Izgradnja komina za roštiljanje

isla je i kuca vecim dijelom u taj kamen..stari je to radija, ne znam koja tocno vrsta..u Planom ga je uzima..
 

Attachments

  • IMG_20200305_213109.jpg
    IMG_20200305_213109.jpg
    613.4 KB · Views: 138
Zanemarite nered,bauštela je na sve strane :)
Lagano se primičem kraju teške bauštele pa onda ode stolarija,fasada pa onda lagano na unutarnje uređenje.S obzirom da radin kad stignem računan da je ova godina rezervirana za ovaj projekt....
fdec0c8f8c13bbf4aa539ad3a5bdd62e.jpg
fffc88071860ee8d03cad1e911beef2b.jpg


Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
mene fasciniraju ove cijevi i živo me zanima kak bu funkcioniralo, samo pomalo i sretno  (y)
 
lunjo said:
mene fasciniraju ove cijevi i živo me zanima kak bu funkcioniralo, samo pomalo i sretno  (y)
Nekidan smo malo naložili premda još nije dimnjak gotov,prezadovoljan san ako ovako ostane na kraju.Nije truna dima vratilo ;)
a4133aeeae96f82b2383df672437dba3.jpg


Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Pretpostavljam da je poviše ove kosine valjkasti oblik. Obzirom na visinu prednje, otvorene, strane očito je savršeno izvedeno. I visina/širina fumara.  (y)
 
cadjo said:
Nekidan smo malo naložili premda još nije dimnjak gotov,prezadovoljan san ako ovako ostane na kraju.Nije truna dima vratilo ;)
a4133aeeae96f82b2383df672437dba3.jpg


Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

A rupa za ražanj?  :mrgreen:
 
Ništa za elektromotor :D prijenosi, ovo, ono :D
 
mr.mee said:
Ništa za elektromotor :D prijenosi, ovo, ono :D
Trenutno je ostavljena rupa 25 x 10 cm,ražanj ide ispod ploče i pravit ću prijenos ali to ću zadnje jer me čeka još puno posla u uređenju...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
JosipS said:
Pretpostavljam da je poviše ove kosine valjkasti oblik. Obzirom na visinu prednje, otvorene, strane očito je savršeno izvedeno. I visina/širina fumara.  (y)
Sve je rađeno po nacrtu,svaki detalj je napisan pa smo se toga i držali.Radimo stari,brat i ja.Polako ali detaljno....
Gori je valjkasti oblik i komora iz koje izlazi dimnjak :)
a8b41c5bd67cecf5c432146090f5a52e.jpg


Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
I livel.

:mrgreen:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
cadjo said:
Trenutno je ostavljena rupa 25 x 10 cm,ražanj ide ispod ploče i pravit ću prijenos ali to ću zadnje jer me čeka još puno posla u uređenju...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

bitno da ima  (y) :mrgreen:
 
cadjo said:
Nekidan smo malo naložili premda još nije dimnjak gotov,prezadovoljan san ako ovako ostane na kraju.Nije truna dima vratilo ;)
Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

super , bit će fešta kad bude gotovo  (y)
 
strasilo said:
Mene samo zanima koju kimbalu će ti taj šamot ?!?  :misli: :shock:
Zna se funkcija šamota....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Moguće zaštita betona od visoke temperature, nije ti nikad pukao komad betona prilikom loženja jače vatre, pogotovo nakon zime kad beton navuče vlagu u sebe? Ja sam imao mini eksploziju kada je dva metra odletio komad beton cca 50x30x7 cm prilikom loženja dok se peklo janje.
 
Za kući je dovoljno od sitne pune opeke obložiti.
Za restorane i slicno di se svaki dan peče šamot je zakon jer duže traje u vatri

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk