busa mi je bila tiha patnja ali nikad nije došla u garažu. Ko zna možda nekad...
 
To je ocito bilo tako, jer sam to cuo sa vise strana, evo sad i od tebe, a i sam sam to skuzio.
Vezano za zzr1400, nisam ga probao voziti, ali sam u ono vrijeme bas to procitao/cuo negdje, i ostalo mi je u sjecanju, da je bas pravi sport touring polozaj sjedenja, puno bolji od hayabuse.

Ja mogu reći da se meni 14ica pokazala kao savršeni all-rounder.

Bilo da se radi o 3 tjedna kruzanja po otocima sa ženom, ozbiljnog putovanja s ekipom od tjedan dana i skoro 6.000km ili "velikoj nagradi Karlobaga" sa ZgEkipom gdje nas taj izlet uredno ispadne oko 600km u danu.

img_5_1700985371352_edit_311786945866061.jpg

img_13_1700985972374.jpg

img_14_1700986010261_edit_311907927013098.jpg

img_1_1700985282381_edit_311754872690969.jpg

img_2_1700985299954_edit_311767748323672.jpg

img_4_1700985346373.jpg


A ni trackday nije isključen. Ok, nije za obarat Grobnička vremena, ali ima dovoljan fun factor za odlično proveden dan s ekipom.

img_9_1700985818972.jpg

img_10_1700985875092.jpg

img_12_1700985889904.jpg


Žena se niti jednom nije požalila na neudobnost motora.

Volio bih da jednog dana Kawa izbaci novi ZZR, ali nekome tko ne želi kupovat rabljeno a želi takav tip motora, Busa je jedini izbor. Meni se i ona dopada.

Na kraju, vožnja Buse od jednog uvaženog člana foruma bila je dovoljna i presudna za narudžbu ZZR-a. (y)

img_15_1700987010810.jpg
 
Last edited:
Volio bih da jednog dana Kawa izbaci novi ZZR, ali nekome tko ne želi kupovat rabljeno a želi takav tip motora, Busa je jedini izbor. Meni se i ona dopada.
Tako nesto je bila moja ideja: robustan, prostran, udoban i novi motor koji ima jako puno snage uz ispeglano razvijanje. Ne mogu reci da su mi bas lijepi ali bi na racun kompromisa pregrizao, medutim polozaj na Busi me vraca na pocetak.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Nije to to. Imam dovoljno godina i iskustva da na prvu znam kako ce se, u mojoj glavi, razvijati stvari.😄
 
Jedino kod zzr-a je grijanje nogu tj
misliš da će ti rastopit postole po gradu
Sve ostalo je 5.
Inače budimo iskreni svi smo se malo razočarali sa hayabusom jer smo se nadali da će bit barem 1400 i imat 200+ konja iako znamo da je ovo sta ima dovoljno.
Svakako best by i izvrstan motor i isto tako ova u crvenoj boji izgleda strava
 
Za Suzuki bi ocekivao bijelo plavu kombinaciju a možda se ovdje bas zele odvojiti od Điksera.

Inace, nasao sam alternativu...komotan, udoban, jak...😄
Evo ti jedna u Moto Marketu da ne moraš putovati daleko: https://www.njuskalo.hr/sportski-motori/yamaha-yzf-r1-oglas-37973016
 
Imam i ja jednu savrsenu u svojim oglasima, ne znam da li se vidi jer oglas nije aktivan, ali nije plava.😄
 
Jedino kod zzr-a je grijanje nogu tj
misliš da će ti rastopit postole po gradu
Sve ostalo je 5.
Inače budimo iskreni svi smo se malo razočarali sa hayabusom jer smo se nadali da će bit barem 1400 i imat 200+ konja iako znamo da je ovo sta ima dovoljno.
Svakako best by i izvrstan motor i isto tako ova u crvenoj boji izgleda strava

Grijanje koje spominješ je prisutno na prvoj generaciji.

Ja na drugoj to ne osjetim ni više ni manje od nekog drugog motora kojeg sam probao.

A ima i onih poput RC8 koji ti pokušavaju ostavit plikove na potkoljenici...