Honda silver wing 600

Kresimir-Ri said:
Ma pitam jer 220 kg nije malo. Pa sam malo skeptičan. Reci ima li SW kakvo putno računalo (parcijalna km, pros. brzina, potrošnja goriva...)? Koliko dođe za njega registracija i osiguranje?
ima trip 1 i 2, prosječnu potrošnju i pros. brzinu nema. reg sve skupa dođe cca 1800 kn.
 
Kresimir-Ri said:
Dosta ali to je zbog klase 600cm3 Ima li SW ručnu kočnicu? I dali postoji viši vizir za njega?

dosta o njemu imaš na talijanskoj stranici www.cyberscooter.it
ima ručnu, a viš vizir je apsolutno nepotreban. ovaj dobro štiti, a s višim vizirom mislim da bi pucanje one centralne plastike zbog večih vibracija bilo još izraženije...
 
Krasan skuter i vrlo dobro napisam osvrt.
Nažalost cjenovno mi je van domašaja.

Čuo sam da će na slijedećoj sjednici vlade izglasati zakon u kojem će bit zabranjena prodaja svih skutera osim t maxa i to od Joke, to zapravo i nje tako loše jer će onda biti službeno da je t max najbolji skuter i da je Joke najbolji prodavač.
Sa druge strane to je loše jer na ovom forumu više neće biti suprotstavljenih mišljena i svi će se slagati i samo će biti razne t max teme u kojima će se hvaliti taj skuter
 
Bok

ova honda jako sliči na moju apriliu atlantic 500

moj je 2004. godina, ima prijeđenih 15500 km, ima putni kompjuter koji mi je izračunao prosječnu potrošnju 22 km/l u gradu dok na otvorenoj cesti i do 26 km/l. Znači potrošnja mu je super mala. Najveća zabilježena brzina 164 km/h.

Na njemu mi se sviđa što ima amortizer volana, koji se super pokazao na izrezanoj cesti s obzirom na veličinu kotača.

Ulje sam promjenila na 13000, remen je mjenjan iz neznam kojih razloga na 8000, rolice su u super stanju.

 
v lady said:
Bok

ova honda jako sliči na moju apriliu atlantic 500

moj je 2004. godina, ima prijeđenih 15500 km, ima putni kompjuter koji mi je izračunao prosječnu potrošnju 22 km/l u gradu dok na otvorenoj cesti i do 26 km/l. Znači potrošnja mu je super mala. Najveća zabilježena brzina 164 km/h.

Na njemu mi se sviđa što ima amortizer volana, koji se super pokazao na izrezanoj cesti s obzirom na veličinu kotača.

Ulje sam promjenila na 13000, remen je mjenjan iz neznam kojih razloga na 8000, rolice su u super stanju.
tvoj skuter je Apriliaaa imao prije Honde (y) i snjim odgulio kako on kaže 50-75 tkm :)
 
i to više od pola s malossi variomatom i leovinci auspuhom :wink:
nema što mu nisam radio (atlanticu)...vrline su mu dobar položaj sjedenja, zaštita od vjetra, super kvalitetne plastike (najbolje koje znan), izvrsne kočnice i neki detalji kao sachsovi zadnji amortizeri, instrument tabla...motor je živahan, jedino to dizanje ulja zna pokvariti dojam...
kad sam poslije njega prešao na SW-a nisan očekivao nešto spektakularno bolje, nego malo veću konačnu brzinu...ali sam se iznenadio ugodno koliko je SW vozljiviji. tek san tada vidio da SW leži i prati putanju u bilo kojem zavoju, dok atlantic jednostavno izbacije prednji kraj i nemože. recimo na dionici st-ma s atlanticom nikada nebi došao u grupi s motorima s kojima bi zajedno krenuo, dok sa SW-om bez problema stižem...normalno ako je ipak jedan prihvatljiv ritam za skuter.
 
S obzirom na razne tvrdnje u ovom topicu potrebno je naglasiti da tvoje tehničke opise treba uzimati s rezervom glede izmjena napravljenih na ovjesu, prenosnom sklopu i samoj termo grupi(ispuh).
Nije to više ni blizu serijskom SW-u
 
aprilliaaa said:
i to više od pola s malossi variomatom i leovinci auspuhom :wink:
nema što mu nisam radio (atlanticu)...vrline su mu dobar položaj sjedenja, zaštita od vjetra, super kvalitetne plastike (najbolje koje znan), izvrsne kočnice i neki detalji kao sachsovi zadnji amortizeri, instrument tabla...motor je živahan, jedino to dizanje ulja zna pokvariti dojam...
kad sam poslije njega prešao na SW-a nisan očekivao nešto spektakularno bolje, nego malo veću konačnu brzinu...ali sam se iznenadio ugodno koliko je SW vozljiviji. tek san tada vidio da SW leži i prati putanju u bilo kojem zavoju, dok atlantic jednostavno izbacije prednji kraj i nemože. recimo na dionici st-ma s atlanticom nikada nebi došao u grupi s motorima s kojima bi zajedno krenuo, dok sa SW-om bez problema stižem...normalno ako je ipak jedan prihvatljiv ritam za skuter.

da, a vaš ritam je 100-150 kmh :LOL: 8)
 
joke said:
S obzirom na razne tvrdnje u ovom topicu potrebno je naglasiti da tvoje tehničke opise treba uzimati s rezervom glede izmjena napravljenih na ovjesu, prenosnom sklopu i samoj termo grupi(ispuh).
Nije to više ni blizu serijskom SW-u
Pa apriliaaa je to i napomenuo odmah na početku
aprilliaaa said:
...Kako sam sklon «bržoj» vožnji  :LOL: malo sam dotjerao SW-a. Ugradio sam malossi variomat i auspuh, K@N filter zraka, podesio malo gorivo…, i otvrdnuo prednju vilicu… :lipotan:
Razlika u perfomansama je značajna. Ubrzanje s mjesta i među ubrzanja u bilo kojem režimu rada su značajno bolja i linearnija. Poboljšalo se i dinamika vožnje po zavojitoj cesti. Nije na nivou recimo t-maxa, ali je bolja od drugih maksija, a tu svoju «nesigurnost» u bržim kratkim zavojima nadoknađuje jakim motorom i većom kubikažom, tako da u konačnosti dođe na svoje  :bananarace:
 
Kresimir-Ri said:
Koje gume koristiš na njemu? Koliko ti km izdrže? I koliko šoldi dođu? :)

nepitaj, čini mi se da samo gume minjan...a dva para godišnje cca 1500x2=3000 kn