HOMOLOGACIJA - PROMETNA DOZVOLA - AUSPUH ?

Znam da je ovo prolazilo (prije), zato pitam sad... na motoru full ispuh od grana do kraja koji nema homologaciju.
Jeli moguce da na pregledu upisu podatke s njega i ubuduce nema problema.

Mislim, moze li se atestirati nesto bez papira, tj mogu li oni napraviti neki pregled, koje su uopce norme koje mora zadovoljiti? Buka? Sto jos?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Znam da je ovo prolazilo (prije), zato pitam sad... na motoru full ispuh od grana do kraja koji nema homologaciju.
Jeli moguce da na pregledu upisu podatke s njega i ubuduce nema problema.

Mislim, moze li se atestirati nesto bez papira, tj mogu li oni napraviti neki pregled, koje su uopce norme koje mora zadovoljiti? Buka? Sto jos?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moras imat papire
Bez papira nista


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DADO+ said:
:misli: a ti misliš na ovu grešku?



...pa traži ispravak  (y)

Ma da, serijske su krivo upisane. A i dodatna  :LOL: sve bi bilo ok da imam prave serijske plus 190/55 koju imam na motoru pod dodatne. Serijske vjerojatno nije problem upisat, u najgorem slucaju bas s potvrdom od honde. Al kak da skenijam 55 pod dodatne 😬 prije je to islo ladno...
 
Igor28 said:
kažeš ti samo jedna dimenzije, ajde dobro, bit će haluciniram
aprilije iz tih vremena su pomalo specifične, u 2000.-ima (odnosno motorima koje nas većina vozi) je malo proizvođača nudilo opciju više dimenzija guma (y)
 
Dobio odgovor iz honde, mislio sam prvo da je mozda nesporazum da misle na cijenu atesta. Al ne... oni stvarno traze 300kn da mi izdaju potvrdu koje su serijske gume gore :LOL:

Ocekivano dio za da li se mozda moze dobiti potvrda za 190/55 su izignorirali.

Dok recimo iz leovinceija su mi odmah poslali cert mailom i to je to. Uostalom moze se skinut potvrda sa sitea...

Koji cigani ovi iz honde 😂🤦‍♂️
 
prilično sam siguran da se ne može dobiti potvrda ni za jednu drugu dimenziju, osim onih koje su istaknute na naljepnici koja se nalazi na vilici ili štitniku lanca :misli:
 
MOONSHIELD said:
prilično sam siguran da se ne može dobiti potvrda ni za jednu drugu dimenziju, osim onih koje su istaknute na naljepnici koja se nalazi na vilici ili štitniku lanca :misli:

neki su se hvalili da su upisivali 200-tku, e sad jel' to bilo kad je bilo ne znam..
 
Outlaw said:
Dobio odgovor iz honde, mislio sam prvo da je mozda nesporazum da misle na cijenu atesta. Al ne... oni stvarno traze 300kn da mi izdaju potvrdu koje su serijske gume gore :LOL:

Ocekivano dio za da li se mozda moze dobiti potvrda za 190/55 su izignorirali.

Dok recimo iz leovinceija su mi odmah poslali cert mailom i to je to. Uostalom moze se skinut potvrda sa sitea...

Koji cigani ovi iz honde 😂🤦‍♂️

Nisu cigani nego svaka sluzbena potvrda ovlastenoga kosta, isto kao kada uvozis auto pa trebas potvrdu proizvodjaca jer nemas coc, pa to isto kosta slicnu cijenu, nije to bas nista cudno kod ovlastenih vec ustaljena praksa
 
Stig said:
Nisu cigani nego svaka sluzbena potvrda ovlastenoga kosta, isto kao kada uvozis auto pa trebas potvrdu proizvodjaca jer nemas coc, pa to isto kosta slicnu cijenu, nije to bas nista cudno kod ovlastenih vec ustaljena praksa

Ma jasno, al ono... :LOL:

Moze ovaj na tehnickom otic na wikipediju jbt i bok 😂 pogledat bilo koji drugi motor takav u bazi, bilo sto... shvatio bih da trazis potvrdu za neke ne-serijske gume ili sto ja znam sto.

Ovo je podatak koji uostalom imaju na svojim stranicama, u manualu, u speckama, itd... i sad jos trebas posebnu molbu (doslovno) i platit izdavanje za takav “podatak”. Komedija, meni bar  :grin:

A s druge strane, ne-serijski dio na mootoru ladno i besplatno atestiras s pdfom s tamo neke stranice. Da ne pricam o ovima sto sami rade pdfove i slicno 😬
 
Outlaw said:
A s druge strane, ne-serijski dio na mootoru ladno i besplatno atestiras s pdfom s tamo neke stranice. Da ne pricam o ovima sto sami rade pdfove i slicno [emoji51]

E, to se trazi.... kako?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imas u postovima na strani dvije prije...

Prijavis atest na tehnickom, pripremis certifikat homologacije, oni to nes kao poslikaju, posalju na cvh i ovi odobre.

Prolaznost ovih fora s editiranjem pdfa i slicno pretpostavljam kao i vecina stvari kod nas ovisi o “volji” onog kom dode na stol
 
seki22 said:
Ne
Ides na tehnicki napravit atest i onda oni salju CVH sa tvojom email adreson
Onda ti se CVH javi da je odobreno
Onda ides na bilo koji tehnicki.znaci ne moras ic di si napravia atest jer su oni umrezeni
I tamo ti na tehnixkom upisu u prometnu
I onda dalje normalni tehnicki kako ide


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kod mene je ovakva situacija: motor kupljen u SLO i na njemu su homologirani GPR topovi koji su uredno upisani, ali ne u prometnu nego u homologacijski karton motora, jer kod njih ne upisuje u prometnu nego u taj dokument.
Moram li i ja kod registracije u HR raditi atest ili se iz tog kartona automatski upisuje u našu prometnu? :misli:
Hvala na odgovoru! (y)
 
Gato said:
Kod mene je ovakva situacija: motor kupljen u SLO i na njemu su homologirani GPR topovi koji su uredno upisani, ali ne u prometnu nego u homologacijski karton motora, jer kod njih ne upisuje u prometnu nego u taj dokument.
Moram li i ja kod registracije u HR raditi atest ili se iz tog kartona automatski upisuje u našu prometnu? :misli:
Hvala na odgovoru! (y)
Ne bi ti to zna ali recimo Sa MIvvom dobijes papir,karticu da je je auspuh homologiran u EU za doticni motor
Znaci po nekoj logici treba ti samo kartica i da ti upisu u prometnu
Ali ne.....oni moraju napravit atest tj uzet novaca i onda ti upisu u prometnu
Ako kod tebe primjene isti recept morat ces napravit atest
Ludo zar ne....ne postuju se pravila EU


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Ne bi ti to zna ali recimo Sa MIvvom dobijes papir,karticu da je je auspuh homologiran u EU za doticni motor
Znaci po nekoj logici treba ti samo kartica i da ti upisu u prometnu
Ali ne.....oni moraju napravit atest tj uzet novaca i onda ti upisu u prometnu
Ako kod tebe primjene isti recept morat ces napravit atest
Ludo zar ne....ne postuju se pravila EU


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne jebi!?  :mrgreen:
 
Gato said:
Kod mene je ovakva situacija: motor kupljen u SLO i na njemu su homologirani GPR topovi koji su uredno upisani, ali ne u prometnu nego u homologacijski karton motora, jer kod njih ne upisuje u prometnu nego u taj dokument.
Moram li i ja kod registracije u HR raditi atest ili se iz tog kartona automatski upisuje u našu prometnu? :misli:
Hvala na odgovoru! (y)

Gato ja tako upisao da .
Bilo na tom kartonu od Slovenca i tako uveo motor i pri homologaciji automatski upisali auspuh bez dodatnih stavki ali pazi da eventualno netko ne zaboravi slucajno..