Honda CB500s

spinner

Member
Ima li netko od forumaša ovakav motor? Moj je iz 2001, pa ako ima još netko, eto volio bih čuti neke detalje... ma zapravo imam pregršt pitanja a ne bih sad sve davio s time...
 
Imam ja ali nije S. Jako pouzdan i motor lagan za odrzavanje, jako lijepa pozicija sjedenja, i ni malo ne umara, nije neki potrosac 5-5,5 litara. U biti za pocetnika jako dobar izbor, ustvari ja jos uvijek ne osjecam potrebu za promjenom i nakon skoro dvije sezone.
 
Lijepi motori,to je  ubiti kategorija sa Kawom Er-5 i Suzuki GS 500,samo što su Honde dosta riijetke u nas,šteta.
 
hondimir said:
Lijepi motori,to je  ubiti kategorija sa Kawom Er-5 i Suzuki GS 500,samo što su Honde dosta riijetke u nas,šteta.

Pa je, istina. Vozio sam er5 i mogu ti reći da je ovo ipak bolje. Više snage, nekako je pouzdaniji i udobniji, iako i Kawa ima sve te osobine, radije biram Hondu.
A i ljepša je :) , ako ništa drugo.
 
Mislim da je i oko 10 ks jači od ER-5.

Ako ništa drugo, odozada ima disk za razliku od bubnja kod ER-5.

Sve u svemu, jako dobar motor  (y)

 
spinner, ajde ako se sjetiš izmjeri visinu sica od poda i njegovu širinu.  :wink:
 
lunjo said:
spinner, ajde ako se sjetiš izmjeri visinu sica od poda i njegovu širinu.  :wink:

OK, izmjerim sutra ujutro pa javim.


poz
 
lunjo said:
spinner, ajde ako se sjetiš izmjeri visinu sica od poda i njegovu širinu.  :wink:

Je, kao što je u specifikaciji navedeno, visina je 77,5 cm, a širina sica ti je relativna jer se radi o hrptu, govorim o poprečnom presjeku, dakle u najužem a najvišem dijelu je oko 11cm i blago se spušta do nižeg dijela gdje je 26-27 cm.
Sjedalo je ergonomski izvrsno napravljeno. Vozio sam nekih 500 km neki dan i mogu reći da je super udoban. Inače sam visok 176cm a vjerujem da bi i puno niža osoba bez problema mogla manipulirati njime.
 
Ok, hvala puno!  (y)
 
A ne još, al proučavam okvire u koje se mogu strpati, financijski i gabaritno!  :mrgreen:
 
lunjo said:
A ne još, al proučavam okvire u koje se mogu strpati, financijski i gabaritno!  :mrgreen:

:D hajde ti lijepo nađi sebi jednu cb500, pa da osnujemo cb500 fan club tu na forumu  :wink:
 
  • Like
Reactions: Zoko
huh, upravo sam ju upicanio pa se malo hvalim  :wink:
no još treba jedan redoviti mali servis pa može i na kraj svijeta ...  :D
 
spinner said:
huh, upravo sam ju upicanio pa se malo hvalim  :wink:
no još treba jedan redoviti mali servis pa može i na kraj svijeta ...   :D


Jako jako lijep i ocuvan primjerak (y)
 
hondimir said:
Lijepi motori,to je  ubiti kategorija sa Kawom Er-5 i Suzuki GS 500,samo što su Honde dosta riijetke u nas,šteta.
Šteta ali razlog je da ih je kod nas najmanje uveženo za distribuciju - jako malo  8)
 
Jako jako lijep i ocuvan primjerak (y)
[/quote]


Thx, još ima par sitnih kozmetičkih detalja za napraviti koje vidim samo ja i to me malkice nervira  :wink: , ali su zato mašina, getriba i sva mehanika savršeno očuvani. Izgleda da će ovo kod mene dočekati svoje oldtimer dane... 8)
 
Neki dan vidio taj motor uživo,neka talijanka na njemu.Što reć nego,prekrasan mali motorić lijepog naked izgleda,sve na njemu tip-top.Možda bih mu jedino stavio širi volan,to namjeravam stavit i na mom CB-u.