HOMOLOGACIJA - PROMETNA DOZVOLA - AUSPUH ?

Ionak moraš imati originalni auspuh ili homologirani zamjenski, tak da ne vidim daljnji problem u ekotestu...
 
kod mene (u Slavoniji), nisam vidio još da rade ekotest na motorima  (y)

EDIT:
nije da me pati  :mrgreen: imam sve na tavanu OEM, ako baš treba, ali eto;
samo da javim i ne znam kako je na drugim STP u HR  (y)


ali vjerujem da je to kao i inače: od-do ;)
 
2error  (y)

ma sad tek vdim da si se ubacio post-om, a ovaj moj prethodni je
bio replika na ono što je napisao balky1  (y)


JBGa, mob.
 
čini mi se da puno filozofirate oko ničega.
Atestirat cu auspuh ako dobijem kaznu, inače neću iz principa, osobno nisam još čuo nikog poznatog da je dobio kaznu za neatestiran auspuh. Pa u 12 godina koliko imam vozačku, policija me punih 4 puta zaustavila. Od toga 3 puta u 4 ujutro i jednom presretač direktno nakon tehničkog sa skodom favorit, i to samo zato jer mu je provjera tablice pokazala da je istekla registracija,  jer sustav nije povukao podatke, kad je vidio prometnu samo me pustio.
Koga briga za eko test, pa prolazi meni favoritka, kamo da neće proć motor star 13 godina, čini mi se više da tu vrijedi ona poslovica, besposlen pop i jariće krsti.
 
Jel gledaju dimenzije guma i zajebavaju oko toga? Ako je visina minimalno razlicita, jel to razlog za pad?
 
Outlaw said:
Jel gledaju dimenzije guma i zajebavaju oko toga? Ako je visina minimalno razlicita, jel to razlog za pad?
briga te, ti si i onako izvan zakona.. :mrgreen:
 
Outlaw said:
Imas ti pravo  :D
a ovo s dimenzijama, je, meni zadnji put gledalo..iako sam cuja da sad ovih dana gledaju kroz prste, zbog radi situacije..  (y)
 
ja sam pitao:
jel' može dopisati u napomeni samo umjesto 50 i 55,
i kaže; neeeee mooožeee  :x

tako da mi se nije dalo isprobavati :LOL:


(a za auto, prije dosta godina, nisu nikavih problema pravili s tim)
 
Meni u prometnoj pise

120/70
190/70  :shocked:

I dodatna upisana
195/55  :mrgreen:

Serijske su 120/70 190/50
Na motoru 120/70 190/55

:LOL:
 
Sve ovisi od stanice do stanice, ponekad nema ni minimuma zajedničkih kriterija, neki su u prometne upisivali svašta što nema veze s vezom. Moj bivši KLE500 je imao umjesto 21"/17" imao upisane 17"/17" gume, a dimenzije guma bolje da ne spominjem, a čak je i originalna dimenzija zadnje gume bila krivo upisana i po širini i po visini. Kako je to uspio riješiti bivši vlasnik - iskreno nemam pojma, ali je motor bio opasan za vožnju. Srećom je sačuvao originalne kotače na koje sam stavio dimenzije guma po tvorničkoj specifikaciji, lik me htio rušiti na tehničkom. Nakon dosta okapanja i moljakanja da pogleda specifikacije guma za taj motor na kraju je odustao i bez provjere me pustio. A na homemade auspuh nije ni trznuo, mene bila frka da će me radi njega rušiti. Imao sam original doma ali ga je bivši vlasnik odrezao brusilicom i bez skidanja grana i varenja ne bi išlo, pa sam ovaj napunio novom vunom i stavio db killer, očito kad je lik čuo da motor radi full tiho nije šiljio radi auspuha.
 
Outlaw said:
Meni u prometnoj pise
I dodatna upisana
195/55
  :mrgreen:

Serijske su 120/70 190/50
Na motoru 120/70 190/55

:LOL:
(y)

:misli: pa šta te onda pati?

mislim; koje bi ti još stavio?

...meni je rekao; kako trebam dokazati, kako može i na moj bike 55, pa bi upisali,
ali nije mi se dalo gnjaviti, a već sam se i navikao  :D
 
DADO+ said:
(y)

:misli: pa šta te onda pati?

mislim; koje bi ti još stavio?

...meni je rekao; kako trebam dokazati, kako može i na moj bike 55, pa bi upisali,
ali nije mi se dalo gnjaviti, a već sam se i navikao  :D

Ne kuzim... kak sto me pati...? Imam na motoru gume kojih nema u knjizici. U knjizici imam gume koje uopce ne postoje 😂

Ma bit ce APP
 
ako rade normalni ljudi na tehničkom, onda uzmeš sa sobom user maunal koji dobiješ sa motorom, inače često imaš i naljepnicu na zaštiti lančanika ili vilici sa tvorničkim dimenzijama guma, tlakovima i kažeš djelatniku da ti to upiše.
On ti kaže, ok, pogledat ću ako je to istina, upiše u sustav tvoj motor, i ako nisi lažirao user manual i naljepnicu na zaštiti/vilici, sustav će mu pokazat koje gume je proizvođač deklarirao za taj motor u cijelom svijetu i kontrolor će stavit napomenu, ti ideš nakon tehničkog do ženske/muškog koji radi na šalteru, kažeš joj/mu da je kotrolor stavio napomenu da ne zaboravi upisat i ona ti sve dimenzije upiše pod napomenu.
Sve skupa traje 10min
 
Outlaw said:
Ne kuzim... kak sto me pati...? Imam na motoru gume kojih nema u knjizici. U knjizici imam gume koje uopce ne postoje 😂

Ma bit ce APP

:misli: a ti misliš na ovu grešku?

Outlaw said:
Meni u prometnoj pise

120/70
190/70  :shocked:

:LOL:



...pa traži ispravak  (y)

 
Igor28 said:
ako rade normalni ljudi na tehničkom, onda uzmeš sa sobom user maunal koji dobiješ sa motorom, inače često imaš i naljepnicu na zaštiti lančanika ili vilici sa tvorničkim dimenzijama guma, tlakovima i kažeš djelatniku da ti to upiše.
On ti kaže, ok, pogledat ću ako je to istina, upiše u sustav tvoj motor, i ako nisi lažirao user manual i naljepnicu na zaštiti/vilici, sustav će mu pokazat koje gume je proizvođač deklarirao za taj motor u cijelom svijetu i kontrolor će stavit napomenu, ti ideš nakon tehničkog do ženske/muškog koji radi na šalteru, kažeš joj/mu da je kotrolor stavio napomenu da ne zaboravi upisat i ona ti sve dimenzije upiše pod napomenu.
Sve skupa traje 10min

Je to vrijedi za aute ali motori imaju samo jednu dimenziju guma...

Nekad se moglo sve stavit na motor i sve upisat pa makar motor izgledao kao koza...
 
diesel power said:
Je to vrijedi za aute ali motori imaju samo jednu dimenziju guma...
Nekad se moglo sve stavit na motor i sve upisat pa makar motor izgledao kao koza...

kažeš ti samo jedna dimenzije, ajde dobro, bit će haluciniram

RE57M0N.jpg

BnTCQnZ.jpg

4gPeMmI.jpg