Honda cbf600

Domi_ST said:
Navlačiš me, nevaljalče! Purol je gori od droge. Krenem li tim putem, najebah... :D

https://www.ebay.com/p/Yoshimura-Abrasive-Stain-Magic-Stainless-Muffler-Cleaner-120g-Japan/1038911685

Ovo je navodno puno bolje od purola.

Hvala Bogu, sadasnji motor je u oklopima :)
 
Nero said:
Purol.

Motor je tu ima 108 000 Km.

2zo9noh.jpg


Navodno je Yoshimura pasta puno ucinkvitija, al jos nisan proba
nero super si ispolira crash bar moga si I grane tako :mrgreen:

 
Ne znan kakva je yoshimura pasta, ali u odnosu na cijenu purola, tribala bi sama ispolirat grane.
Ovaj harpic je nešto ala domestos?
 
Trebalo bi bit... Harpic izgleda dosta "gelastiji". Bitno je da su grane inox. Ovaj vikend ću probat svu živu kemiju na njima :)

Kvragu i polir paste. Imam ja i svoju granu ako mi je do natezanja i lomljenja ruku/prstiju.
 
stkaos said:
Ne znan kakva je yoshimura pasta, ali u odnosu na cijenu purola, tribala bi sama ispolirat grane.

Purol te dobrano namuci za dobit neki rezultat. Yoshi je navodno puno bolji. Nisam probao, ali hocu.
 
Ma kakva Yoshimura. Imamo mi Klorimura, made in Kroejša!
https://www.youtube.com/watch?v=gqaVAU1HPw4
 
Ma ne pada mi na pamet, inače nisam picajzla prevelika jer mi motor stoji vani pod ceradom cijelu godinu, ne vozim se samo kad bace sol na cestu, tako da jednom mjesečno ga operem, pošrpicam auspuh varikinom, i to je u vr glave pol sata posla, ostalo se samo vozim :D
 
Pozdrav, netko mijenjao disk pločice u skorije vrijeme, trebao bih i prednje i zadnje, diskovi su uredu.
Pa ako imam kakva preporuka? Vozim penzionerski, al da baš ne kočim petama mislio uzeti ove neke Saito organic iz Louisa, 20 eur je par, čak i recenzije ne izgledaju loše.
 
Crash said:
Pozdrav, netko mijenjao disk pločice u skorije vrijeme, trebao bih i prednje i zadnje, diskovi su uredu.
Pa ako imam kakva preporuka? Vozim penzionerski, al da baš ne kočim petama mislio uzeti ove neke Saito organic iz Louisa, 20 eur je par, čak i recenzije ne izgledaju loše.
Ja  uzimam nekakve Slovenske ...sinter.....ii uspješno se zaustavljam.....prijateljski raspoložene prema disku  (y)
 
EBC FA388HH prednje i zadnje EBC FA174HH. Oko 650 kuna komplet sa poštarinom na sportsbikeshop. Vrhunske pločice.
 
Ima li mudrosti oko izmjene, radio sam nekad davno na autu i koliko se sjećam da nema neke nauke.
Vidim da ovi youtube doktori koriste neku bakrenu pastu kod montaže?
 
Pusti youtube how to meštre. Service manual u ruke i ne steži ništa bez moment ključa. Nema filozofije oko pločica.
 
na mom su nedugo mjenjali u top motu u zg i odonda mi krče pri kočenju kaj me iritira ko vrag.neznam kakve su stavili ,koče dobro ali zvuk je za poluditi.
 
Crash said:
Ima li mudrosti oko izmjene, radio sam nekad davno na autu i koliko se sjećam da nema neke nauke.
Vidim da ovi youtube doktori koriste neku bakrenu pastu kod montaže?
četkica za zube i udri.....pripazi na nekakav limić.......ja isto podmazem bakrenom masti......gumene dijelove nekom silikonskim masti.......provjeri osovinicu sa navojem koja drži pločice da možda nije zajedena......to je to
 
Za naše motorčeke kažu motorno ulje 10W40 motul 5100 ester......e sada kod nas za litru 90 kn pa sve do 117 krznenih životinjica........kod naših zapadnih susjeda ( SLO ) 8 eurića/litrici......kako ? zašto ? jel to isto ulje ?
 
zeljkocbf600 said:
Za naše motorčeke kažu motorno ulje 10W40 motul 5100 ester......e sada kod nas za litru 90 kn pa sve do 117 krznenih životinjica........kod naših zapadnih susjeda ( SLO ) 8 eurića/litrici......kako ? zašto ? jel to isto ulje ?
A koliko je kod zapadnih susjeda Motul 4T 7100 MA2 10W40?
I to može za naše motorčeke.