Honda VF750F 85g.

Molim Vas savjet kod koga kvalitetnog servisera ga mogu odvesti na servis, a da se kuži u taj famozni V4?
 
pa ajde da se i ja malo raspišem o tom motoru, imam ga cca 3 godine, i relativno sam zadovoljan, jest da ima svojih mušica, no to je valjda normalno.1985.god.748 ccm,77kW, a osim što su plastike u relativno lošem stanju, problem je rezervar koji je procurio i to na sve strane,(vrlo vrlo loša kvaliteta) tako da je bilo potrebno napraviti cijeli doljnji dio nanovo.semering na lijevoj vilici  uredno je procurio valjda zbog naših divnih cesta, i naravno el. instalacije su katastrofa.
što se tiče agregata, uz redovitu kontrolu i izmjenu ulja i uljnog filtera vjerovatnost da dođe do bilo kakvih oštečenja ili havarija je vrlo mala, a tu se podrazumjeva i "normalna" vožnja, bez navijanja gasa do maksimuma dok je motor hladan, najbolje podmazivanje motora je u rasponu od 3000 do 7000 okr.idealna putna brzina 90-140 km/h
Auspuh: vrlo osjetljiv centralni ispušni kolektor, zbog položaja na motociklu, podložan je mehaničkim oštečenjima, a isto tako na ulazu grana zadnjih cilindara vro često dolazi do pregorenja lima, a onda su krpanja neizbježna
kočnice: obzirom da je motor sam po sebi dosta težak(294 kg) + vozač,suputnik, oprema sve do ukupne težine od oko 500 kg, kočnice mi se čine vrlo kvalitetne.  
položaj vozača i suvozača kao i težište motora su izvrsni, upravljivost savršena kao i udobnost.
sve u svemu, do sada nisam imao pretjeranih izdataka, a prema izračunu da moja honda  bude spremna za sezonu, moram se odreči oko 350-400 eura+rega. i ako uz Božju pomoč prođem bez padova ili nedaj Bože gorega, mislim da je to sve.



(Powered by frubar.net)

evo i dokaza da se uz pomoć alkoholnog isparivanja može i guma spaliti bez posljedica ( osim za gumu)
 
Hvala na savjetu, eo napokon slika!!!!!!!!!
Pali na prvi zub radi besprijekorno dobro, nikakva klapanja zujanja se ne čuju, nove su gume, lanac, ulje+filter, diskovi i pločice, malo je ulupljen rezervoar sa desne strane pri vrhu i to je to!!!
 
čestitam, motor lijepo izgleda (y) (y) ( u odnosu na mojega, pravi ljepotan)
želim ti puno sigurnih i udobnih kilometara, bez kvarova i nezgoda.
 
Ljudi, dajte savjet gdje da dam radit auspuhe, desni mi je već malo krpan na dva mjesta, a sad je prohrđao na još jednom!! Da dam radit oba, koliko bi ta priča koštala ?
 
nikoknez said:
Ljudi, dajte savjet gdje da dam radit auspuhe, desni mi je već malo krpan na dva mjesta, a sad je prohrđao na još jednom!! Da dam radit oba, koliko bi ta priča koštala ?
Oko 1700 kn
 
nikoknez said:
1700kn oba? kao original crni ili nešto glasniji?
Glasnoča je nebitna što se tiče cijene ,okrugli i malo deblji fi od ovog kakav imaš a takav je i moj košta odprilike 1700 kn ,tri oval malo skuplji 950 kn jedan
 
nikoknez said:
gsje si ih radio?
Nemam potrebe ,imam originalne a pobornik sam originala pa mi ne trebaju ali već i vrapci znaju pa evo sad i ti buš saznal da je kod Kučelja najbliže otići ,do Stubaka ti nije daleko pa vjerujem da češ biti zadovoljan sa ponudom.
 
Beba je sređena, zadnji amortizer zamjenjen, stari je otišao, prednje vile sređene, novo ulje semerinzi, ventil na gornjoj strani vilice, servis-ulje filter, auspusi, upravo mi saniraju malo oštećejne na rezervaru,nove ručke, ko nov je sad, baš sam ponosan!!!
 
nikoknez said:
Beba je sređena, zadnji amortizer zamjenjen, stari je otišao, prednje vile sređene, novo ulje semerinzi, ventil na gornjoj strani vilice, servis-ulje filter, auspusi, upravo mi saniraju malo oštećejne na rezervaru,nove ručke, ko nov je sad, baš sam ponosan!!!
Stavi slike,kolko te došao amortizer
 
Slike slijede kad se polakira rezervoar, amortizer kod dorijana cca 400kn (rabljeni nabavio pa ga reparirao)
 
Prodaje se, neimaština i besparica nastupila, nije uopće vožen..... ako nekog zanima 10-11tkn. za pravog kupca dogovr........099/2190409
 
nikoknez said:
Prodana beba :cry: :cry: :cry:
Dal si motor za 1000 eura kako si rekao u odličnom stanju , :misli: gdje ti je tu računica nije mi baš jasno,kad još pribrojimo da si nešto i uložio a sigurno jesi ispada da si ga dal skoro pa badava ,  :wink: