Honda CB500s

Mislim nabaviti touring vizir od 46cm ( nudi mi se jedan rabljeni Givi)
Da li netko zna kako se to ponaša u vožnji i kakva je zastita od vjetra. Sa ovim malim nisam zadovoljan jer me već kod 130 šamara . Čak je bolje bez njega.
 
Skini servis manual , tu ti sve piše.  :wink:
 
E hebiga, treba znat otkud se skida.  :wink:
Šaljem ti link na PP.
 
Hvala Lunjo, ovo če mi pomoći kod rastavljanja i sastavljanja, a vrijednosti podešavanja sam našao u user manualu.
 
Nema frke, sorry kaj nisam reagirala odma, nadam se da je s kantom sve ok.  :)
 
Mislim da je. Ima onaj avast antivirus. Kaj se je naradio. Sto put je bilo "Threat has been detected, threat has been detected........
 
Citajuci temu... iako ne posjedujem CB-a... napisat cu koju rijec na ovu temu.  :mrgreen:

CB-i 500 su "isplativi" gledano po troskovima odzavanja, rege, potrosnje (a danas je to sve bitnije, pogotovo za one koji okrenu peteroznamenkastu kilometrazu po sezoni a nemaju primanja Ive Sanadera). Opcenito ta klasa 500cc je "isplativija" ali ja zamrla, nazalost. CBF500 je jos jednu stepenicu "bolji" (vani je bio dostupan i s ABS-om) a navodno trosi litru manje u prosjeku od CB-a 500. Ruting je taj model svojevremeno (po balkanskim mjerilima) procjenio nezanimljivim tako da ga je kod nas uvezeno 10-tak komada (zile rezem), a meni je k'o pesu zao sto mi jedan u super stanju kroz prste pobjeg'o.  :(
 
Taj CBF ima i širu stražnju gumu od cb-a,  monoamortizer, moderniji izgled..,za potrošnju se ne bi okladio jer imaju  istu mašinu, ali ne zadovoljava naše rigorozne norme .  Može ga se kupiti u svim razvijenim evropskim državama,no nemožemo ga privatno uvesti jer ne prolazi homologaciju. Kod nas bi vjerojatno više zagađivao nego vani.
 
Trebao bih savjet.
Da li je netko ugrađivao upaljač za cigarete (glup naziv, al jbga), zapravo utičnicu, na ovaj motor?
Zanima me gdje je zgodno namontirati ga, tj. kakva su iskustva.
Treba mi za GPS i sl. Zapravo, smeta li što ako bih ugradio dva?


spinner
 
spinner said:
Trebao bih savjet.
Da li je netko ugrađivao upaljač za cigarete (glup naziv, al jbga), zapravo utičnicu, na ovaj motor?
Zanima me gdje je zgodno namontirati ga, tj. kakva su iskustva.
Treba mi za GPS i sl. Zapravo, smeta li što ako bih ugradio dva?


spinner

ja sam samo vidio kako su drugi ugrađivali...

direktno spajanje na akumulator sa osiguračem i auto-jackom na kraju...

mislim da ako bi 2 ugradio da nebi bio problem...

uglavnom svi idu na rješenje da im auto-jack završi ispod sica... (baš i nema druge opcije  :mrgreen: )
 
A i ja sam tako mislio no rekoh, da čujem ima li i drugih iskustava.
Thx enivej...


;-)
 
Bilo bi dobro da takav priključak ima nekakvu zaštitu od prodora vlage, kad nije ništa uštekano. Nisam siguran ni da je alternator  dimenzioniran za extra potrošače. Kod motora koji imaju ugrađene priključke i akumulator je većeg kapaciteta nego na cb 500.  Sve to bi moglo utjecati na pravilan rad elektro sustava na motociklu. A možda će biti i sve OK.
Kad to napraviš, molim te stavi slike da vidimo kak izgleda . Ja sam ispod sica stavio samo priključak za punjač tako da ne vadim akumulator svaki put kad ga dopunjavam. To je originalni priključak punjača i ima zaštitu od vlage - neki gumeni poklopac.
 
spinner said:
Trebao bih savjet.
Da li je netko ugrađivao upaljač za cigarete (glup naziv, al jbga), zapravo utičnicu, na ovaj motor?
Zanima me gdje je zgodno namontirati ga, tj. kakva su iskustva.
Treba mi za GPS i sl. Zapravo, smeta li što ako bih ugradio dva?


spinner
Hočeš li stavljati navigaciju za motore, ili nešto drugo?.
 
Imam Garmin Vistu HCX koju koristim kao topografski GPS na MTB ali ima i cestovnu navigaciju sa turn by turn opcijom ali bez glasovnog navođenja ( i ne treba mi kad ništa ni ne čujem ispod kacige a kad budem trebao ZUMO onda sigurno neću voziti ovu Hondicu ;-) ).
Zgodna, mala a stane lijepo na volan. Za nju i nije nužan punjač jer joj je autonomija baterija cca 10h, pa uz dva kompleta baterija može se izgurati vikend vožnja.
"Upaljač" bih ugradio čisto kao backup opciju za GPS a i dobro je da postoji na motoru, zlu ne trebalo, i zbog drugih stvari.
 
Ja mislim staviti neku od jeftinijih auto navigacija ( oko 500 kn), samo bi trebao izmisliti nekakvo vodonepropusno kučište ili torbicu. A kaj se tiče motora , mnogi kaj su imali i prodali takvu hondicu žale za njom. Jedan je čak rekao da nikad nije imao bolji motor, a promijenio ih je dosta
 
bregovljan said:
Ja mislim staviti neku od jeftinijih auto navigacija ( oko 500 kn),

Ne znam koliko je prikladno koristiti autoGPS, upravo zbog njegove konstrukcije.
Nije samo u pitanju zaštita od vlage nego je veći problem s vibracijama. Naime ti su uređaji prenježni za motor i sumnjam da bi duže potrajali.
Možda da stoji na tank torbici u onom džepiću pod prozirnom folijom... ne znam...
A da je motor legenda, je.

;-)