HONDA VARADERO1000

Super Jura said:
Odgovaraju mi tako česti servisi zbog mene, a ne zbog Rutinga.

Ulje ionako može izdržati i 15.000 km  :wink:
Koje ulje livas?Ja livam na Castrol neznam tocno oznaku al znam da je 115 kn litra.
 
hello!

kod klanjčića u zg-u ima jedan varadero s 2 akrapa gore i milina je stalno kad prolazi...jel to možda neko od ekipe u ovom topicu?
 
Evo ja imam namjeru stavit akrape na varu ,al nikako da čujem nekog kako zvuči....Nažalost.... :(
 
wbst said:
Evo ja imam namjeru stavit akrape na varu ,al nikako da čujem nekog kako zvuči....Nažalost.... :(


uf stari...stavljaj.  :LOL:

stvarno, zvuk je do jaja, baš moćno zvuči. evo, drugo nema... http://www.youtube.com/watch?v=yPalej_W64s
 
Nasao sam i ja to na youtubu.Stvarno zvuci mocno,al volio bi to cut uzivo.Nije mala investicija,pa da nebi bilo nekog zajeba.da ti budem iskren bojim se da mi to nekako nedopizdi....
 
ja sam prekjucer ujutro na branimirovoj cuo narancastog sa akrapima i sve kaj mogu rec je da se Vara s akrapima cuje bolesno dobro ... onaj predivni duboki, mocni zvuk ... fenomenalno (y)
 
wbst said:
Koje ulje livas?Ja livam na Castrol neznam tocno oznaku al znam da je 115 kn litra.

Uglavnom ono ulje koje Sekol ima kod sebe.

Bio sam na Silkolene sintetici na starom Vari. Novi je u početku bio na Repsolu koji mu nije pasao i trošio ga je oko litru na 6000.

Sad san na Silkolene polusintetici i opet nemoram gledati ulje između servisa.


Auspuhe sam mislio mjenjati samo zbog težine. Znate li da je 1 top na Vari teži od zadnje vilice!!!

Odustao sam zbog cijene, a i buka mi ide na živce. I često sam preko granice pa da ne bi bilo...
 
moram Vam se izjadati,
bio par dana do dalmacije, vratim se sinoć i odem oprati motora jutros,
počnem ispirati s karcherom (istim  s kojim to radim već par godina, veliki profesionalni s toplom vodom) i ode boja s prednjeg blatobrana,
bio sam na servisu, još je pod garancijom, poslikali su i javit će se, probat ću dobiti novi blatobran, jer ovaj je očito bio loše pripremljen za farbanje javascript:void(0);
 
been said:
moram Vam se izjadati,
bio par dana do dalmacije, vratim se sinoć i odem oprati motora jutros,
počnem ispirati s karcherom (istim  s kojim to radim već par godina, veliki profesionalni s toplom vodom) i ode boja s prednjeg blatobrana,
bio sam na servisu, još je pod garancijom, poslikali su i javit će se, probat ću dobiti novi blatobran, jer ovaj je očito bio loše pripremljen za farbanje javascript:void(0);
Ista stvar na Transalpu, ali 1998. godiste!  :wink:
...Trazi novi!  (y)
 
evo da se i ja javim.vozim varadera 1999.presao sam cca 16000,sve skupa ima 52000tkm.imao sam problem s pumpom za benzin ali sam napravio neke  modifikacije ,odnosno stavio sam pumpu od auta niskog pritiska cca.0,6 bar.
nakon toga sam presao 6000tkm,motor ide bez problema.
 
wbst said:
Evo ja imam namjeru stavit akrape na varu ,al nikako da čujem nekog kako zvuči....Nažalost.... :(
8) di ćeš platit pivu.....al kad malo ugrije  :mrgreen:
 
yetty said:
8) di ćeš platit pivu.....al kad malo ugrije  :mrgreen:
Di god oces?Jel to oni svjetlo plavi mozda?Iman ti prijedlog...Naleti do mene do konobe,viruj mi toplo je i to skroz.... :mrgreen:  (y)
 
trebao bi jedan savjet.do sada sam vozio na mischelin pilot road,sad namjeravam preci na mischelin anakee 2 .da li neko ima iskustvo sa tom gumom.vozim se dosta ostro po zavojima,s tm da me max brzine ne zanimaju previse.cca140-150kmh
 
wbst said:
Di god oces?Jel to oni svjetlo plavi mozda?Iman ti prijedlog...Naleti do mene do konobe,viruj mi toplo je i to skroz.... :mrgreen:  (y)
Nije plavi,sivi je...prijedlog uzet u razmatranje  :mrgreen:, ovi vikend ništa al šaljem pp u ponediljak  (y)
 
varadero10 said:
evo da se i ja javim.vozim varadera 1999.presao sam cca 16000,sve skupa ima 52000tkm.imao sam problem s pumpom za benzin ali sam napravio neke   modifikacije ,odnosno stavio sam pumpu od auta niskog pritiska cca.0,6 bar.
nakon toga sam presao 6000tkm,motor ide bez problema.

Da, na SD01 pumpa goriva ode na cca. 40.000 km. Glupo je riješena, ima platine koje se potroše i pumpa više ne radi, a (naravno) Honda prodaje samo novu (istu takvu) za 1500 kn. Navodno i Afrike imaju isti problem. Na modelu SD02 (od 2003.) više nema problema sa pumpom.

varadero10 said:
trebao bi jedan savjet.do sada sam vozio na mischelin pilot road,sad namjeravam preci na mischelin anakee 2 .da li neko ima iskustvo sa tom gumom.vozim se dosta ostro po zavojima,s tm da me max brzine ne zanimaju previse.cca140-150kmh

Trenutno na Vari imam Anakee 2 i guma je zakon. Izdržala je put od 8.000 km (max opterećen motor) i još je ima dosta. Sastoji se od dvije komponente, sredina se slabije troši jer je tvrđa, a bokovi su mekši i u zavoju drži super.
Pilot road nisam nikad uzeo jer mi se ne sviđa plitka šara koja ni malo ne upija šoder (kojeg na našim cestama ima u izobilju).
 
varadero10 said:
trebao bi jedan savjet.do sada sam vozio na mischelin pilot road,sad namjeravam preci na mischelin anakee 2 .da li neko ima iskustvo sa tom gumom.vozim se dosta ostro po zavojima,s tm da me max brzine ne zanimaju previse.cca140-150kmh
Uzmi u obzir i Continental trailatac.navodno najnaj za Varadera...ja sam sad stavio Metzeler roadtec z6.Guma skroz pristojna.
 
malo pohvale za honda servis u čakovcu,
jučer su mi zamjenili prednji blatobran,potpuno novi,  jednostavno se pri pranju podigla boja na starom,
doduše stalno su ispitivali da li mi je kočiono ulje iscurelo na blatobran, kao to se dešava zbog toga,
 
ma meni je serviser zadnji put rekao da je to ok.samo da mi je jedan spaner malo slabiji.čak mi je i potrosnju goriva dotjerao u red.kad sam ga uzeo 9-10l.sada7.motor mi je uglavnom ok,jedino sto bih bio zadovoljniji da mu je prednja vilica malo tvrdja.ai hod kvačila bi mogao biti malo veći.