HI-FI kutak

Najs alpine, lijepo je to sve što imaš, vidi se ukus. No kod nekih vidiš i krajnji neukus pa dođu tu. otvore svoju drek špajzu, olakšaju se pa idu dalje.
 
Super su svi ti dacovi, tidali, LDSCi i mrežni kabeli.. ali ovo je veći gušt

View attachment 758353
PD-277, nabavia povoljno od ugodnog prodavača. Ništa nije radilo, slomljena igla, motor ne vrti, automatika ne radi, prst smeđe mase preko svega. Trebalo je dosta truda i vremena za dovest u vozno stanje... 2 dana čišćenja (dvi stare majice, 50 štapiću za uho, sapun, alkohol, benzin i tekućina za skidanje naljepnica, poklopac opran 2x u kadi, pa onda polir pasta za akril), skoro cili tjedan svaku večer za generalku elektronike, pa bušenje i narezivanje slomljene poluge za antiskating, pa komplicirano namještanje brzine, nova ulja za ležajeve i specijalno ulje za spuštanje ručke, novi Grado silver uz dosta petljanja dok sve nije silo na misto. Pa onda namještanje balansa (morao kupit vagu), itd. Sad sve izgleda ka iz butige, automatika radi kao nova, brzina je 100% ok, a zvuk je savršen.
Nakon svega sam vidia da je stara Empire 4000 zvučnica, za koju san mislia da je smeće, jedna od traženih kultnih modela i "samo" treba naći NOS iglu (pojavi se na netu svakih 5-10 godina).

Ovo bi sad trebalo radit idućih 45 godina.
Super si sredio. Baš mi drago, traži to i vremena i strpljivosti i na koncu znanja. Uživaj, štob se reklo, zaslužio si! A prekrasno izgleda. Na koje zvučnike ti to svira?
 
uho.jpg
 
  • Like
Reactions: miro
Super si sredio. Baš mi drago, traži to i vremena i strpljivosti i na koncu znanja. Uživaj, štob se reklo, zaslužio si! A prekrasno izgleda. Na koje zvučnike ti to svira?
To mi je najslabija karika. MB Quart 1002 iz sredine devedesetih. Zvuk je ok, mogu svirat danima na najjače ali nije to to... kad se nema za Tannoy Kensington.

Ovaj Nat. Panasonic je kvadrofonični receiver, upravo sam nabavio još dva originalana zvučnika (ukupno 4 ) i sad slažem CD-4 kvadrofoniju iz 1973-4. (gram. zvučnica to podržava i sad je u planu originalni kvadro dekoder).
 
Last edited:
  • Like
Reactions: miro and JosipS
Čim sam pročitao kvadrofonija odma mi misli odletiše na album Johna Keatinga - space experience. U ono vrime su govorili kako je prvi album snimljen u kvadrofoniji, a u mene doma AIWA koja je to mogla reproducirati na 4 zvučnika. Uf, uf :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: alpine
Čim sam pročitao kvadrofonija odma mi misli odletiše na album Johna Keatinga - space experience. U ono vrime su govorili kako je prvi album snimljen u kvadrofoniji, a u mene doma AIWA koja je to mogla reproducirati na 4 zvučnika. Uf, uf :mrgreen:
imaš još tu aiwu?
 
Nego, kako se nosite s cinjenicom da vise niste mladi, a sluh degradira kako starimo (vise frekvencije sve slabije cujemo)? Jbt, kad se dodje u situirane godine da se moze kupit sto se zeli (uvjetno govoreci), vise skoro nema smisla. Nis, samo sam malo ironican danas. A taman da smo i mladi i imamo love za HiFi, slusali bi vjerojatno pizdarije na tome pa opet nis koristi :mrgreen:

S druge strane, naviknemo se na gubitak sluha jer je progresivan i spor pa nismo ni svjesni. Recimo, meni je jos u ranim 20tim godinama detektirano 4 kHz kao max frekva koju cujem na lijevo uho (desno je tada bilo na nekih 18-19 kHz), al nikad nisam primjetio da bi losije cuo stereo zvuk, pa cak i na slusalicama. Tek kad bi balans stavio na lijevo, razlika takva da mi se place, ko da je jastuk preko visokotonca :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Nemam tih problema, sluh sam si sjebao prije dvadesete (glasne svirke u malim prostorima), probušen bubnjić s tinitusom kao posljedicom, diskutabilan glazbeni ukus... 😄 I u pravu si, ponekad bi mi palo na pamet uzeti nešto od aparature, ali razum bi upitao čemu, pa ništa od toga... :mrgreen:
 
  • Sad
Reactions: 3alfa3
Nemam tih problema, sluh sam si sjebao prije dvadesete (glasne svirke u malim prostorima), probušen bubnjić s tinitusom kao posljedicom, diskutabilan glazbeni ukus... 😄 I u pravu si, ponekad bi mi palo na pamet uzeti nešto od aparature, ali razum bi upitao čemu, pa ništa od toga... :mrgreen:

Meni tinitus samo zadnjih godina. Vjerojatno motor, 20.000km po sezoni, bez cepica za usi. Jbg. Al i na to se covjek navikne. Sluh pamti, nema izmotavanja, svu stetu koju radimo je trajna i samo se povecava vremenom.
 
Meni je bubnjić pukao nakon jednog skoka u more a nisam poslije otišao da ga netko pogleda, pa se nakon godine dana pojavila takva upala da sam morao pod nož da ga počiste i zakrpaju. :mrgreen: Tako je, navikneš se, možda bi mi sad bilo i pretiho za zaspat da šum nestane... :LOL:
 
  • Sad
Reactions: 3alfa3
Meni je bubnjić pukao nakon jednog skoka u more a nisam poslije otišao da ga netko pogleda, pa se nakon godine dana pojavila takva upala da sam morao pod nož da ga počiste i zakrpaju. :mrgreen: Tako je, navikneš se, možda bi mi sad bilo i pretiho za zaspat da šum nestane... :LOL:

Sum ignoriram, ne zato jer se trudim nego sam navikao. Vjerojatno je i tebi tako :D Al mi je oduvijek negdje vani gdje je buka (klubovi) fora slusat sugovornika, ak mi pocne pricat na lijevo uho, ili samo kimam glavom ko budala, ili trazim da ponovi na desno uho da ga cujem donekle :mrgreen:
 
Meni je bubnjić pukao nakon jednog skoka u more a nisam poslije otišao da ga netko pogleda, pa se nakon godine dana pojavila takva upala da sam morao pod nož da ga počiste i zakrpaju. :mrgreen: Tako je, navikneš se, možda bi mi sad bilo i pretiho za zaspat da šum nestane... :LOL:
Ja lijevog nemam 😢🙄💪
 
  • Wow
Reactions: 3alfa3
jebate, otvorite temu gerijatrija pa tamo lamentirajte o sluhu, prostati & Co.


većina pojačala ima jedan botun šta se okreće, piše "volume" na njemu i vrti se udesno, kad žena nije blizu :mrgreen: