kaciga za 250 kuna u alllesu!

Status
Not open for further replies.

miro

Well-known member
Unutrašnjost je stvarno dobra, teži 1480 grama +, -, 50 grama, završna obrada bi mogla biti bolja, no otvora ima na pretek, kao na svakoj pravoj kacigi, e sad me jedino zanima jel zadovoljava sigurnosne norme. Sutra ću probat saznati koja je marka jer sam zaboravio, ali za te novce nekom vozaču koji ne vozi manijakalno i uvijek će je imati na glavi - više nego povoljno. Ljudi, govorimo o 250 kuna.
 
A školjka joj je pretpostavljam napravljena od najobičnije ljevane plastike i možda čak i ljepljena iz dva dijela po sredini. Tak kad te vrabac pogodi (što mi se desilo neki dan :mrgreen: ) se raspukne na dva dijela. A vizir tko zna kako dihta a i ti otvori kojih ima dosta.
 
miro said:
Unutrašnjost je stvarno dobra, teži 1480 grama +, -, 50 grama, završna obrada bi mogla biti bolja, no otvora ima na pretek, kao na svakoj pravoj kacigi, e sad me jedino zanima jel zadovoljava sigurnosne norme. Sutra ću probat saznati koja je marka jer sam zaboravio, ali za te novce nekom vozaču koji ne vozi manijakalno i uvijek će je imati na glavi - više nego povoljno. Ljudi, govorimo o 250 kuna.
Ako taj netko ko bi je kupio ima glavu vrijednu 250 kunelića slobodno,samo naprijed (y)Takve poluproizvode netreba stavljati u opticaj...
 
Medo said:
A školjka joj je pretpostavljam napravljena od najobičnije ljevane plastike i možda čak i ljepljena iz dva dijela po sredini. Tak kad te vrabac pogodi (što mi se desilo neki dan :mrgreen: ) se raspukne na dva dijela. A vizir tko zna kako dihta a i ti otvori kojih ima dosta.
moguće medo, ne mogu ništa reći jer sam žurio i samo je ovlaš pogledao. Plastika se čini kao obična, to je istina, a vizir izgleda normalno, no nevjerujem da će se baš sasuti. A da ne dihta savršeno - to je za pretpostavit. No opet da će se raspuć ko dinja, ne mogu ni to vjerovati. Fakat izgleda ko prava kaciga s lošom završnom obradom.
 
footer09.jpg
 
Wrbex said:
Mislim da sam u metrou vidio za cca 200-tinjak kn nekoliko modela kaciga.
Prati kad budu na akciji  (y)
 
miro said:
Unutrašnjost je stvarno dobra, teži 1480 grama +, -, 50 grama, završna obrada bi mogla biti bolja, no otvora ima na pretek, kao na svakoj pravoj kacigi, e sad me jedino zanima jel zadovoljava sigurnosne norme. Sutra ću probat saznati koja je marka jer sam zaboravio, ali za te novce nekom vozaču koji ne vozi manijakalno i uvijek će je imati na glavi - više nego povoljno. Ljudi, govorimo o 250 kuna.
mislim da ta kaciga nije dovolno dobra ni djeci za bicikl a kaj moli za motor :wink:
 
        :misli: Stvarno pre jeftino da bi bilo nešto vridno,možda nekomu za skuterić do 50 ccm :LOL:
 
Ko kupi takvu kacigu mislim da za njega nije motor...Bez uvride ali to je moje razmisljanje i stav........... :x :x
 
Wrbex said:
Mislim da sam u metrou vidio za cca 200-tinjak kn nekoliko modela kaciga.

kawasaki636 said:
Ko kupi takvu kacigu mislim da za njega nije motor...Bez uvride ali to je moje razmisljanje i stav........... :x :x

Ajmo malo pricat iz iskustva. Sa skuterom sam uzea 2 Filine (sebi i curi) koje kostaju oko 600kn svaka i nevaljaju ku..... Onda sam jedan dan uzea u Metroa za 300kn kacigu (Gekko kineska) i bila mi je dobra ali sad kad sam uzea Fazera nisam ima za novu (pravu cca2000kn) kacigu pa sam se slepa sa tom iz Metroa. Da bi mi prije 10dana lik izletija na par metara od mene i ja sa brzinom 60-80 opalim u njega, zviznem kacigom u krov od auta, priletim auto i na ledja. Natuka se a glavi nista, kacigi iskocija vizir na jednu stranu di je osigurac i izgrebala se ali to je to. Vizir se da vratit posto nije nista puklo ali to me ne zanima posto cim bude gotov motor ide i nova (prava) kaciga na glavu. Ovu cu lipo stavit na ormar za ukras posto mi je sacuvala glavu bez obzira koliki ona skart bila :mrgreen:
 
S obzirom koliko košta nije frka ni da kupiš jednu samo da ju testiraš. Ono lubenicu u kacigu i baciš ju niz Krndiju. :)
 
Bila je već rasprava o onim kacigama iz Lidla (i sam imam jednu)

Kaciga ima ECE norme sigurnosti i ne vjerujem da bi sa raspala pri udaru komarca na brzinama manjim od 20 km/h.

E sad to što će se kopča uskoro razjeb..., što unutrašnjost miriši na kemiju, itd. je druga priča.

Ali shvatite da nemaju svi novaca za Arai. Normalno da bi bilo idiotski kupiti motor od 10 000 € a kacigu od 250 kn, ali po meni je glupo imati baotiana i kacigu od 3000 kn.

Ako zadovoljava osnovnu svrhu, a to je da štiti (a Adlerovo iskustvo kaže da štiti) onda se čak čini upitnim bacanje novaca na neke stvari koje 90% normalnih motorista ne može ni skužiti (jer voze skutere, nakede i dr.)

Slično je kao da netko ima kožno odijelo sa grbom a vozi nakeda.

Sva roba ima svoje mjesto pa tako i kacige od 250 kn.

Ja sam jako zadovoljan sa svojom B-square iz Lidla i kome god ju pokažem misli da košta 100tinjak €, pa onda se čovjek zapita šta zapravo plaćamo!
 
Svatko tko kupuje jeftine kacige ne razmislja svojom glavom nego vrlo vjerojatno dzepom. Pitanje je samo jesu li vam novci bitniji od glave.

Najjaci su mi ti testovi koje ste sami imali, preletio sam preko auta, opalio kacigom u auto a njoj nista. Ja znam ljude koji su letili preko auta, udarili glavom o krov i bez kacige pa im nije nista. U svakoj sekundi se moze desiti najmanja sitnica koja moze uzrokovat jace ili manje ozljede, poanta je da je kaciga kao i sva druga oprema, zaparvo zastitni detalj na vama, sto je ona kvalitetnija, to je stupanj zastite veci.
Sjetite se decka koji je ravno prije godinu dana poginuo na Grobniku. Kaciga je pukla na podrucju brade i izrezala mu tetive na licu nakon cega je bilo nemoguce zaustaviti krvarenje. Da je kaciga bila kvalitetnija, moguec da se to ne bi tako desilo.

Ne kazem ovdje da treba kupovati kacige od 5000 Kn, ali za neku realnu cifru, cifru od 1600 Kn na vise, moze se dobiti dovoljno kvalitetna kaciga.
 
niksa said:
super!!!!!  bas mi je drago jer sam ovih dana trazio kacigu za kupit i sve gledam kako su skupe... Obradovao si me ovom vijesti, pa paosto sam namjeravao potrosin najmanje 1100 kn za novu kacigu - sad cu kupit dvije i jos ce mi ostat za se napit  (y) (y)

Bravo.

Daj Niksa priznaj da se zajebajes s ovim postom jer ce dosta mladih procitati i misliti da je to dobra kaciga i da ostatak triba popit  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 

a misljenje tih "maldih" se ionako nece promijenit kad procitaju moj post, jer su najpametniji.

[/quote]

Niksa ovo je sasvim istinita recenica.  (y)
 
Sasa MK Motori said:
Svatko tko kupuje jeftine kacige ne razmislja svojom glavom nego vrlo vjerojatno dzepom. Pitanje je samo jesu li vam novci bitniji od glave.

Najjaci su mi ti testovi koje ste sami imali, preletio sam preko auta, opalio kacigom u auto a njoj nista. Ja znam ljude koji su letili preko auta, udarili glavom o krov i bez kacige pa im nije nista. U svakoj sekundi se moze desiti najmanja sitnica koja moze uzrokovat jace ili manje ozljede, poanta je da je kaciga kao i sva druga oprema, zaparvo zastitni detalj na vama, sto je ona kvalitetnija, to je stupanj zastite veci.
Sjetite se decka koji je ravno prije godinu dana poginuo na Grobniku. Kaciga je pukla na podrucju brade i izrezala mu tetive na licu nakon cega je bilo nemoguce zaustaviti krvarenje. Da je kaciga bila kvalitetnija, moguec da se to ne bi tako desilo.

Ne kazem ovdje da treba kupovati kacige od 5000 Kn, ali za neku realnu cifru, cifru od 1600 Kn na vise, moze se dobiti dovoljno kvalitetna kaciga.

ti su bili bos......i  :mrgreen: ili su imali jaaaako tvrde glave  :wink:

ljudi , bez obzira sto vi nekom tupite - postoji odredeni mentalni sklop koji ce dat 200 kn za kacigu... naravno da bi trebali imati kvalitetniju, ali heb ga - neko nema para pa se moze ubit al i dalje nema.. 100 posto ce barba na baotianu dat 1500 kunicha za kacigu - "jesi ti mala normalna - pa to je po skutera"  :LOL:
 
Da se razumijemo, ja sad vozim skuter i vozio sam do sada sa jet kacigom, tako da je ova kaciga puno bolje rješenje.
Kod mog kolege u radnji imaju kacige od 200 kn koje ne bih kupio nikada (jednu sam dobio, i bacio) jer su sve jednake veličine, "prljavog" vizira, i očajne kvalitete. Tko to kupi je stvarno idiot.
Međutim ova B-square kaciga iz Lidla (300 kn) je sasvim ok i super je kvalitete (za tu lovu) ali čim kupim pravi motor (naked 600 ccm) uzimam i kacigu od 2000 kn.

Stvar je u tome da lova nije uvijek mjerilo kvalitete jer ima i puno skupljih kaciga koje su katastrofa u odnosu na svoju cjenovnu konkurenciju.

Ali da do rezimiramo, ja sam mišljenja da je bolja SVAKA integralna kaciga od onih tuta koje skuteraši nose i koje padnu kod jačeg kočenja.
 
BaZgA said:
Stvar je u tome da lova nije uvijek mjerilo kvalitete jer ima i puno skupljih kaciga koje su katastrofa u odnosu na svoju cjenovnu konkurenciju.

Ali da do rezimiramo, ja sam mišljenja da je bolja SVAKA integralna kaciga od onih tuta koje skuteraši nose i koje padnu kod jačeg kočenja.

je, ima i toga..

a za ovo drugo - sva je bolja od nikakve - ali koliko?  :misli:
 
Status
Not open for further replies.