Homologacija za novi motor

ilojen

New member
Kupio sam novu cb 500 f, i čekao sam 3 tjedna da dođe što nije ni bilo loše jer je u međuvremenu pojeftinila za 3 tisuće kuna (01.07.)!
Sad kad je došla, moram čekat certifikat iliti homologaciju kako bi ju išao registrirat i počet uživat ALI ne znaju kada će honda ruting poslati taj papir jer im kao nedostaje neki pečat..
Ima li itko takvih problema i kako da to ubrzam?

Hvala
 
Zamisli da ćeš dobit papire oko nove godine, pa kad stignu ranije, obradovat ćeš se ko malo dite.

Ubrzat možeš jedino ako imaš vremeplov u podrumu.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Ja kad sam kupio novu CB1300 u D wellbrock Honda, tvornički COC sam dobio s motorom što bi ti i ovi trebali dat .
 
ilojen said:
Kupio sam novu cb 500 f, i čekao sam 3 tjedna da dođe što nije ni bilo loše jer je u međuvremenu pojeftinila za 3 tisuće kuna (01.07.)!
Sad kad je došla, moram čekat certifikat iliti homologaciju kako bi ju išao registrirat i počet uživat ALI ne znaju kada će honda ruting poslati taj papir jer im kao nedostaje neki pečat..
Ima li itko takvih problema i kako da to ubrzam?

Hvala
A gde je pecat ?! ( Protest radnika Nisa )
 
Da ali kad kupuješ novi motor od uvoznika netreba ti to samo račun i ideš na registraciju, otkad treba kupac imat COC.
 
Ja sam nedavno bio u istoj situaciji kod kupnje novog motora. Znači tebi kad motor stigne iz tvornice u salon gdje si ga naručio, proizvođač šalje račun za motor salonu koji on mora uplatit u protivnom ne možeš dobit homologaciju,inače ako je sve redovno,znači ako je motor plačen proizvođaču odmah nakon isporuke, homologaciju dobivaš za jedan dan,tako je barem bilo kod mene.

Ja sam sve papire za registraciju ( račun i homologaciju ) imao već prije nego li je motor stigao iz Njemačke do Maribora

Provjeri još jedanput da ti nije neka muljaža jer u današnje vrijeme to nije ništa novo.
 
biker-mb said:
Ja sam nedavno bio u istoj situaciji kod kupnje novog motora. Znači tebi kad motor stigne iz tvornice u salon gdje si ga naručio, proizvođač šalje račun za motor salonu koji on mora uplatit u protivnom ne možeš dobit homologaciju,inače ako je sve redovno,znači ako je motor plačen proizvođaču odmah nakon isporuke, homologaciju dobivaš za jedan dan,tako je barem bilo kod mene.

Provjeri još jedanput da ti nike neka muljaža jer u današnje vrijeme to nije ništa novo.

Znači bit će da ruting nema love  :mrgreen:
 
einstein said:
Znači bit će da ruting nema love  :mrgreen:

Točno tako,izgleda da nisu još platili motor zato nemogu dobit homologaciju, to mi rekao trgovac koji je meni prodao mojeg kako ide taj postupak
 
einstein said:
Znači bit će da ruting nema love  :mrgreen:

Da bar ja tak nemam love, a ne ovak kak nemam  :? :mrgreen:
 
ilojen said:
Kupio sam novu cb 500 f, i čekao sam 3 tjedna da dođe što nije ni bilo loše jer je u međuvremenu pojeftinila za 3 tisuće kuna (01.07.)!
Sad kad je došla, moram čekat certifikat iliti homologaciju kako bi ju išao registrirat i počet uživat ALI ne znaju kada će honda ruting poslati taj papir jer im kao nedostaje neki pečat..
Ima li itko takvih problema i kako da to ubrzam?

Hvala

Javi se članu kovatt, jučer se svađao sat vremena s likovima na tehničkom oko normi i koječega pa možda i homologacije. :mrgreen:
 
ilojen said:
Kupio sam novu cb 500 f, i čekao sam 3 tjedna da dođe što nije ni bilo loše jer je u međuvremenu pojeftinila za 3 tisuće kuna (01.07.)!
Sad kad je došla, moram čekat certifikat iliti homologaciju kako bi ju išao registrirat i počet uživat ALI ne znaju kada će honda ruting poslati taj papir jer im kao nedostaje neki pečat..
Ima li itko takvih problema i kako da to ubrzam?

Hvala

Homologacija se radi ako se radi o prvom motoru koji je uvezen u HR (kao šta je bio slučaj s mojim KTM),
a tih CB 500 je prodano sigurno xx komada dosada.
Da im fali pečat kakva glupost :palacdolje:
 
Stalno neka frka oko rutinga, pa sta kupujete motore onda tamo...
Bas sam vidio Viktor reklamira te honde za neke male pare..
 
otpeljaj im motor i traži pare nazad,spomeni tužbu i odvjetnika pa buš videl pečat i papire isti dan. (y)
 
Dobio sam homologaciju danas i bio na tehničkom..
Motor je kupljen u Top Moto i njima sve pohvale, problem je u rutingu jer tamo rade ljudi ograničenih sposobnosti!

Pozdrav